Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

WTEDY KOBIETY RZĄDZĄ NA TORZE

W sezonie 2023 po raz czwarty na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zostanie rozegrany cykl wyłącznie dla amazonek. W zdominowanym przez mężczyzn świecie wyścigów Women Power Series pozwoli na pokazanie coraz jaśniej świecących gwiazd – młodych dziewczyn – dobrych jeźdźców, które mają odwagę zmierzyć się z tą trudną dyscypliną.

Pomysł na wznowienie na Służewcu gonitw przeznaczonych wyłącznie dla amazonek pojawił się tak naprawdę z wielu powodów. Żadnego z nich nie można określić jako najważniejszy. Wszystkie mają duże znaczenie. Otóż pierwszy z nich to niekwestionowany wzrost znaczenia i roli kobiet w tym sporcie. To nie specyfika Polski, a raczej trend światowy. Coraz więcej dziewczyn odgrywa znaczącą rolę w jeździectwie, w tym także w wyścigach konnych.

Kolejnym powodem, dla którego gonitwy dla amazonek znalazły się w planie gonitw na rok 2023, to chęć wzmocnienia w ten sposób popularyzacji wyścigów konnych w Polsce. Organizując serię 8 gonitw w tym sezonie, od maja do października Totalizator Sportowy, mecenas Toru Służewiec chce pokazać, że wyścigi to doskonały adres dla ambitnych dziewczyn, które kochają adrenalinę, a pasja nie pozbawia ich atrybutów kobiecości. Gonitwy w ramach cyklu rozgrywane będą na takich samych dystansach i warunkach, jak pozostałe wyścigi w planie gonitw. Warunek specjalny jest tylko jeden – koni dosiadają wyłącznie kobiety.

Cała seria gonitw jest dość zróżnicowana. Znalazły się w niej krótsze i dłuższe dystanse. Młode, mniej doświadczone konie i wprawione konie wyścigowe obu ras. Seria tych wyścigów ma wyłonić amazonkę roku, która zostanie oficjalnie nagrodzona podczas Gali Zakończenia Sezonu 2023 specjalnym wyróżnienie.

Gonitwy, które eksponują siłę i determinację kobiet, są również znakiem naszych czasów. Podkreślają nowoczesne spojrzenie na sport i potrzeby marketingowe rynku. Należy tutaj podkreślić, że inicjatywa ta jest odpowiedzią na sugestie ze strony środowiska wyścigowego. Wielokroć dziewczyny, które na co dzień jeżdżą w wyścigach odwołują się do przykładów gonitw dla amazonek na świecie. Wymieniają kobiety w nich startujące jako swoje autorytety w rozwoju kariery sportowej.

Wtedy kobiety rządzą na torze:

  • 13 maja 2023 – Tor Służewiec
  • 4 czerwca 2023 – Tor Partynice
  • 17 czerwca 2023 – Tor Służewiec
  • 30 lipca 2023 – Tor Służewiec
  • 28 sierpnia 2023 – Tor Służewiec
  • 16 września 2023 – Tor Służewiec
  • 1 października 2023 – Tor Służewiec