Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Najważniejsze dni Wyścigowe:

Otwarcie Sezonu

konie na bieżni toru służewiec

Ten dzień kończy wielkie odliczanie do rozpoczęcia gonitw na Torze Służewiec. Wszyscy miłośnicy wyścigów konnych ponownie mogą podziwiać rywalizację na zielonej bieżni. Jest to również znakomita okazja dla nowych osób, aby poczuć niesamowitą atmosferę tego królewskiego widowiska. Podczas Otwarcia Sezonu rozgrywana jest m.in. gonitwa o Nagrodę Strzegomia, która rozpoczyna cykl Droga do Derby.

Dzień spędzony na Torze Służewiec to zawsze wielkie sportowe emocje, szereg dodatkowych atrakcji oraz mnóstwo wspaniałych wrażeń. To także znakomita okazja dla osób lubiących eksperymentować ze strojem, aby zaprezentować się w nieszablonowych, wyjątkowych stylizacjach.

Podczas Otwarcia Sezonu skorzystać można m.in. ze specjalnej strefy mody wyścigowej.

Women Power Day

zwyciężczyni gonitwy Women Power Series z koniem na padoku

Niezwykły, pełen emocji i stylu dzień, w którym inaugurujemy cykl Women Power Series. Jest to wyjątkowa seria gonitw tylko dla amazonek (tak w żargonie wyścigowym określa się kobiety – jeźdźców). W trakcie Women Power Day rozgrywana jest m.in. gonitwa o Nagrodę Westminster Rulera, stanowiąca drugi przystanek w cyklu Droga do Derby.

Tego dnia skorzystać można m.in. ze specjalnej strefy mody wyścigowej.

Dzień Dyplomacji

pani w fascynatorze i niebieskiej sukience. Odwrócona plecami do obiektywu

Wyścigi konne to szlachetna rywalizacja o bogatych tradycjach. Poza granicami Polski są one szczególnie popularne m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Stanach Zjednoczonych czy Australii (gdzie dzień najważniejszego wyścigu – Melbourne Cup – jest wolny od pracy).

Podczas Dnia Dyplomacji na Torze Służewiec w niesamowitej atmosferze wyścigów konnych spotykają się przedstawiciele służb dyplomatycznych z całego świata. Podziwiać mogą szereg ekscytujących gonitw, w tym wyścig o Nagrodę Iwna, ostatni przystanek w cyklu Droga do Derby.

Dzień spędzony na Torze Służewiec to gwarancja wspaniałych wrażeń i znakomita okazja, aby eksperymentować ze stylem. Podczas Dnia Dyplomacji skorzystać można m.in. ze specjalnej strefy mody wyścigowej.

Gala Derby

Dżokej świętujący wygraną.

Na to wydarzenie miłośnicy wyścigów konnych czekają cały rok. Gala Derby to gwarancja fascynującej rywalizacji, pięknych zwycięstw i niepowtarzalnych emocji w jednym z najpiękniejszych, zielonych miejsc stolicy. Tego dnia rozgrywane jest Westminster Derby, czyli wyścig o błękitną wstęgę. Jest to najbardziej prestiżowa gonitwa dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej.

Stałymi elementami Gali Derby są też unikalny styl i moda wyścigowa. Ten dzień to znakomita okazja dla osób lubiących eksperymentować ze strojem, aby zaprezentować się w nieszablonowych, wyjątkowych stylizacjach.

Podczas Gali Derby można m.in. skorzystać ze specjalnej strefy mody wyścigowej, a także wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu.

Dzień Arabski

publiczność obserwująca konie podczas gonitwy

Tego dnia na Torze Służewiec rządzą konie arabskie czystej krwi. Perłą Dnia Arabskiego jest gonitwa o Nagrodę Europy, ale to służewieckie święto (zainaugurowane już w latach 80. ubiegłego wieku) obejmuje również inne prestiżowe wyścigi, m.in. Traf Warsaw Mile.

Warto wybrać się tego dnia na Tor Służewiec, aby poczuć wyjątkową atmosferę wyścigów konnych.

