Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Kto jest kim

TOR SŁUŻEWIEC
 

Trenerzy

Adam Wyrzyk

Stajnia Rosłońce (Podbiel, 50 km od Warszawy)
Trenuje konie od 2005 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Derby (4): Natalie of Budysin (2012), Caccini (2016), Night Thunder (2020), Guitar Man (2021)
– Oaks (5): Natalie of Budysin (2012), Zielona Herbatka (2014, Wrocław), Amfitrita (2015, Wrocław), Santa Klara (2018), Inter Royal Lady (2020)
– Wielka Warszawska (1): Caccini (2016)
– Nagroda Prezesa TS (2): Silvaner (2014), Caccini (2017)
– Derby Arabskie (1): Wielki Dakris (2020)
– Oaks Arabskie (2): Sabella (2019), Atilla (2020)
– UAE President Cup – Porównawcza (1); Wielki Dakris (2021)

Zwycięstwa zagraniczne:
– Baden-Baden: Hubertus Liebrecht-Gedächtnispreis (LR) 2011 (Exciting Life)
– Ebreichsdorf: Magna Austrian Derby (Gd-1) 2009 (Golden Tirol)
– Bratysława: Slovenské Oaks 2009 (Jagabella)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– W 2020 r. jego konie triumfowały w gonitwach Derby i Oaks dla koni obu ras
– W sezonie 2016 w nietypowy sposób skompletował tzw. Potrójną Koronę – każdy wyścig wygrał innym koniem: Bronislavem (N. Rulera), Caccinim (Derby) i Dusigroszem (St. Leger)
– Sześciokrotnie z rzędu zdobył tytuł Czempiona Trenerów (w latach 2016-21). W 2022 r. uzyskał tytuł wiceczempiona.

Cornelia Fraisl

Stajnia SK Skarżyce (Skarżyce, woj. dolnośląskie)
Trenuje konie od 2020 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Central European Arabian Derby (1) – Bahwan (2023)
– Nagroda Białki – Al Khalediah C&F Trophy (1): Love Awam (2021)
– Nagroda Sambora (1): Storm 'OA’ (2022)
– Derby Arabskie (0): II m Kenjiy (2021)

Zwycięstwa zagraniczne:
– Jagersro (Szwecja): Wathba Stallions Cup (G3) 2022 (Bieshan)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Już w pierwszym sezonie w roli trenera zajęła drugie miejsce w czempionacie trenerskim z wynikiem 44 zwycięstw!
– W sezonie 2022 zdobyła tytuł Czempiona Trenerów, z wynikiem 50 zwycięstw. 49 odniosły dla niej konie arabskie!

Krzysztof Ziemiański

Stajnia Niespodzianka (Służewiec)
Trenuje konie od: 1991 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Wielka Warszawska (3): Intens (2011) i Night Tornado (2021 i 2022)
– Derby (3): Infamia (2010), Intens (2011), Fabulous Las Vegas (2018)
– Oaks (2): Infamia (2010), Iron Belle (2016)
– Oaks (araby) (2): Herma (2011) i Hipoteza (2012)
– Prezesa TS (2): Fabulous Las Vegas (2019) i Night Tornado (2021)

Sukcesy zagraniczne

zwycięstwa:
– Lyon: Prix du Grand Camp – Atlantic (Listed) 2021 (Night Tornado)
– Ebreichsdorf: Cental European Challenge Cup Mile (Gd-1) 2007 (Jęczmień)
– Bratysława: Cena Scottish Rifla 2021 (Timemaster)

czołowe miejsca:
– Deauville: Prix du Carrousel (Listed) 2021 (Night Tornado) – III miejsce
– Bratysława: Velka Cena Slovenska 2021 (Night Tornado) – II miejsce

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– W sezonie 2012 osiągnął 1000 zwycięstwo w roli trenera
– W 2011 roku trenowany przez niego Intens zdobył potrójną koronę i wygrał Wielką Warszawską

Michał Borkowski

Stajnia Michał Borkowski (Partynice)
Trenuje konie od 2011 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Lotto Wielka Wrocławska (stipl): Habana (2013)
– Crystal Cup (stipl): Reki (2017)
– Porównawcza: Fazza Al Khalediah (2017)
– Al Khalediah Poland Cup (4): General Lady (2018), Anood Al Khalediah (2019 i 2020), Mayar Al Khalediah (2022)

Sukcesy zagraniczne:

zwycięstwa:

– Longchamp, Paryż:
Qatar Arabian World Cup (G1 PA) 2018 (Fazza Al Khalediah)
Prix Dragon (G1 PA) 2020 (Fazza Al Khalediah)
– Mediolan: Milan President of the UAE Cup (LR PA) 2018 (Fazza Al Khalediah)
– Berlin-Hoppegarten: Hoppegartener Steher-Preis (LR) 2022 (Hipop de Loire)
– Piza: Tower Pisa Cup (LR PA) 2022 (Mayar Al Khalediah)

inne:

