Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Wyścigowy dress code

9 lutego 2024

Czy w Polsce można poczuć się jak w brytyjskim Ascot? Podczas największych dni wyścigowych na Torze Wyścigów Konnych Służewiec – zdecydowanie tak! Zabytkowa Trybuna Honorowa z lat 30-tych zamienia się wtedy w miejsce spotkań eleganckich kobiet w starannie dobranych stylizacjach, zgodnych z panującymi trendami, i panów w precyzyjnie skrojonych garniturach. Wszyscy obowiązkowo w nakryciach głowy.

Wyścigi konne od wieków kojarzone są z wydarzeniem elitarnym, a więc bywanie na torze wymaga znajomości obowiązującego dress code’u. Z biegiem lat ulegał on modyfikacjom, jednak pewne zasady pozostają spójne i niezmienne.

Patrząc na fotografie z lat 20-tych czy 30-tych możemy zauważyć, że tor był nie tylko miejscem spotkań pasjonatów wyścigów konnych, ale również swoistą rewią mody. Również współczesny styl oferuje bardzo szeroki wachlarz gustownych kreacji odpowiednich na wyścigi konne. Kobiety odwiedzające tor przede wszystkim muszą zwrócić uwagę na długość sukienki, która nie powinna być krótsza niż przed kolano. Ważnym elementem jest także długość rękawa. Dozwolone są sukienki na ramiączkach (bardzo szerokich), najlepiej jednak, aby zakrywały ramiona. Kobiety niechętnie noszące sukienki lub spódnice mogą zdecydować się na spodnium bądź garnitur. Do stylizacji najlepiej dobrać buty z zakrytymi palcami oraz obowiązkowo kapelusz, toczek lub fascynator. Sportowe sandały czy klapki są niedozwolone.

Strój panów powinien być przede wszystkim elegancki. Niedozwolone są krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawem czy obuwie sportowe. Szykowny pan, bywalec toru, to mężczyzna w perfekcyjnie skrojonych spodniach dostosowanych do pory roku, w marynarce i eleganckim obuwiu. Kapelusz lub kaszkiet u panów także mile widziany!

Weekendowa wizyta na służewieckim Torze to możliwość spędzenia wolnego czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a równocześnie doświadczenia niezwykłych, sportowych emocji. Pamiętajmy, że wyjątkowy styl i moda wyścigowa stanowią nieodłączny element Toru Służewiec.

Interesuje Cię moda wyścigowa? Zajrzyj koniecznie na stronę: https://torsluzewiec.pl/strefa-widza/jak-sie-ubrac-na-wyscigi/