Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Samonlau ‘OA’ i Zpigall nieoczekiwanymi zwycięzcami gonitw imiennych

19 czerwca 2021

Sobotni meeting wyścigowy na Służewcu był rozgrywany podczas upalnej pogody. W dwóch dzisiejszych biegach imiennych doszło do małych niespodzianek, za jakie trzeba uznać zwycięstwa liczonego w trzeciej kolejności Samonlau ‘OA’ i trochę niedocenianego Zpigalla. W pierwszej gonitwie dla dwulatków zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami najlepsza okazała się Westminster Cat ze stajni Macieja Jodłowskiego.

Ostatecznie na starcie wyścigu o Nagrodę Kurozwęk stanęły tylko cztery konie. Najliczniejsze grono zwolenników miały Wasma Al Khalediah i Purhib, nieco mniejsze Samonlau ‘OA’, a najmniejsze polski Alnnajm. Nie było chętnego do prowadzenia w dystansie, więc „dla siebie” pojechał dosiadający Wasmy Al Khalediah Konrad Mazur. W ślad za nim podążał Samonlau ‘OA’, a ostatni trzymał się Purhib (na przeciwległej prostej poprawił na trzecie miejsce). Podczas bardzo szybkiej końcówki (31,5 sek!) Samonlau pod Viktorem Popovem łatwo wyprzedził Wasmę, a ta z kolei nie dała się pokonać Purhibowi.

Holenderskiej hodowli triumfator jest własnością R.A.G. Kolk-Van Meerveld. Trenuje go Cornelia Fraisl, dla której był to bardzo udany dzień. W wyścigu czwartym w pięknym stylu wygrał debiutujący trzyletni Al Jassim (sprawił świetne wrażenie) pod Dastanem Sabatbekovem, a w ósmym nieoczekiwanie Mokha d’Arusula, pod jadącym po raz pierwszy na Służewcu Kirgizem Temurem Kumarbekiem.

W sprinterskiej rywalizacji o Nagrodę Green Maestro doszło do chyba jeszcze większej niespodzianki. Faworyzowana Zireael poprowadziła mocno pod Szczepanem Mazurem, wraz z „etatową” w tym roku rywalką – Province of Frost. Niespodziewanie na prostej tym razem lepiej galopowała klacz polskiej hodowli. Nie potrafił ich zaatakować Makhalan, ale gdy wydawało się, że siwa Province of Frost wygra, między końmi ruszył Zpigall. Rozpędzony przez Aleksandra Kabardova ogier w celowniku „sięgnął” niosącą o 4 kg więcej rywalkę i wygrał o nos.

Zpigall jest własnością grupy właścicieli działających pod szyldem Koń Dla Każdego (I. Bogdan, K. Borkowska-Mękarska, P. Brezina, P. i T. Śpiewankiewicz). To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo trenera Marka Breziny, który prowadzi na Służewcu niewielką stajnię.

W rankingu trenerskim na pozycję lidera, dzięki zwycięstwu Whiskey Jara (Szczepan Mazur) i Trollstroema (Bolot Kalysbek) powrócił Adam Wyrzyk z dorobkiem szesnastu zwycięstwo. Tylko oczko mniej mają Michał Borkowski i Cornelia Fraisl.