MENU

Aktualności: - wszystkie:

Wróżenie z wyścigowych fusów (50. dzień)

Zapowiedź ostatniej tegorocznej wyścigowej soboty.

I: 2-letnie klacze, II gr., 1200 m

Wycofana została Sprytna. Zebrała się stawka, w której żadna z klaczy szczególnie się dotąd nie wyróżniła. Dwa solidne występy ma za sobą Deep Life, więc wydaje się mocną kandydatką do miejsca w czołówce. Po dwóch słabszych startach, dobrze zaprezentowała się Pasja – jeśli pójdzie za ciosem, to ma spore szanse na udział w rozgrywce. Słabo radzi sobie najbardziej doświadczona w stawce Błękitna Laguna. Poprawy można oczekiwać od trójki klaczy własności Westminster – Ginger Rose, Fast Skarmish i Nuty. Wyniki ich debiutanckich występów należy uszeregować w tej kolejności, biorąc pod uwagę stratę do zwycięzców.

II: 3-letnie klacze arabskie polskiej hodowli (PASB), II gr., 2000 m

Wreszcie powinna wygrać Elwaresa, która w sześciu startach czterokrotnie była druga i dwukrotnie trzecia. W sierpniu pokonała o 2,5 dł. Admirę, a ta z kolei w ostatnim starcie o szyję uległa Oasisowi. Do walki o miejsce w czołówce może włączyć się Faira, jednak dość przeciętnie wypadła ostatnio. Rozczarowuje dobrego pochodzenia Agent (pojedzie Srnec) – czy na koniec sezonu się przebudzi? Słabsze są Menago (Kardanov) i Piracik.

III – Nagroda Pawimenta: 3 l. i st., I gr., 1200 m

Wycofany został Torquist. Rola faworyta przypadnie ogierowi Fear of The Dark, któremu dopisało szczęście w losowaniu bloku startowego. Swoich zwolenników będzie miał niezły Blizbor, jednak wspomniana para nie może lekceważyć trzech innych rywali: chimerycznego Invicible Gunnera, równo biegającego przez cały sezon Jacka The Wolf czy dosiadanego przez uczennicę Medrocka. Ten ostatni co sezon chociaż raz mijał celownik jako pierwszy. To dla niego ostatnia szansa na podtrzymanie serii. Słabsze wydają się Diamonique i Sugar Coating, ale na dystansach sprinterskich łatwo o niespodzianki.

IV: debiutujące 2-latki, II gr., 1200 m

Wycofana została Kurierka. Zagadkowa stawka debiutantów. Zbliżoną notę ogierom Angel March i Dancing Riko wystawia trener Krzysztof Ziemiański. Również Janusz Kozłowski uważa, że Toccatina, Fanny Mendelson oraz Dżemma mają zbliżone możliwości, chociaż trzeba się spodziewać, że ostatnia pod starszym uczniem i z polskim rodowodem ma prawdopodobnie najmniejsze szanse. Z dwójki ogierów Piotra Piątkowskiego, więcej w debiucie należy spodziewać się po Feu de Bois niż dystansowym Icare de Sartuque. Warzazat na treningach spisuje się nieźle, ale jest jeszcze „zielony”, więc trudno ocenić jego postawę w debiucie. Lucky Mat też fajnie się rusza, chociaż jest niewyrośnięty.

Reasumując, typerów czeka niezwykle trudne zadanie. Typerzy z Ligi Ekspertów największym zaufanie obdarzyli ogiery Angel March oraz Lucky Mat.

V – Nagroda Geparda: 4-letnie i starsze araby, I gr., 1800 m

Na bardzo dobrym poziomie biegają Alia Al Khalediah, Eldas oraz Alnnajm. Przeciwko pierwszej dwójce przemawiają dość wysokie wagi. W bardzo korzystnej sytuacji będzie Ehssana, która poniesie o 6 do 10 kg mniej od najgroźniejszych rywali, co może mieć spore znaczenie. Niezłą dwójkę wystawia Wojciech Olkowski. General Lady to bardzo dobra klacz, chociaż ma nieudany sezon. Nie można jednak wykluczyć, że na poziomie grupowym włączy się do rozgrywki. Najem du Soleil przebudził się w drugiej części sezonu. Ostatni bieg miał mniej udany, jednak mogła być to tylko jednorazowa wpadka. Płatne miejsce leży w zasięgu Galito de Boozuls. Mniejsze szanse wydają się mieć Guarf de Bozouls oraz lepiej dysponowany wiosną Sahm Al Khalediah.

VI: 3-latki, wył. IV gr., 1600 m

Wycofany został Gul. Wydaje się, że zwyciężczyni powinna wyłonić się spośród trójki klaczy: Cayenne, Amazing i Bellatrix Orion. Soracaba ostatnio dość wyraźnie uległa dwóm ostatnim, chociaż w przekroju całego sezonu biega bardzo solidnie i nie powinno się jej lekceważyć. Z pozostałych koni chyba jedynie Eden Pace może „wmieszać” się do walki o miejsce w trójce.

VII: 3-letnie i st., III gr., 1300 m

Doświadczenie w sprintach będzie atutem Party Animala i Kasziego, które powinniśmy zobaczyć w walce o czołowe lokaty. Na niekorzyść tego drugiego przemawia najwyższa waga w polu i odległy numer startowy. Z krótkimi dystansami dobrze obeznane są Nandi, Calmir i Ujoor, jednak wydają się obecnie słabsze od wspomnianej wcześniej dwójki. Nieźle na jesienie radzą sobie Valkirie i L’Aquilla, a forma w końcówce sezonu może być kluczowa. W kratkę biega Handarro i można się po nim spodziewać wszystkiego. Pozostała trójka nie powinna odegrać kluczowej roli w wyścigu.

VIII: 4 l. i st. araby, III gr., 2000 m

Ciekawa stawka. Mocne są reprezentantki stajni Polska AKF, które zgodnie odniosły po dwa zwycięstwa w tym roku. Stabilniejszą formę niż Esrar, prezentują Awrad i Asrar. Mocny w pierwszej części sezonu Guajok de Bozouls, obniżył loty w drugiej i chyba większe szanse wypada przyznać Frehelowi, który ostatnio raz przegrał i raz wygrał z Asrar. Niewykluczone jednak, że najlepszy spośród koni wystawianych przez Cornelię Fraisl będzie znajdujący się w wysokiej formie Iago. Trudne zadanie czeka Shamilę i Orkisa JR. Chyba nieco wyżej trzeba ocenić klacz.

IX: 3 l. i st., IV gr., 1800 m

Wycofany został Ishii Maki. Grono faworytów będzie tworzyła trójka:
Luaithrion, Adventure i Theskyisnolimit. In plus zaskoczyły ostatnio Muminek i Warcraft. Wydaje się, że i z nimi należy się liczyć. Płatne miejsce jest w zasięgu Marysina i Doc Davisa. Najsłabszy w stawce wydaje się być Gloster.

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń