MENU

Aktualności: - wszystkie:

Studio Toru Służewiec podczas CAVALIADA Winter Tour

W ubiegłym roku Tor Służewiec stał się miejscem, które połączyło świat wyścigów konnych z jeździectwem. W pierwszy październikowy weekend 2020, kiedy odbywały się zawody Warsaw Jumping, widzowie mogli podziwiać sportową rywalizację w 4 konkurencjach jeździeckich, a jednocześnie na torze wyścigowym odbywały się gonitwy. Byliśmy w tym czasie świadkami niecodziennej zamiany ról – czołowi skoczkowie i WKKW-iści spróbowali swoich sił na bieżni startując w gonitwie pokazowej, a jeźdźcy wyścigowi zmierzyli się w konkursie skoków przez przeszkody  – Jockey Jumping Challange.

Tym razem to świat wyścigów konnych zagości na zawodach jeździeckich – poznańskiej edycji CAVALIADA Winter Tour. Tor Służewiec przygotował niespodziankę dla miłośników jeździectwa. Już w najbliższą sobotę – 13 lutego podczas transmisji online z CAVALIADY, Annamaria Sobierajska przedstawicielka Toru Służewiec zaprosi do studia CAVALIADA TV gości, którzy z pewnością zainspirują widzów  do odkrycia wyścigowego świata i wizyty na torze wyścigowym.

Wśród gości pojawią się:

 • Jerzy Engel, wieloletni trener reprezentacji Polski w piłce nożnej, a aktualnie właściciel i hodowca koni wyścigowych oraz Andrzej i Ryszard Zielińscy, właściciele Stadniny Pegaz, którzy opowiedzą  o znaczeniu hodowców i właścicieli jako motoru napędowego wyścigów konnych,
 • Agnieszka Prytulczyk i Michał Jezierski – właściciele Night Thundera, zwycięzcy gonitwy Derby 2020 – najważniejszej gonitwy dla koni pełnej krwi oraz Kishore Mirpuri – właściciel wielu utytułowanych koni, którzy pokażą, że każdy może zostać właścicielem konia wyścigowego i czerpać z tego ogromną frajdę, a czasami także zysk,
 • Marianna Surtel – właścicielka Timemastera, który zdobył prestiżowy tytuł Konia Roku 2020 oraz Małgorzata Świderek-Baran, wszystkim dobrze znana z występów w Lotto Eventing Tour na CAVALIADA, zawodniczka WKKW oraz lekarz weterynarii, która ma pod swoją opieką wiele koni wyścigowych. Wspólnie opowiedzą o sposobach i możliwościach stania się właścicielem konia wyścigowego oraz o etapach jego treningu,
 • Następnie przeniesiemy się w obszar wyścigowych koni czystej krwi arabskiej. Agnieszka i Maciej Kacprzyk ze stajni MK Racing opowiedzą o gonitwach w Polsce i na świecie dla tej rasy. A także zdradzą szczegóły dotyczące konia Salam Al Khalediah, który już 20 lutego wystartuje w The Obaiya Arabian Classic podczas Saudi Cup w Arabii Saudyjskiej. Pula nagród w tym biegu wyniesie zawrotne 2 000 000 $.
 • Jakub Kartuz, znany w środowisku jeździeckim jako właściciel popularnej firmy Cartans, która odpowiada za infrastrukturę wielu zawodów jeździeckich, opowie o swojej pasji do wyścigów. Co wielu może zaskoczyć pan Jakub nieprzerwanie od 1996 roku jest właścicielem koni wyścigowych. Przedstawi punkt widzenia osoby, która zna oba światy od podszewki.
 • Ciekowość wielu z pewnością wzbudzi dyskusja Henryka Święcickiego Jr., Aleksandra Wechty, i Magdaleny Donimirskiej, którzy podczas swojego panelu skupią się na kwestiach
 • hodowlanych i będą dyskutować o potrzebie dolewu krwi koni pełnej krwi angielskiej w hodowli koni sportowych. Będzie to kontynuacja znanej już wcześniej inicjatywy „Wyścig o folbluty”.
  • Przed konkursami CAVALIADY Future – spotkanie dwóch tytanów: Jarosława Skrzyczyńskiego, najbardziej utytułowanego, aktualnie startującego polskiego zawodnika w skokach przez przeszkody i Adama Wyrzyka – najlepszego w Polsce trenera koni wyścigowych. W ostatnim czasie panowie nawiązali współpracę. Jarosław Skrzyczyński zakupił konia wyścigowego, którego powierzył w trening właśnie Adamowi Wyrzykowi w Ośrodku treningu koni w Rosłońcach. Może panowie zdradzą nam plany startowe na ten rok?
  • W studio pojawią się także polscy WKKW-iści – Paweł Spisak, Daria Kobiernik i Jan Kamiński. Ich głosu nie może zabraknąć, jeżeli rozmowa toczyć się będzie o wykorzystaniu koni zaawansowanych w krew i folblutów w sporcie. Opowiedzą o swoich podopiecznych, o ich walorach i predyspozycjach do wymagającego crossu. Zawodnicy zdradzą też swoje plany startowe na ten sezon.
  • Warto z nami zostać! W ostatnim fragmencie studia iście  elektryzujący temat – zawodnicy którzy wzięli udział w eksperymencie zamiany ról podczas Warsaw Jumping – w gonitwie pokazowej oraz w Jockey Jumping Challange m.in. Małgorzata Ciszek-Lewicka, Joanna Grzybowska, Natalia Henzel, Marek Lewicki, Konrad Mazur, Oliwia Szarłat, Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec. Jak odnaleźli się w nowych rolach? Czy na dłużej zagoszczą „w nie swoim świecie”, a może właśnie ta zamiana spowodowała, że odnaleźli swój nowy żywioł?
  • Nie zabraknie w studio także wszystkim dobrze znanego Dominika Nowackiego, który kiedyś kreował CAVALIADĘ jako Dyrektor tego projektu, a teraz zarządza Torem Służewiec z ramienia Totalizatora Sportowego. Jego wielką aspiracją jest wzajemne integrowanie i pobudzanie do rozwoju dwóch światów – wyścigów konnych i jeździectwa.

  Wydarzenia sportowe wciąż odbywają się bez udziału publiczności, tak samo jest podczas tegorocznej edycji CAVALIADY, jednak dzięki transmisji online możecie być na bieżąco, śledzić wszystko to co dzieje się na parkurze i wspólnie przeżywać największe sportowe emocje.

  Zanurzcie się w świat wyścigów konnych i bądźcie z nami w sobotę 13 lutego!

  – Facebook Toru Służewiec (www.facebook.com/TorWyscigowKonnychSluzewiec) i YouTube Toru Służewiec (www.youtube.com/user/torsluzewiec1939)

  – transmisja z zawodów CAVALIADA Winter Tour (www.cavaliada.pl) i Facebook CAVALIADA (www.facebook.com/Cavaliada­)

  – serwis Świat Koni (www.swiatkoni.pl) i Facebook Świat Koni (www.facebook.com/SwiatKoni)

  Również marka TRAF zapewni dodatkowe emocje podczas CAVALIADA Winter Tour. Została stworzona możliwość trafienia swojego faworyta na trafonline.pl w ramach wybranych konkursów!

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

 • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

 • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
 • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
 • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
 • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń