Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Przed nami pierwsze Tiwaiq Central European Arabian Derby!

27 maja 2021

Kapitalną obsadę będzie miała rozgrywana w najbliższą sobotę pierwsza edycja Tiwaiq Central European Arabian Derby na Służewcu. Natomiast w niedzielę siódemka koni wystartuje w Memoriale Jerzego Jednaszewskiego. Dla czwórki z nich będzie to potencjalnie ostatni sprawdzian przed lipcową gonitwą Westminster Derby.

Już w sobotę na Służewcu po raz pierwszy rozegrana zostanie gonitwa Tiwaiq Central European Arabian Derby – gonitwa dla najlepszych czteroletnich koni czystej krwi, zarówno pochodzenia krajowego jak i zagranicznego. Pulę nagród w gonitwie ufundowała Polska AKF Sp. z o.o. zarządzająca polską filią czołowej międzynarodowej Al Khalediah Stud. Jest to jedna z kilku inicjatyw na służewieckim torze, wspieranych przez Al Khalediah Poland, składających się na Al Khalediah Racing Festival – promujący wyścigi koni czystej krwi arabskiej. W ramach festiwalu obok Tiwaiq Central European Arabian Derby rozgrywane są też dwie inne prestiżowe gonitwy Al Khalediah Poland Cup oraz Nagroda Białki – Al Khalediah Colts & Fillies Trophy oraz sześć dodatkowo dotowanych biegów niższej rangi, mających na celu wsparcie właścicieli, trenerów i jeźdźców, którzy nie mają potencjału największych stajni.

Mayar Al Khalediah

Trzeba przyznać, że rywalizacja na inaugurację Tiwaiq Central European Arabian Derby zapowiada się wyśmienicie. Zgodnie z oczekiwaniami na starcie staną czołowe czterolatki ścigające się na polskich torach. Obok lidera handicapu generalnego – Mayara Al Khalediach, w charakterystycznych biało-czarnych barwach wystąpią również nieopokonany w czterech startach, wracający do rywalizacji po kontuzji, Rasmy Al Khalediah oraz obiecujący Dary Al Khalediah, dosiadany przez Szczepana Mazura. Najgroźniejszymi rywalami wspomnianego trio będzie duet ze stajni Cornelii Fraisl – Sjabahar ‚OA’ oraz Samonlau ‚OA’. Wysoko powinny stać też notowania polskiego Alsahra, chociaż ogier został rzucony na naprawdę głęboką wodę. O niespodziankę spróbują pokusić się wystawiane przez Emila Zaharieva No Neveur Saularie i Al Ban, a być może także rosyjskiej hodowli Kromvel.
Start do gonitwy w sobotę o 17.00

Głównym punktem niedzielnych zmagań będzie pierwszogrupowy Memoriał Jerzego Jednaszewskiego, który często jest kluczowym sprawdzianem dla koni idących boczną ścieżką do Westminster Derby. Śrośród siedemki uczestników do biegu o błękitną wstęgę zgłoszone są: Zanzily Passion, Krokan, Bat Eater i Adahlen. Wszystkie konie po raz pierwszy pobiegną na dystansie powyżej dwóch kilometrów, chociaż Zanzily Passion i Bat Eater mają za sobą przetarcie na dystansie minimalnie krótszym. Godzinę przed startem do Memoriału Jerzego Jednaszewskiego, po raz trzeci w tym sezonie dojdzie do rywalizacji w gonitwie uczniowskiej. Tym razem mniej doświadczeni jeźdźcy będą dosiadać trzyletnich folblutów na dystansie 1600 metrów.
Start do gonitwy uczniowskiej w niedzielę o 16:30
Start do Memoriału Jerzego Jednaszewskiego w niedzielę o 17:30