Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Trzylatki sprawdzą się w Iwna i Soliny

3 czerwca 2022

Już za niespełna miesiąc najlepsze trzylatki zmierzą się na Służewcu w Derby. Przed tymi, które prowadzone były do gonitwy o błękitną wstęgę główną ścieżką, ostatnie sprawdziany: Nagrody Soliny i Iwna już w przyszłym tygodniu.

Wydłużenie dystansu

Zarówno Nagroda Iwna, jak i Soliny rozgrywane są na dystansie 2200 metrów. To kluczowy aspekt tych sprawdzianów, ponieważ, tradycyjnie główna ścieżka do Derby prowadziła przez wyścigi rozgrywane na dystansie 1600 metrów (Strzegomia, Rulera). To diametralnie inny dystans niż 2200. Można spodziewać się, że teraz powinny „przemówić” rodowody koni, które predysponują je do rywalizacji na długich dystansach. Przypomnijmy, że warszawskie Derby, rozgrywane są na dystansie zbliżonym – 2400 metrów.

Mocny duet ze stajni Macieja Jodłowskiego

Powszechnie mówi się, że zeszłoroczny lider rocznika, Matt Machine może mieć problem właśnie z „trzymaniem dystansu”. W gonitwie o Nagrodę Rulera uległ nieznacznie koledze ze stajni – Jolly Jumperowi. Wydaje się, że przy wydłużeniu dystansu to ten ostatni powinien z tego skorzystać, ale ostatecznie zweryfikuje to bieżnia. Nadal pełni możliwości nie pokazał ogier ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego – Kaneshya. Także jemu, wydłużenie dystansu powinno pomóc. Być może nawiąże dzięki temu do wyniku w Nagrodzie Strzegomia, gdzie finiszował z niewielką stratą do zwycięzców. W Nagrodzie Rulera z bardzo dobrej strony zaprezentował się El Corazone trenowany przez Wiaczesława Szymczuka. Koń ten sprawił niemałą niespodziankę zajmując trzecie miejsce w Nagrodzie Rulera. Ciekawe czy na 2200 metrów będzie w stanie nawiązać do tamtego wyniku.

Jenny of Success powtórzy zwycięstwo z Wiosennej?

W biegu o Nagrodę Soliny zabraknie najwyżej sklasyfikowanej klaczy – Moonu. Pod jej nieobecność kandydatkami do triumfu będą zwyciężczyni gonitwy o Nagrodę Wiosenną Jenny of Success, Westminster Cat i Iva Grey. Wyjątkowo trudne zadanie czeka Wiaczesława Szymczuka – trenera klaczy Jenny of Succeess, który będzie jej także dosiadał w gonitwie. Kasztanka jest bardzo trudna do prowadzenia w dystansie, co w dłuższej gonitwie może kosztować ją sporo sił. Na ewentualne problemy faworytki czyhać będzie trio: solidna Westminster Cat oraz nadal rozwijające się: Iva Grey i Kena. Cała trójka kończyła w Nagrodzie Wiosennej w podobnym czasie.

Mocno obsadzone szlagiery dla starszych koni

Prestiżowe gonitwy dla koni czteroletnich i starszych, gonitwy o Nagrodę Haracza i Widzowa, zgromadziły na starcie mocne stawki. W Nagrodzie Haracza zmierzy się dziewiątka sprinterów, z wszechstronnym Timemasterem na czele. Z kolei w Nagrodzie Widzowa zobaczymy gwiazdę służewieckiego toru – Night Tornado, który będzie rywalizował m. in. z kolegą stajennym Petitem oraz Guitar Manem i Gryphonem. Tego samego dnia pierwszą tegoroczną odsłonę będzie miała seria przeznaczona dla amazonek – Women Power Series.