Westminster Day

radośni zwycięzcy Westminster Charity Race

Podczas Westminster Day wyścigowy styl i emocje sportowe łączą się z dobroczynnością. Tego dnia rozgrywany jest m.in. wyścig Westminster Freundschaftspreis, a także jedyna gonitwa charytatywna w Europie – Westminster Charity Race. Pula nagród w tym wyścigu w całości przekazywana jest na cele statutowe polskich organizacji charytatywnych.

Wielka Warszawska

zwycięzca Wielkiej Warszawskiej na celowniku

Wyścigowe święto stolicy. Tego dnia Tor Służewiec przyciąga tłumy widzów, chcących obserwować jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w sezonie. Wielka Warszawska, nazywana Królową Służewieckich Gonitw, ustanowiona została w 1895 roku przez hrabiego Augusta Potockiego. Do dziś ten wyjątkowy wyścig stanowi jeden z wyznaczników warszawskiej tożsamości. Od 2023 r. Wielka Warszawska rozgrywana jest z międzynarodowym „znakiem jakości” Listed. Dzięki temu wyróżnieniu dołączyła do grona najbardziej cenionych na świecie gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej.

Tego dnia warto też nieco poeksperymentować ze stylem. Podczas Wielkiej Warszawskiej można m.in. wziąć udział w specjalnym konkursie na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu.

Nagroda Mokotowska

Nagrody dla zwycięzców gonitwy

Dzień, w którym rozgrywana jest Nagroda Mokotowska, to jedna z najważniejszych dat wyścigowych w kalendarzu każdego mieszkańca tej pięknej warszawskiej dzielnicy. Na dystansie 1600 m mierzą się tu dwuletnie ogiery pełnej krwi angielskiej. Zwycięzca tego wyścigu staje się jednocześnie „zimowym faworytem” na przyszłoroczne Derby, w którym udział biorą 3-letnie ogiery i klacze.

Zamknięcie Sezonu

konie na finiszu gonitwy

Ten dzień to ostatnia w sezonie okazja, aby zobaczyć wspaniałe konie wyścigowe na zielonej bieżni Toru Służewiec. Jest to też doskonały moment, żeby podziękować koniom i jeźdźcom za niezapomniane emocje, których dostarczali nam przez cały sezon wyścigowy.

Cykle Wyścigowe:

Women Power Series

dekoracja zwyciężczyni Women Power Series

Wyjątkowa seria gonitw tylko dla amazonek (tak w żargonie wyścigowym określa się kobiety – jeźdźców), która organizowana jest na Torze Służewiec od 2020 roku.

Wśród jeźdźców, biorących udział w wyścigach, zdecydowaną większość stanowią mężczyźni. Cykl Women Power Series ma na celu promocję kobiet i jednocześnie znakomitych jeźdźców, które mają odwagę zmierzyć się z tą trudną dyscypliną.

Zawodniczki biorą udział w serii wyścigów na różnych dystansach, a najlepsza z nich zostaje nagrodzona podczas Gali Zakończenia Sezonu. W 2023 r. w cyklu Women Power Series triumfowała Oliwia Szarłat.

Droga do Derby

koń i jeździec podczas gonitwy

Droga do Derby to cykl międzynarodowych gonitw dla trzyletnich koni. Obejmuje on wyścigi o Nagrodę Strzegomia (na 1600 m, rozgrywany podczas Otwarcia Sezonu), Nagrodę Westminster Rulera (na 1600 m, odbywa się w ramach Women Power Day) oraz Nagrodę Iwna (2200 m, podczas Dnia Dyplomacji).

Cykl jest sprawdzianem potencjału trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej przed wyścigiem o błękitną wstęgę, czyli gonitwą Westminster Derby (2400 m, rozgrywana podczas Gali Derby).

Gonitwy Uczniowskie

dekoracja zwycięzcy Gonitw Uczniowskich

Cykl wyścigów dla młodych jeźdźców, którzy wygrali mniej niż 25 gonitw. Patronat nad cyklem Gonitw Uczniowskich objął Polski Klub Wyścigów Konnych. Zawodnicy rywalizują podczas gonitw rozgrywanych na warszawskim Torze Służewiec i Torze Partynice we Wrocławiu i otrzymują punkty za zajęte miejsca. Najlepszy z nich zostaje nagrodzony podczas Gali Zakończenia Sezonu. Zwycięzcą cyklu Gonitw Uczniowskich w 2023 r. był Oskar Nowak.