Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Moda wyścigowa – nieodłączny element wyścigów konnych

9 lutego 2024

Moda wyścigowa na Torze Służewiec

Moda wyścigowa w Polsce powraca. Choć to sportowe emocje, prestiżowe gonitwy i niepowtarzalna atmosfera stanowią kwintesencję wyścigów konnych, to właśnie eleganckie stylizacje są ich równie istotnym elementem.

Weekendowa wycieczka na służewiecki Tor to nie tylko świetna okazja na spędzenie wolnego czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ale też idealny pretekst do zabawy modą! Choć na pierwszy rzut oka te dwa światy mogą wydawać się sobie odległe, w rzeczywistości wyścigi konne i moda są ze sobą ściśle związane.

Dowiedz się, jak stworzyć elegancką kreację i zakochaj się w wyścigach konnych!

Brytyjskie Ascot w Polsce? Tylko na Służewcu!

Royal Ascot to najprawdopodobniej jedno z najsłynniejszych wydarzeń jeździeckich na świecie – zapoczątkowane przez królową brytyjską Annę w 1711 roku wciąż cieszy się dużą popularnością. Słynie nie tylko z niesamowitych koni, ale równie wyjątkowych stylizacji, zarówno tych męskich, jak i damskich.

Wielbiciele mody, jak i pasjonaci wyścigów konnych znajdą tu wszystko, czego potrzebują. Szybkie konie, niezwykłe kreacje – tak wygląda jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyskich sezonu w Anglii. Obowiązują tu jednak zasady ubioru, do których każdy powinien się dostosować.

Na Ascot nie ma miejsca na niedopracowane stylizacje. Wszyscy uczestnicy muszą przestrzegać konkretnie określonego dress code’u. Panowie powinni pojawić się w pełnych garniturach z kamizelką, a alternatywą może być surdut. Obowiązkowo uzupełnieniem stylizacji są czarne buty i skarpety w tym samym kolorze. Dodatkowo na głowie każdego z mężczyzn powinien zagościć kapelusz, kaszkiet lub cylinder w kolorze szarym lub czarnym.

Panie powinny postawić na sukienki zakrywające ramiona i sięgające co najmniej do kolan. Alternatywą może być elegancki kombinezon. Prawdziwym bohaterem każdej kobiecej stylizacji jest kapelusz, toczek lub fascynator. W tej kwestii można odnieść wrażenie, że równolegle do rywalizacji między jeźdźcami ma miejsce nieoficjalny konkurs na najbardziej charakterystyczne nakrycie głowy! Kolor, forma, oryginalność kształtu – to wszystko ma ogromne znaczenie!

Czy w Polsce można poczuć się jak w brytyjskim Ascot? Podczas największych dni wyścigowych na Torze Służewiec – zdecydowanie tak! Zabytkowa Trybuna Honorowa z lat 30. zamienia się wtedy w miejsce spotkań elegancko ubranych kobiet i mężczyzn w gustownych garniturach. Nieodłącznym elementem stylizacji są nakrycia głowy – wśród pań królują kapelusze, fascynatory oraz toczki.

Wyścigi konne od wieków kojarzą się z wydarzeniem elitarnym, a więc bywanie na torze zawsze wymagało dress code’u. Z biegiem lat ulega on zmianom, jednak pewne zasady pozostają spójne i niezmienne.

Moda wyścigowa

 

Moda wyścigowa Na Torze służewiec

Patrząc na fotografie z lat 20. czy 30. możemy zauważyć, że tory wyścigowe były nie tylko miejscem spotkań pasjonatów wyścigów konnych, ale również swoistą rewią mody. To właśnie stylizacje eleganckich pań i panów podkreślały wyjątkowość gonitw.

Również współczesny styl oferuje bardzo szeroki wachlarz gustownych kreacji odpowiednich na wyścigi konne. Panie powinny przede wszystkim zwrócić uwagę, aby ich sukienki nie były krótsze niż przed kolano. Ważnym elementem jest też długość rękawa. Dozwolone są sukienki na ramiączkach (bardzo szerokich), jednak najlepiej, aby zakrywały ramiona. Kobiety niechętnie noszące sukienki lub spódnice mogą zdecydować się na spodnium lub garnitur. Do stylizacji najlepiej dobrać buty z zakrytymi palcami oraz kapelusz, toczek czy fascynator.

Strój panów powinien być przede wszystkim elegancki. Na wyścigi konne nie należy ubierać się w krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawem czy obuwie sportowe. Szykowny pan, bywalec toru, to mężczyzna w precyzyjnie skrojonych spodniach dostosowanych do pory roku, marynarce i eleganckim obuwiu. Kapelusz lub kaszkiet u panów także jest mile widziany!

Weekendowa wizyta na służewieckim Torze to możliwość spędzenia czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a równocześnie doświadczenia niezwykłych, sportowych emocji.

Pamiętajmy, że wyjątkowy styl i moda wyścigowa stanowią nieodłączny element Toru Służewiec.

Interesuje Cię moda wyścigowa? Zajrzyj koniecznie TUTAJ.