– Abu Zabi: Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown (G1 PA) 2018 (Fazza Al Khalediah) – II miejsce
– Dubaj: Dubai Kahayla Classic (G1 PA) 2019 (Fazza Al Khalediah) – II miejsce
– Chantilly: Qatar Derby des Pur-Sang Aarabes (G1 PA) 2021 (Mayar Al Khalediah) – V miejsce
– Dortmund: Deutsches St. Leger (G3) 2022 (Hipop de Loire) – IV miejsce

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Syn Stanisława Borkowskiego, trenera z Partynic.
– Początkowo największe sukcesy osiągał w gonitwach płotowych i przeszkodowych we Wrocławiu, ale wkrótce trenowane przez niego konie zaczęły wygrywać gonitwy płaskie. Największe sukcesy święcił wraz z jednym z najlepszych w historii arabów trenowanychw Polsce – Fazzą Al Khalediah, który wygrał dwa wyścigi najwyższej kategorii G1
– W Polsce trzykrotnie z rzędu wygrał prestiżową gonitwę Al Khalediah Poland Cup (2018-2020)

Piotr Piątkowski

Stajnia Davanti (Służewiec)
Trenuje konie od 2017 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Wielka Warszawska (1): Pride of Nelson (2019)
– Oaks (1): Lady Iwona (2022)
– Janowa (1): Hamal (2020)
– Białki (1): Tabarak’s Elvira (2019)
– Sambora (2): Han Bersael (2018) i Tabarak’s Elvira (2019)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Jako dżokej należy do elitarnego Klubu 1000
– Już w trzecim roku pracy trenerskiej trenowana przez niego klacz Pride of Nelson zwyciężyła w Wielkiej Warszawskiej

Małgorzata Łojek

Stajnia Traf (Służewiec)
Trenuje konie od 1981r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Derby (1): Soros (2009); Electra Deelites (II, 2011)
– Derby Arabskie (2) – Traf (1984), Ostragon (1998)
– Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup (Nagroda Europy) – Tefkir (2016)

Sukcesy zagraniczne (zwycięstwa):
– Bratysława: Oaks Slovensko 2011 – Electra Deelites

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– W wyścigach jeździła pod panieńskim nazwiskiem Pisarczyk.
– W latach 1981-82 trenowała konie we Wrocławiu. Na Służewcu prowadzi stajnię od 1984 r.
– Od połowy lat 80. stajnia Małgorzaty Łojek nosi nazwę „Traf” dla upamiętnienia pierwszego znaczącego sukcesu w karierze.
– Tefkir był pierwszym arabem trenowanym w Polsce, który wygrał Nagrodę Europy po włączeniu jej do Światowego Festiwalu Szejka Mansoura

Maciej Janikowski

Stajnia Czerkies (Służewiec)
Trenuje konie od 1969 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Derby (5): Czerkies (1974), Chryston (1982), Montbard (2004), Va Bank (2015), Westminster Moon (2023)
– Wielka Warszawska (3): Zagara (1997), Merlini (2008), Va Bank (2015)
– Derby Arabskie (5): Sarenka (1978), Europejczyk (1986), Wilczur (1987), Dragon (2019), Alsahr (2021)

Sukcesy zagraniczne (zwycięstwa):
– Baden-Baden – Preis der Sparkassen Finanzgruppe (G3) 2016 (Va Bank)
– Merano – Premio E.B.F Terme di Merano (Listed) 2023 (Moonu)
– Mediolan – Premio Verziere Memorial Aldo Cirla – Trofeo Arqana (G3) 2023 (Moonu)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Jego stajnia od połowy lat 90. nosi nazwę „Czerkies” dla upamiętnienia trójkoronowanego derbisty z 1974 r.
– Trener Janikowski trenował trójkoronowanego Va Banka, który miał na swoim koncie serię 12. wygranych z rzędu, w tym prestiżowy sukces w gonitwie G3 w Baden-Baden

Janusz Kozłowski

Stajnia Nova (Służewiec)
Trenuje konie od 2003 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Wielka Warszawska (1): Rain and Sun (2018)
– Derby Arabskie (2): Ziko (2014) i Shannon Queen (2017)
– Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup (Europy) (1) – Shannon Queen (2017)
– Al Khalediah Poland Cup (Listed PA) (1): Rasmy Al Khalediah (2021)
– Oaks (araby): Shannon Queen (2017)
– Wielka Partynicka (płoty)(1): Noble Eagle (2022)

Sukcesy zagraniczne (zwycięstwa):
– Jagersro, Szwecja: President of the U.A.E. Cup (Listed PA) 2021 (Rasmy Al Khalediah)
– Bro Park, Szwecja: Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup (Listed PA) 2021 (Rasmy Al Khalediah)
– Piza, Włochy: Tower of Pisa Cup (Listed PA) 2021 (Rasmy Al Khalediah)
– Jagersro, Szwecja: President of the U.A.E. Cup (Listed PA) 2022 (Rasmy Al Khalediah)
– Jagersro, Szwecja:Wathba Stallions Sprint Cup (Listed PA) 2023 (Wasmy Al Khalediah)

Sukcesy zagraniczne (inne):
– Jagersro, Szwecja: II m President of the U.A.E. Cup (Listed PA) 2023 (Rasmy Al Khalediah)
– Mediolan, Włochy: II m Premio Milano Jockey Club PSA (G3 PA) 2023 (Rasmy Al Khalediah)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Janusz Kozłowski ma za sobą wyśmienitą karierę jeździecką – należy do elitarnego klubu 1000
– Specjalizuje się w przygotowaniu koni płotowych
– Trenowana przez niego Shannon Queen może poszczycić się serią 12. startów bez porażki

Maciej Kacprzyk

Stajnia MK Racing (Służewiec)
Trenuje konie od końcówki 2016 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Europy (Sheik Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup) (4): Salam Al Khalediah (2019), Shadwan Al Khalediah (2020), Amwaj Al Khalediah (2021), Ocean Al Maury (2023)
– Porównawcza (1): Salam Al Khalediah (2019)
– Traf Warsaw Mile (1): Salsabil II

Sukcesy zagraniczne (zwycięstwa):
– Mediolan: Premio Milano Jockey Club Pisa (G3 PA) 2020 (Salam Al Khalediah)
– Mediolan: Premio Milano Jockey Club Pisa (G3 PA) 2021 (Amwaj Al Khalediah)

Sukcesy zagraniczne (inne):
– Bro Park, Szwecja: III m DIAR Stockholm Arabian Cup (G3 PA) 2018 (Shadwan Al Khalediah)
– Chilivani, Włochy: II m (Listed PA) 2018 (Shadwan Al Khalediah)
– Mediolan, Włochy: II m UAE President Cup (G3 PA) 2018 (Shadwan Al Khalediah)
– Mediolan, Włochy: II m UAE President Cup (G2 PA) 2020 (Shadwan Al Khalediah)
– Mediolan, Włochy: III m Premio Milano Jockey Club PSA (G3 PA) 2022 (Amwaj Al Khalediah)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Trenerskiego fachu uczył się pod okiem wyścigowego nestora Andrzeja Walickiego
– Araby powierzone przez stajnię AKF Polska często zapisuje do gonitw zagranicznych, gdzie osiągają eksponowane miejsca
– Trzykrotnie z rzędu, w latach 2019-21, jego konie wygrywały gonitwę o Nagrodę Europy (G3) na Służewcu

Maciej Jodłowski

Stajnia Orarius (Służewiec)
Trenuje konie od 1994r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Derby (1): Jolly Jumper (2022)
– Oaks (1): Miss Dynamite (2023)
– Nagroda Rulera (1): Jolly Jumper (2022)
– Prezydenta Miasta Wrocławia (1): Invisible Dubai (2013)
– Mokotowska (5): Mileryt (2009), Tebinio (2015), Fiburn F (2019), Power Barbarian (2020), Matt Machine (2021)
– Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (1): Power Barbarian (2020)
– Dakoty (3): Mileryt (2009), Milaneza (2014), Power Barbarian (2020)
– Oaks (araby): Muhfuza Fata (2016)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Początki kariery były związane z Sopotem i Włochami
– W 2009 i 2010 roku jego konie odnosiły na Służewcu najwięcej zwycięstw w gonitwach płotowych
– W 2020 r. dwuletni Power Barbarian wygrał pięć gonitw w sześciu startach, w tym kat.: Dakoty, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Mokotowską

Wojciech Olkowski

Stajnia Esperance (Służewiec)
Trenuje konie od 2009 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Derby (1): Bush Brave (2017)
– Wielka Warszawska (2): Dancing Moon (2010), Bush Brave (2017)
– Prezesa TS (1): Espadon (2015)

Sukcesy zagraniczne (zwyciestwa):
– Ebreichsdorf: (LR SLOV) 2011 (Inheritor)
– Bratysława: cena Scottish Rifla (LR SLOV) 2011 (Inheritor)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Już w drugim sezonie pracy jako trener świętował wygraną w Wielkiej Warszawskiej za sprawą Dancing Moona
– W 2017 trenowany przez niego Bush Brave zdobył potrójną koronę oraz zwyciężył w Wielkiej Warszawskiej

Andrzej Walicki

Stajnia Korab (Służewiec)
Trenuje konie od 1969r.

Najważniejsze sukcesy na Służewcu:
– Derby (13): Daglezja (1971), Konstelacja (1977), Kosmogonia (1978), Korab (1985), Aksum (1990), Kliwia (1991), Wonderful (1996), Dancer Life (2002), Dżesmin (2005), San Moritz (2007), Patronus (2013), Greek Sphere (2014), Nemezis (2019)
– Wielka Warszawska (10): Daglezja (1971), Kasjan (1974), Księżyc (1986), Kesar (1989), Kliwia (1991 i 1992) i San Luis (2004 i 2005), Patronus (2013), Greek Sphere (2014)
– Derby Arabskie (3): Kabaret (1977), Minos (1991), Padus (2004)
– Nagroda Europy (2): Origan (1989), Minos (1991)

Sukcesy zagraniczne (zwycięstwa):
– Wiedeń – Derby Austrii (G1) 1985 (Korab)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Jest synem Bronisława Walickiego, przedwojennego hodowcy
– Bez wątpienia jest jednym z najbardziej uznanych i utytułowanych trenerów w historii Służewca.
– Został wybrany Trenerem 80-lecia Toru Służewiec (2019)

Andrzej Laskowski

Stajnia Sagittario (Służewiec)
Trenuje konie od 2013 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy (G3 PA): Han Rastaban (2022)
– Nagroda Prezesa TS (1): Neverland (2022)
– Derby Arabskie (2): Alladyn (2015), Han Rastaban (2022)
– Janowa (1): Alladyn (2015)
– Michałowa (2): Alladyn (2015 i 2016)
– Oaks Arabskie (1): Hefira Grand (2021)
– Central European Arabian Derby (0): II m Han Rastaban (2022)

Sergey Vasyutov

Stajnia”VSP” Sergey Vasyutov (Janów Podlaski)
Trenuje konie od 2017 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Derby Arabskie (2): Severus (2018) i Lex (2023)
– Oaks Arabskie (1): Suzana
– Al Khalediah Poland Cup (1): SS Mothill (2017)
– Ofira (1): Severus (2019)
– Michałowa (2): Bandolero (2019), Lex (2023)
– Janowa (1): Lex (2023)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– W 2017 r. objął stajnię w Janowie Podlaski, z którą przez wiele lat był związany jako jeździec.
– Już w pierwszym roku trenowane przez niego konie wygrały cztery gonitwy pozagrupowe
– W 2017 r. został wyróżniony za debiut trenerski

Emil Zahariev

Stajnia Bałkan (Służewiec)
Trenuje konie od 2005 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Rulera (1): Emiliano Zapata (2019)
– SK Moszna (1): Emiliano Zapata (2019)
– Białki (1): Amor Amor (2005)
– Wielka Służewiecka -> Negril (2009)

Sukcesy zagraniczne (zwycięstwa):
– Szwajcaria: GP der Winterthur Versicherungen 2005 (Elmer)
– Rzym: Premio Spegasso (stiple) 2009 (Negril)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Często zapisywał konie do startów zagranicznych, zwłaszcza w gonitwach stiplowych i płotowych

Wiaczesław Szymczuk

Stajnia Heca (Służewiec)
Trenuje konie od 2018 r.

Najważniejsze sukcesy – Polska:
– Nagroda Wiosenna (1): Jenny of Success (2022)
– Criterium: Umberto Caro (2021)
– Syreny (4): Umberto Caro (2019 i 2020), Jenny of Success (2022 i 2023)
– Oaks (araby) (1): Proza (2023)
– Haracza (3): Umberto Caro (2018, 2020, 2021)

Dodatkowe informacje, ciekawostki:
– Jako dżokej należy do elitarnego Klubu 1000
– Uznawany jest za specjalistę od jazdy na koniach arabskich. Aż siedmiokrotnie wygrywał Derby Arabskie.

jeźdźcy

 
Dżokej Szczepan Mazur

Debiut : 8.05.2011 (Wrocław)
Pierwsze zwycięstwo: 12.06.2011 (Emerald, Wrocław)
100. zwycięstwo: 17.08.2013 (Belmondina, Warszawa)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Czempion (6): 2013, 2014, 2016, 2018, 2019, 2020
– Derby (4): Natalie of Budysin (2012), Fabulous Las Vegas (2018), Night Thunder (2020), Jolly Jumper (2022)
– Wielka Warszawska (1): Patronus (2013)
– Derby Arabskie (3): Alladyn (2015), Wielki Dakris (2020), Han Rastaban (2022)
– Europy (Sheik Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup)(G3 PA)(4): Salam Al Khalediah (2019), Shadwan Al Khalediah (2020), Amwaj Al Khalediah (2021), Han Rastaban (2022)
– Tiwaiq Central European Arabian Derby (1): Dary Al Khalediah (2021)
– Oaks (4): Natalie of Budysin (2012), Zielona Herbatka (2014), Amfitrita (2015), Lady Iwona (2022)
– Prezesa TS (4): Silvaner (2014), Magnetic (2018), Fabulous Las Vegas (2019), Neverland (2022)

Osiągnięcia zagraniczne (najważniejsze):
Katar (Doha): Qatar International Stakes (G1 PA)(2x): AJS Saaeq (2023), AJS Jamran (2024)
Zjednoczone Emiraty Arabskie (Meydan): Al Maktoum Challenge I (G1 PA, Wadeeaa, 2019)
Zjednoczone Emiraty Arabskie (Abu Zabi): Liwa Oasis (G2 PA, Hakeemat Muscat, 2021)
Niemcy (Berlin-Hoppegarten): Hoppegartener Steher-Preis (Listed, Hipop de Loire, 2022)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Już nieco ponad dwa lata po rozpoczęciu kariery uzyskał tytuł dżokeja – 17 sierpnia 2013 r. W tym samym roku po raz pierwszy został czempionem.
– Od kilku lat regularnie, po Wielkiej Warszawskiej wyjeżdża na Bliski Wschód (najpierw do ZEA, obecnie do Kataru), gdzie z roku na rok osiąga co raz większe sukcesy i odnosi coraz więcej zwycięstw. W sezonie 2023/2024 walczy tam o tytuł czempiona.
– W wieku 24. lat wygrał swoją 500. gonitwę w karierze

Dżokej Kamil Grzybowski

Debiut: 11.08.2012 (Kasnarra Kaleelah)
Pierwsze zwycięstwo: 03.08.2013 (Tematyka)
100. zwycięstwo: 6.10.2018 (Blue Connoisseur)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Wiceczempion (2): 2018, 2020
– Nagroda Rulera (1): Jolly Jumper (2022)
– Central European Arabian Derby (1): Bahwan (2023)
– Sambora (1): Han Bersael (2018)
– SK Krasne (1): Nemezis (2019)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– 100. zwycięstwo odniósł na ogierze Blue Connoisseur 6.10.2018 r Trzy lata później wygrał na nim Nagrodę Przedświta.
– Obecnie jeździ również w wyścigach płotowych. Pierwsze zwycięstwo w tej dyscyplinie odniósł 25. lipca, wygrywając na Artyście gonitwę o Nagrodę Baracza.

Dżokej Konrad Mazur

Debiut: 10.08.2014 (Happy Day, Wrocław)
Pierwsze zwycięstwo: 26.04.2015 (Trim, Wrocław)
50. zwycięstwo: 19.08.2020 (Bailando, Sopot)
100. zwycięstwo: 1.05.2022 (Be my Girl, Warszawa)

Najważniejsze osiągnięcia:
– Nagroda Efforty (1): Lagertha Rhyme (2020)
– Nagroda Porównawcza (1): Amwaj Al Khalediah (2022)
– Nagroda Michałowa (1): Amwaj Al Khalediah (2022)
– Memoriał Fryderyka Jurjewicza (1): Timemaster (2023)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– W 2018 roku zwyciężył w Czempionacie Młodych Jeźdźców

Dżokej Stefano Mura

Debiut na Służewcu: 2013
Pierwsze zwycięstwo na Służewcu: 28.04.2013 (Nurt)
100. zwycięstwo: 28.09.2019 (Jouri Al Nuaimi)

Najważniejsze wygrane:
– Wielka Warszawska (2): Night Tornado (2021 i 2022)
– St. Leger: Night Tornado (2020)
– Prezesa TS: Night Tornado (2021)
– Oaks (1): Miss Dynamite (2023)
– Mokotowska: Power Barbarian (2020)
– Syreny: Umberto Caro (2020)
– Rulera: Timemaster (2020)
– UAE President Cup: Dragon (2020)
– Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy (G3) (1): Ocean Al Maury (2023)

Sukcesy zagraniczne

zwycięstwa:
– Lyon: Prix du Grand Camp – Atlantic (Listed) 2021 (Night Tornado)

Dżokej Sanzhar Abaev

Debiut na Służewcu: 2018
Pierwsze zwycięstwo na Służewcu: 16.06.2018
100. zwycięstwo: 12.06.2021 (Suny du Loup)

Najważniejsze wygrane:
– Czempion (1): 2021
– Westminster Derby (1): Westminster Moon (2023)
– Derby Arabskie: Alsahr (2021)
– Nagroda Michałowa: Dragon (2021)
– Nagroda Mokotowska: Matt Machine (2021)

Dżokej Anton Turgaev

Debiut na Służewcu: 17.05.2003 (Farah-Chang)
Pierwsze zwycięstwo na Służewcu (10. w karierze): 16.05.2004 (Empir)
100. zwycięstwo: 12.2006

Anton Turgaev

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Czempion (1): 2010
– Wielka Warszawska (2): Hipoliner (2009), Rain and Sun (2018)
– Derby Arabskie (1): Sarah (2008)
– Al Khalediah Poland Cup: Mayar Al Khalediah (2022)

Najważniejsze zagraniczne osiągnięcia:
Słowacja (Bratysława):
– Starohajskie kryterium (LR): Hipoliner (2006)
– Cena Stottish Rifla (LR): Hipoliner (2008)
– Velká májová cena (I): Hipoliner (2008)

Austria (Ebreichsdorf ):
– Cental European Challenge Cup Mile (Gd-1): Jęczmień (2007)
– Magna Euro-Preis (LR): Hipoliner (2008)
– Racino Racing Festival (LR): Hipoliner (2010)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Do polski przyjechał z 9. wygranymi na koncie. Pierwsze zwycięstwo na Służewcu odniósł w maju 2004 r. na ogierze Empir, uzyskując tytuł starszego ucznia.

Dżokej Martin Srnec

Debiut na Służewcu: 29.07.2007
Pierwsze zwycięstwo na Służewcu: 29.07.2007 (Irkucja)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Derby (1): Infamia (2010)
– KMET Cup Classic (Gd-1): Ruten (2010)
– Oaks (3): Irkucja (2007), Infamia (2010), Iron Belle (2016)
– Derby Arabskie (1): Mogadiusz (2016)
– Oaks Arabskie (Afrah 2014 i Om Darshaana, 2015)

Najważniejsze zagraniczne osiągnięcia:
Słowacja (Bratysława):
– Slovenskie Derby (2): Teddy Ready (2008) i Innovator (2010)
– Oaks Slovensko (3): 1998, 1999 i 2011 (Electra Deelites)
– St. Leger (1): Babie Lato (2006)

Czechy:
– Velka cena Ceskeho Turfu (Gd-3): Teassio (2009)
– Ceske Oaks (2): 2000 i 2007
– Ceske St. Leger (2): 2006 i 2008
Austria (Ebreichsdorf): – Magna Trial Stakes (Gd-2): Ypsilon King (2008)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Regularnie zaczął być zapraszany przez polskich trenerów po sezonie 2010, gdy sensacyjnie wygrał na Infamii Derby, a następnie Oaks.
– W latach 2012-2013 prowadził stajnię w Czechach

Dżokej Dastan Sabatbekov

Początek kariery jeździeckiej w Polsce: 2020
Pierwsze zwycięstwo w Polsce (10. w karierze): 19.08.2020 (Freddyisready, Sopot)
100. zwycięstwo: 14.05.2022 (Kito)

Najważniejsze wygrane:
– Czempion (1): 2022
– Nagroda Efforty (1): Westminster Cat (2021)
– UAE President Cup (Porównawcza) (1): Wielki Dakris (2021)
– Nagroda Sac-a-Papier (1): Hipop de Loire (2020)
– Nagroda Soliny (1): Paradise Hill (2021)
– Derby Arabskie (0): II m Kenjiy (2021)
– Oaks Arabskie (1): Hefira Grand (2021)
– Nagroda Pink Pearla (1): Lagertha Rhyme (2021) 

Zwycięstwa zagraniczne:
– Jagersro (Szwecja): Wathba Stallions Cup (G3) 2022 (Bieshan)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Przyjechał do Polski z dziewięcioma zwycięstwami. W ciągu pierwszego roku startów w Polsce awansował z ucznia na praktykanta dżokejskiego, odnosząc łącznie 26 zwycięstw i zajmując 8. miejsce w czempionacie jeździeckim. Został też uznany „Odkryciem Sezonu”.

Dżokej Aleksander Reznikov

Debiut na Służewcu: 28.09.2002
Pierwsze zwycięstwo na Służewcu: 9.11.2002 (Ergane)
100. zwycięstwo: 22.08.2004 (Naturysta)
1000. zwycięstwo: 25.05.19 r. (Durham)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Czempion (6): 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011
– Derby (1): Dżesmin (2005)
– Derby Arabskie (3): Gorec (2003), Wares (2013), Dragon (2019)
– Nagroda Europy (4): Gorec (2005), Marvin El Samawi (2008 i 2009), Shannon Queen (Sheik Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup – 2017)

Osiągnięcia zagraniczne:
Słowacja (Bratysława): Jarná cena kobýl (LR, Nick of Memory, 2008)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Do Polski przyjechał w 2002 r. mając na koncie cztery zwycięstwa, a tytuł dżokeja uzyskał już w sierpniu 2004 r. To jedna z bardziej błyskotliwych karier w historii Służewca.
– W sezonie 2011 wygrał 100 gonitw. Czempionem był pięciokrotnie z rzędu w latach 2005-2009
– Pracował i jeździł w USA, odnosząc łącznie 38 zwycięstw
– Należy do elitarnego Klubu 1000

Dżokej Viktor Popov

Debiut: 2000 r.
Pierwsze zwycięstwo: 23.07.2000 (Ataman)
100. zwycięstwo: 2004 r.

Zakończył karierę jeździecką w 2021 r.

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Wielka Warszawska (1): Dancing Moon (2010)
– Derby Arabskie (1): Don Carlos (2005)
– Memoriał F. Jurjewicza (1): Young Boy (2014)
– Porównawcza (1): Sweet Dream (2018)
– Nagroda Białki (1): Love Awam (2021)

Dżokej Joanna Wyrzyk

Debiut: 2014 r.
Pierwsze zwycięstwo: 11.05.2014 (Mist)
100. zwycięstwo: 5.09.2020 (Samanta)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Derby (1): Guitar Man (2021)
Oaks (1): Inter Royal Lady (2020)
– Wiosenna (1): Inter Royal Lady (2020)
– Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (1): Inter Royal Lady (2019)
– Efforty (1): Inter Royal Lady (2019)

 

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Jest córką trenerskiego czempiona Adama Wyrzyka.
– Jako pierwsza kobieta-dżokej w historii polskich wyścigów wygrała Derby dla folblutów (Guitar Man, 2021). Rok wcześniej była druga na Inter Royal Lady.
– Triumfowała w drugiej edycji Women Power Series w sezonie 2021

