Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Prosto ze stajni (21-22 kwietnia)

20 kwietnia 2012

Maciej Janikowski.

Acer – Został wycofany.

Astheja – Przyszła ze stajni Grzegorza Kowalskiego. W wieku 2 lat wiele nie pokazała. Dobrze przezimowała, ale dopiero po pierwszym tegorocznym biegu będzie można coś więcej powiedzieć o jej predyspozycjach.

Werbel – Wycofany.

Irlandczyk – Czuje się dobrze, jednak jak wiadomo jest po zabiegu skrócenia podniebienia miękkiego. Jutrzejszy wyścig pokaże czy z jego oddechem jest wszystko w porządku. Podczas treningowych galopów oddycha normalnie.

Eklis i Furiant – Ostatecznie pobiegną, ale nie w barwach Stajni Michałów III, lecz mojej stajni Czerkies. Są dobrze przygotowane do sezonu i mam nadzieję, że powalczą już w pierwszym starcie.

Lucky Peter – To drobny, delikatny koń, który już w wieku 2 lat pokazał, że ma talent wyścigowy. Mam nadzieję, że wytrzyma dystans 1800 m. To trudny wyścig, ale liczę, że będzie w rozgrywce.

Dorota Kałuba.

Etoile i Epos – Oba są mocno średnie. Mają dopiero po jednym biegu za sobą, a przyjdzie im się zmierzyć z silnymi, starszymi rywalami.

Achilles – To bardzo dobry koń. Myślę, że może być jeszcze lepszy niż w zeszłym roku. Bardziej mu odpowiada tor lekko elastyczny.

Pirat – Pokazał już w wieku 3 lat, że jest waleczny. Dobrze się czuje.

Grzegorz Kowalski

Scaloni – Moim zdaniem, jest w dobrej formie, ale trafił na mocnych rywali. Daria Panczew go zna, bo zrobiła na nim galop na torze roboczym.

Józef Gęborys

Nepur – Został wycofany, bo nie podobał mi się jego galop podczas inauguracji sezonu. Prześwietlenie nogi niczego złego nie wykazało, ale nadal nie rusza się tak, jak powinien.

Szalu – On z kolei ma jakieś problemy z oddechem. W ubiegłym roku też miał i biegał przez cały sezon. Chyba musi się „przetkać”. Mankamentem jest również to, że pracuje w pojedynkę.

Kamila Urbańczyk

Lascadell – Przezimował dobrze. Trenuję go pod Warszawą w terenie, więc sama jestem ciekawa, jak spisze się w pierwszym tegorocznym występie na torze.

Marek Nowakowski

Spadassin Kossack – Ta pięcioletnia klacz pochodzi z renomowanej stadniny wyścigowej The Kossack Stud. Biegała dotychczas tylko trzykrotnie za granicą, ale w ostatnim swym występie w kwietniu ub. roku, choć była dopiero ósma, okazała się lepsza od Sartejano, który w sierpniu wygrał Nagrodę Europy na Służewcu. Potem nie biegała z powodu kontuzji. Przygotowywana jest wedle moich planów w Lutku na Mazurach przez ekipę właściciela tamtejszego ośrodka Leszka Kowala, z którym współpracuję od kilku lat. