Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Przewodnik po Wielkiej Warszawskiej

23 września 2022

Co czeka wszystkich, którzy odwiedzą służewiecki tor w najbliższą niedzielę? Wyścigowe emocje z Wielką Warszawską na czele i cała masa atrakcji.

Sportowe Emocje

Po raz pierwszy w niedzielę bomba pójdzie w górę o godzinie 13:00 – to tradycyjny sygnał do rozpoczęcia gonitwy na warszawskim torze. Warto przyjść na tor wcześniej i zobaczyć, jak uczestnicy pierwszego wyścigu prezentują się na padoku.

Wśród zaplanowanych na niedzielę dziewięciu gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej, odbędą się cztery prestiżowe, pozagrupowe rywalizacje. Pierwsza z nich ruszy o godzinie 14:00 i będzie to Nagroda Westminster Cardei. Objęta patronatem przez partnera Toru Służewiec, firmę Westminster, Nagroda Cardei jest ważnym sprawdzianem dla najmłodszego, biegającego rocznika klaczy (koni dwuletnich). Na starcie, jak co roku, zobaczymy uczestniczki, które już zdążyły pokazać się służewieckiej publiczności, zaprezentowały talent do ścigania i są z nimi wiązane duże nadzieje w przyszłości.

Pół godziny później, o 14:30, na starcie stanie czołówka doświadczonych sprinterów w Nagrodzie Mosznej. To tradycyjnie jeden z kulminacyjnych punktów w planie gonitw dla sprinterów drugiej połowy sezonu. Tegoroczną rywalizację na krótkich dystansach zdominowały Timemaster, Emiliano Zapata i trzyletnia, niesamowicie waleczna Jenny of Success. Czy któreś z nich sięgnie w niedzielę po kolejne trofeum?

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć wysoko dotowanej gonitwy dla koni dwuletnich. O 15:45 rozegrana zostanie Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to jeden z najważniejszych sprawdzianów w kalendarzu dwulatków. W ostatnich latach wygrywały je m.in. Moonu – obecnie czołowa klacz na Służewcu, Power Barbarian, który jako dwulatek w sześciu startach tylko raz zaznał porażki czy Inter Royal Lady – niesamowicie utalentowana klacz, która passę zwycięstw przerwała dopiero w dziesiątym starcie w karierze. Można więc śmiało powiedzieć, że konie liczące się w tej gonitwie mają przed sobą wiele sukcesów. Warto obserwować rozwój ich karier.

Gwoździem programu sportowego będzie oczywiście Wielka Warszawska, która wystartuje o godzinie 16.30. Gonitwa dotowana na ponad 300 000 złotych zgromadziła na starcie różnorodną stawkę. Znajdziemy w niej utytułowane konie ze starszych roczników: Petita, Gryphona, Adahlena i oczywiście Night Tornado oraz najlepszych reprezentantów rocznika derbowego: Lady Iwonę i Jolly Jumpera. Aż piątka uczestników przyjedzie na Służewiec zza granicy, przy czym Calliepie i Plontier to dwójka koni polskich właścicieli, które znajdują się we francuskim treningu. Wilantos i Culicrach to dwa pięciolatki, które do Warszawy dotrą z Czech, a trenowana w Niemczech Nania rok temu była o włos od wygrania na stołecznym torze Derby. Zapowiada się pasjonujące, sportowe, widowisko.

Czar Wielkiej Warszawskiej

W  po­pu­lar­nym se­ria­lu „Jan Ser­ce” je­den z głów­nych bo­ha­te­rów twier­dził, że dla praw­dzi­we­go war­sza­wia­ka waż­ne są trzy da­ty w ży­ciu: uro­dze­nia, Po­wsta­nia i… roz­gry­wa­nia Wiel­kiej War­szaw­skiej.

Choć ta kultowa gonitwa potrwa zapewne niecałe trzy minuty, to tego dnia po prostu wypada być na Torze Służewiec. Wielka Warszawska to odbywające się rokrocznie unikatowe wydarzenie kulturalne w klimacie starej Warszawy i stołeczne święto, podczas którego spotykają się przedstawiciele świata sztuki, sportu czy biznesu. Totalizator Sportowy jako organizator zadbał o bardzo bogaty program towarzyszący. Jedną z atrakcji będzie konkurs na najbardziej oryginalny strój z epoki międzywojnia (lata 30.). Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa, w której będzie możliwość pojeździć na kucykach, czy wziąć udział w bardzo popularnych zawodach Hobby Horse. W przerwach między gonitwami publiczność będzie mogła zajrzeć na stoisko Gwary Warszawskiej, gdzie czekać będą liczne łamigłówki i quizy, a także do Strefy Mody Wyścigowej. Czas z pewnością umilą występy Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka. Na tych co zgłodnieli czekać będzie bogata oferta gastronomiczna.

Więcej informacji o niedzielnym mityngu, znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

Program i atrakcje
Warszawskie Wyścigowe Święto
Wielka Warszawska w XXI w.
Sylwetki uczestników Wielkiej Warszawskiej 2022
Wielka Warszawska – Królowa służewieckich gonitw