Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

W niedzielę Gala Derby na Torze Służewiec!

27 czerwca 2023

Na to wydarzenie miłośnicy wyścigów konnych czekają cały rok. Już w najbliższą niedzielę (2 lipca) odbędzie się legendarna Gala Derby na warszawskim Torze Służewiec. Ten dzień to gwarancja fascynującej rywalizacji, pięknych zwycięstw i niepowtarzalnych emocji w jednym z najpiękniejszych, zielonych miejsc stolicy. Stałymi elementami Gali Derby są też unikalny styl i moda wyścigowa.

Kto zdobędzie błękitną wstęgę

Na wszystkich, którzy 2 lipca odwiedzą Tor Służewiec, czekać będzie rywalizacja na najwyższym poziomie. Podczas tego wyjątkowego dnia rozegrany zostanie m.in. wyścig o błękitną wstęgę – gonitwa Westminster Derby. Będzie to już 79. edycja tej najbardziej prestiżowej gonitwy dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej. W zeszłym roku triumfował w niej Jolly Jumper pod niezawodnym Szczepanem Mazurem. Kolejnego zwycięzcę poznamy już w najbliższy weekend.

Podczas Gali Derby rozegranych zostanie łącznie dziesięć gonitw, w tym wyścig o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego, Memoriał Fryderyka Jurjewicza oraz UAE President Cup Central European Arabian Derby (międzynarodowa gonitwa dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej).

Styl i elegancja

Podczas Gali Derby na Torze Wyścigów Konnych Służewiec można poczuć się jak w brytyjskim Royal Ascot. Zabytkowa Trybuna Honorowa z lat 30. ubiegłego wieku zamieni się tego dnia w miejsce spotkań eleganckich kobiet w starannie dobranych stylizacjach i panów w precyzyjnie skrojonych garniturach. Wszyscy obowiązkowo w nakryciach głowy.

Osoby zainteresowane eleganckim stylem będą mogły odwiedzić Strefę Mody Wyścigowej. Podczas Gali Derby odbędzie się też konkurs na najpiękniejszą stylizację w nakryciu głowy.

Idealny pomysł na weekend

Tor Wyścigów Konnych Służewiec to unikalne miejsce w samym sercu stolicy, gdzie można przeżywać sportowe emocje w otoczeniu przepięknej przyrody i wspaniałej, modernistycznej architektury. Prestiżowe gonitwy i niepowtarzalny klimat sprawiają, że od ponad 80 lat przyciąga ono zarówno warszawiaków, jak i turystów z kraju i zagranicy. Tor Służewiec to idealne miejsce, aby spędzić dzień z rodziną i przyjaciółmi.

Gala Derby to okazja do spotkania się w wyjątkowej atmosferze i podziwiania najlepszych koni wyścigowych, dosiadanych przez wybitnych jeźdźców. Na najmłodszych również czeka tego dnia szereg atrakcji, w tym kolejna odsłona Ligi Hobby Horse. Poczuj wyjątkowy czar Gali Derby 2 lipca na Torze Służewiec!