MENU

Aktualności: - wszystkie:

Stabilizacja w trudnych czasach – podsumowanie sezonu 2020 dla kłusaków francuskich

Zakończony w ostatni weekend października sezon kłusaków trzeba uznać za bardzo udany pod wieloma względami. Sprawdźcie podsumowanie przygotowane przez jednego z ekspertów Służewiec iTV – Witolda Sudoła.

Po pierwsze rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi, włącznie z tymi najbardziej prestiżowymi: Mistrzostwami Polski Kłusaków, Pucharem Bałtyku w Sopocie, Derby oraz Nagrodą Cheval Francais, co jeszcze w kwietniu nie wydawało się czymś oczywistym.

Po drugie nastąpiła płynna wymiana koni z czołówki, gdzie ostatnią ze wspaniałych klaczy królujących na polskich torach – Barbariskę, godnie zastąpiły nowo sprowadzone z Francji i Ukrainy: Faust Djames, Fend d’Ukraine, Factoriel, Furnika, Ephrem du Guepre, czy młodsza od nich derbistka Goteborg. Przebłyski mieli też reprezentanci „starej gwardii”: Brandy Hornline (szczęśliwa wygrana w Mistrzostwach Polski i cenne zwycięstwo w Pucharze Bałtyku) oraz Diego de Busset (drugi w Pucharze Bałtyku). To wszystko sprawiło, że praktycznie nikt nie pozostał z pustymi rękami.

Brandy Hornline zdobywa cenne trofea w pierwszej części sezonu

Świetną pierwszą część sezonu miał weteran Brandy Hornline trener Magdaleny Kieniksman. Po wygranej w Nagrodzie Otwarcia Sezonu nad świeżo sprowadzonym z Francji Curly Light, przyszły kolejne triumfy. Zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach w Mistrzostwach Polski, gdzie kłusująca po bardzo łatwą wygraną Furnika zagalopowała przed samym celownikiem. Najwyższą notę wypada mu jednak przyznać z wyścig w Sopocie, gdzie w zaciętej walce pokonał Diego de Busset, a kolejne miejsca zajęły bardzo dobre konie z Czech i Niemiec.

Goteborg bez konkurencji wśród koni trzy i czteroletnich

Cykl gonitw dla młodzieży został zdominowany przez córkę świetnego Quaker Jet- Goteborg (trener Witold Sudoł). Utalentowana klacz rozpoczęła zmagania od drugiej lokaty za mającym już sezonowe przetarcie George Banks, a następnie odniosła pięć kolejnych wygranych, w tym tą najcenniejszą – w Derby. Sezon zakończyła czwartą lokatą w rywalizacji z najlepszymi końmi starszymi, co jest dobrym prognostykiem na przyszły rok.

Piorunująca druga część sezonu trener Anny Frontczak-Salivonchyk

Po średnio udanym początku sezonu konie przygotowywane przez Annę i jej męża Tarasa przystąpiły do ataku w drugiej części sezonu. Ustabilizował się dzielny Factoriel (4 wygrane), ale prawdziwą gwiazdą stajni okazał się Faust Djames, który pięciokrotnie pierwszy mijał celownik, w tym w najważniejszym wyścigu sezonu- Nagrodzie Cheval Francais. Swoje pięć groszy dorzuciły też Fulham i Diego de Busset, ale największe nadzieje wiązane są z Fend d’Ukraine, który pod koniec sezonu złapał formę i w znakomitym stylu ograł faworyzowanego Factoriela. Te sukcesy sprawiły, że Anna została czempionem trenerów Polsce, a Taras po raz kolejny czempionem powożących.

Przed kłusakami intensywna zima

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że kłusaki wykorzystują sezon zimowy na rywalizację za zachodnią granicą. Nie inaczej będzie w tym roku. Już pierwsze starty w Berlinie Furniki (dwukrotnie druga), a zwłaszcza Fend d’Ukraine (druga lokata w gonitwie otwartej i wygrana w wyścigu dla kłusaków francuskich) zdają się potwierdzać tezę o dużym potencjale ścigających się obecnie w Polsce kłusaków i coraz wyższym poziomie naszych trenerów.

Kolejne podsumowania znajdziecie w Magazynie KANAT:

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń