Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Women Power Series – #szybkośćjestkobietą: 

Niezwykle ciekawy cykl wyścigów został wprowadzony na Służewcu w 2020 roku. Ma na celu pokazanie kobiecej strony wyścigów konnych i promowanie kobiet-dżokejów, które mają okazję do rywalizacji wyłącznie we własnym gronie. Cykl składa się z kilku różnorodnych gonitw – amazonki ścigają się zarówno na konia arabskich, jak i folblutach, na dystansach sprinterskich i dłuższych.

Seria wyłania Amazonkę Roku, która zostaje oficjalnie nagrodzona podczas gali zakończenia sezonu specjalnym wyróżnieniem. W pierwszej edycji (2020) walka o triumf w cyklu była niezwykle zacięta – jednakową liczbę punktów zdobyły Daria Pantchev oraz Joanna Wyrzyk. O ostatecznym zwycięstwie tej pierwszej zadecydowała liczba pierwszych miejsc w biegach zaliczanych do cyklu (3 do 1).

AL Khalediah Racing FESTIVAL

 

Począwszy od sezonu 2021 na Al Khalediah Racing Festival składa się łącznie dziewięć gonitw. Trzy z nich są prestiżowymi gonitwami, w których ściga się czołówka koni czystej krwi arabskiej. Jedna z nich, rozgrywana podczas Międzynarodowego Dnia Arabskiego Al Khalediah Poland Cup, została wprowadzona przez spółkę Polska AKF w 2014 r. Ma obecnie rangę Listed. W sezonie 2021 Polska AKF sponsoruje również dodatkowe nagrody w biegu dla trzyletnich arabów o Nagrodę Białki – Al Khalediah Colts & Fillies Trophy oraz wprowadziła do kalendarza nowy, ekscytujący wyścig Tiwaiq – Central European Arabian Derby (dla czterolatków).

Pozostałe gonitwy cyklu – cztery biegi III grupy na Służewcu, jeden II grupy we Wrocławiu oraz jeden z wyścigów w Sopocie, są adresowane do właścicieli, trenerów i jeźdźców, którzy nie dysponują potencjałem największych stajni, ale swoim entuzjazmem, determinacją i codzienną pracą tworzą wyścigi koni arabskich w Polsce. W każdej z gonitw spółka Polska AKF zapewnia dodatkową nagrodę w wysokości 20 000 złotych, do podziału między właściciela, trenera i jeźdźca zwycięskiego konia.

RANKING młodych jeźdźców

Gonitwy przeznaczone dla jeźdźców z tytułem uczniów (nie wygrali 10 gonitw) i starszych uczniów (mniej niż 25 wygranych) są już tradycją na Służewcu. W 2015 roku zostały one połączone w Raniking Młodych Jeźdźców, rozgrywany pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych (PKWK). Seria zakłada, że w każdym z wyścigów uczestnicy zdobywają punkty wg zajętych miejsc (szczegóły poniżej), których suma wyłania laureata, otrzymującego nagrodę fundowaną przez PKWK.

W 2021 r. gonitwy zaliczane do rankingu będą rozgrywane zarówno na Służewcu, jak i na Partynicach. Łącznie liczyć będą się punkty wywalczone w 16 biegach (po osiem w Warszawie i Wrocławiu).

Punktacja w poszczególnych wyścigach cyklu wg zajętych miejsc:

  1. miejsce – 20 pkt.
  2. miejsce – 12 pkt.
  3. miejsce – 8 pkt.
  4. miejsce – 6 pkt.
  5. miejsce – 4 pkt.
  6. miejsce – 2 pkt.

pozostali jeźdźcy otrzymują po 1 pkt za ważne ukończenie gonitwy.

Wathba Stallions Cup

Kolejny cykl wyścigów, który pojawił się w sezonie 2020 na Służewcu. Sponsorem jest Wathba Stallions, słynne stado ogierów znajdujące się Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Stadnina należy do ogromnego miłośnika i promotora wyścigów koni arabskich na świecie – HH Sheikha Mansoora bin Zayeda Al Nahyana, fundującego nagrody w cyklach gonitw arabów na całym świecie.

Cykl warszawskich gonitw przeznaczony jest dla trzyletnich koni czystej krwi i obejmuje cztery wyścigi I grupy, o Nagrody: Errlisa, Borka, Trafa (PASB) i Emaela. Wathba Stallions sponsoruje w każdym z biegów nagrodę dodatkową dla zwycięzcy w wysokości 5000 euro, co znacząco podnosi prestiż gonitwy.