Kandydat dżokejski Daria Pantchev

Debiut i pierwsze zwycięstwo: 22.08.2009 (Pustynny Zmrok)
50. zwycięstwo: 18.05.2019 (Fruit Night)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Criterium (1): Timemaster (2020)
– Jaroszówki (1): Nikus (2018)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Daria pierwsze zwycięstwo odniosła już w debiucie
– Dwukrotnie triumfowała w serii Women Power Series – 2020 i 2022

Kandydat dżokejski Błażej Giedyk

Debiut:27.11.2010 (Emiriat)
Pierwsze zwycięstwo: 22.05.2011 (El Besta)
50. zwycięstwo: 19.06.16 (Olimp)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Criterium: Kalahari Dream (2013)
– Soliny: Nemezis (2019)
– Zamknięcia Sezonu: Kokshe (2019)

Dżokej Michal Abik

Debiut na Służewcu: 25.10.2014
Pierwsze zwycięstwo na Służewcu: 22.11.2014 (Arvica)
100. zwycięstwo: 10.09.2016 (Cheri-Cheri)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Czempion (1): 2017
– Wielka Warszawska (1): Pride of Nelson (2019)
– St. Leger (1): Dusigrosz (2016)
– Prezesa TS (1): Monpti (2020)
– Oaks (2): Santa Klara (2018), Nania (2021)

Najważniejsze zagraniczne osiągnięcia i zwycięstwa:
– Czempion (Słowacja): 2014

Słowacja (Bratysława): Cena Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (Gd-3): Lord Patrick (2015)
Austria (Ebreichsdorf): Trial-Stakes (Gd-3): Röptűz (2014)
Węgry (Budapeszt): Zboray L. emlékverseny (I cat.): Megkapó (2014)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Został czempionem jeźdźców na Słowacji w wieku 22 lat.
– W sezonie 2016 zajął drugie miejsce w polskim czempionacie, przegrywając ze Szczepanem Mazurem tylko liczbą drugich miejsc

Kandydat dżokejski Karolina Kamińska

Debiut: 28.07.2001 (Go-Go)
Pierwsze zwycięstwo: 16.11.2013 (Hiszpan)
50. zwycięstwo: 16.06.2018 (Javorka)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Haracza (1): Umberto Caro (2018)
– Przedświta (1): Umberto Caro (2017)

Dżokej Aleksander Kabardov

Debiut w Polsce: 23.05.2010 (Ciemiernik, Służewiec)
Pierwsze zwyciestwo: 06.08.2011 (Don Cezar)
100. zwyciestwo: 18.10.2014 (Novitor)

Najważniejsze wygrane:
– Cardei: Princess of London (2011)
– Mokotowska: Sopran Tamo (2013)
– Porównawcza: Wielki Damati (2012)
– Sasanki: Al Naira (2020)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Do Polski przyjechał w 2010 roku, z 25. wygranymi na koncie
– W 2014 roku zdobył tytuł dżokeja

starszy uczeń Oliwia Szarłat

Debiut: 10.06.2018 (Komandor)
Pierwsza wygrana: 3.11.2019 (Hermes)
10. wygrana: 29.09.2021 (Adventure)

Największe sukcesy:
– Zwycięstwo w Czempionacie Młodych Jeźdźców (2020 i 2021)

Dżokej Dmitry Petryakov

Debiut: 1998

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Haracza: Muzyk (2005)
– Deer Leapa: Muzyk (2005)

Najważniejsze zagraniczne osiągnięcia:
Rosja (Moskwa):
– Derby: 2013
– Oaks: 2012

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Razem z żoną – Natalią Szelągowską prowadzi stajnie na Służewcu

Dżokej Tomáš Lukášek

Debiut: 2000
Pierwsze zwycięstwo na Służewcu: 24.10.2010 (Golden Eagle)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Czempion (1): 2015
– Derby (4): Intens (2011), Greek Sphere (2014), Caccini (2016), Bush Brave (2017)
– Wielka Warszawska (3): Intens (2011), Caccini (2016), Bush Brave (2017)
– KMET Cup Sprint (Gd-1): Golden Eagle (2010)
– Europy (Sheik Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup)(1): Tefkir (2016)
– St. Leger (2): Intens (2011), Bush Brave (2017)
– Prezesa TS (1): Caccini (2017)
– Oaks (1): Hortensja (2011)

Najważniejsze zagraniczne osiągnięcia:
Wiceczempion (Czechy): 2010 i 2011

Katar:
– Amir Sword (G1 PA): Mon’nia (2021)

Słowacja (Bratysława):
– Cena Ministerstva polnohospodárstva (Gd-3)(3): Alfkona (2014), Efily (2016) i Ultimate Fight (2017)
– Velká jarná cena (LR): Speed Machine (2015)
– Cena Charvát Slovakia (LR): Rajci Simon (2014)
– Cena Pat`s Music (LR): Najinska (2014)
– Velká cena BBAG Baden-Baden (LR): Najinska (2014)

Czechy:
– St. Leger (LR) (2): Savignon (2007) i Taro (2010)
– Velká Cena Českého Turfu (Gd-3): Taro (2010)
– Jarní cena klisen (LR)(2): Vinnah (2010) i Najinska (2014)

Austria (Ebreichsdorf):
– Internationles St. Leger (LR): Lambertus (2011)

Włochy (Merano):
– Premio E.B.F. Terme Di Merano-Trofeo SGA (LR): Leo Gali (2013)

Informacje dodatkowe, ciekawostki:
– Po raz pierwszy na Służewiec przyjechał w 2010 r. na międzynarodowy mityng KMET
– W 2011 wygrał Derby, St. Leger i Wielką Warszawską na Intensie.

Praktykant dżokejski Joanna Balcerska

Debiut: 12.09.2015 (Etnum Psyche)
Pierwsze zwycięstwo: 18.10.2015 (Nimfa)
25. zwycięstwo: 11.08.2019 (Domitz)

Najważniejsze osiągnięcia:
– Nagroda Villarsa (2): Omer (2018) i Ragane (2019)
– Nagroda Skowronka (1): Burkan Al Khalediah (2017)

Praktykant dżokejski Esenthur Turganaaly Uulu

Pierwszy występ na Służewcu: 28.07.2019 (Adash)
Pierwsze zwycięstwo w Polsce: 18.08.2019 (Katchmeifyoucan)
25. zwycięstwo: 12.05.2021 (Trim)

Najważniejsze osiągnięcia:
– Nagroda Strzegomia (1): Anator (2021)
– Nagroda Batyskafa (1): Alsahr (2020)

Dżokej Bolot Kalysbek Uulu

Pierwszy występ na Służewcu: 5.08.2020
Pierwsze zwycięstwo w Polsce: 23.08.2020 (Bint Marshal)
50. zwycięstwo: 6.11.2021 (Neverland)
100. zwycięstwo: 2.07.2023 (Skarbie)

Najważniejsze osiągnięcia:
– Nagroda Mokotowska (1): Senlis (2022)
– Nagroda Efforty (1): Migliore Speranza (2022)
– Nagroda Deer Leapa (1): Comin’Through (2021)
– Sac-a-Papier (1): Neverland (2021)

Kandydat dżokejski Temur Kumarbek Uulu

Pierwszy występ na Służewcu: 19.06.2021
Pierwsze zwycięstwo w Polsce: 19.06.2021 (Mokha d’Arusula)
25. zwycięstwo: 22.10.2022 (Szachrajka)
50. zwycięstwo: 18.06.2023 (Imperator Antonius)

Najważniejsze osiągnięcia:
– Sac-a-Papier (1): Adahlen (2022)
– Nagroda Nemana (1): Gloria Gentis (2022)
– Nagroda Baska (1): Jesk de Bozouls (2022)

– Zwycięstwo w Czempionacie Młodych Jeźdźców (2022)

Praktykant dżokejski Kumushbek Dogdurbek Uulu

Pierwszy występ na Służewcu: 9.08.2021
Pierwsze zwycięstwo w Polsce: 15.08.2020 (Sadyba)
25. zwycięstwo: 11.09.2022 (Suzana)

Najważniejsze osiągnięcia:
– Nagroda Prezesa TS (1): Le Destrier (2023)
– Oaks Arabskie (1): Suzana (2022)

Strefa Kłusaków

powożący Taras Salivonchyk

Debiut w Polsce: 2007 r.
Pierwsze zwycięstwo: 2.07.2011 (Nitisa Josselyn)
100. zwycięstwo: 20.08.2020 (Fulham)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Czempion powożących (9): 2011, 2015-22
– Cheval Francais (6): Barbariska (2016-19), Factoriel (2021 i 2022)
–Derby Kłusaków (1): Barbariska (2015)
– Mistrzostwa Polski Kłusaków: Factoriel (2022)

powożący Vasyl Finchuk

Pierwsze zwycięstwo: 24.05.2015 (Vinciane)

Najważniejsze osiągnięcia (Polska):
– Derby Kłusaków (2): Fleur des Sables (2019), Hmara d’Ukraine (2022)

 

powożący Władysław Pandel

Debiut: 30.09.2018 (Vendetta Team)
Pierwsze zwycięstwo: 22.06.2019 (Fortuna Buroise)

 

Najważniejsze osiągnięcia:
– Derby Kłusaków (1): Goteborg (2020)

Trener Anna Frontczak-Salivonchyk

Trenuje konie w Polsce od 2012 r.
Stajnia Ośrodek Treningowy Salivonchyk

 

Najważniejsze sukcesy:
– Cheval Francais (6): Barbariska (2016-19), Factoriel (2021 i 2022)
– Derby Kłusaków (1): Barbariska (2015)
– Mistrzostwa Polski Kłusaków: Factoriel (2022)

 

Trener Magdalena Kieniksman

Trenuje konie w Polsce od 2015 r.
Stajnia Hottrotter

 

Najważniejsze sukcesy:
– Cheval Francais (1): Ukamaya Verderie (2015)
– Mistrzostwa Polski Kłusaków (1): Brandy Hornline (2020)
– Puchar Bałtyku (1): Brandy Hornline (2020)