Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Zwycięstwa Virago Westminster i Apollo del Sol

18 września 2022

W niedzielę na Służewcu rozegrano dwa wyścigi o nagrody imienne. Triumfowały w nich konie trenowane przez Macieja Janikowskiego i dosiadane przez Alexandra Reznikova – czteroletnia folblutka Virago Westminster oraz (Nagroda Rzeki Wisły) oraz pięcioletni arab Apollo del Sol (Wielkiego Szlema).

Do gonitwy o Nagrodę Rzeki Wisły, przeznaczonej dla 3-letnich i starszych klaczy, zgłoszono pięć uczestniczek. O zwycięstwo miały walczyć trzylatki Lady Jaguar i Chibani oraz o rok starsza Virago Westminster. Niespodzianek nie było. Dobrze czująca się na elastycznej bieżni Virago Westminster poprowadziła pod Reznikovem dość solidnym tempem, a pilnująca jej w dystansie Chibani, usiłowała na prostej podjąć z nią walkę. Bezskutecznie. Lady Jaguar atakowała z czwartej pozycji bliżej kanatu, ale nie zdołała pokonać Chibani i zajęła trzecie miejsce. W większym odstępie celownik minęły Gabriela Essence oraz Mary Blueberry.

Właścicielem trenowanej przez Macieja Janikowskiego irlandzkiej zwyciężczyni jest Westminster Race Horses GmbH.

W długodystansowej (3000 m) gonitwie o Nagrodę Wielkiego Szlema dla 4-letnich i starszych arabów, także walkę na prostej stoczyli faworyci. Finiszujące najbliżej publiczności Apollo del Sol oraz niosący o 4 kg więcej Kenjiy zmieniały się na prowadzeniu, a na celownik wpadły praktycznie jednocześnie. Po analizie zdjęcia z fotokomórki ogłoszono, że zwycięzcą został Apollo del Sol, chociaż jeszcze Komisja Techniczna musiała rozpatrzeć protest zgłoszony przeciwko jadącemu na zwycięzcy Alexandrowi Reznikovowi. Ostatecznie wynik został utrzymany. Trzecie miejsce, ze stratą aż 11 długości do walczącej pary zajął wicederbista Ewest, czwarte Got de Lagarde, a piąte Athal Bint Gifara.

Wyhodowany we Francji przez H. Chastanet Apollo del Sol jest własnością Firmy Handlowej „Paula” P. Szczucka. Od kilku tygodni ogiera trenuje na Służewcu Maciej Janikowski.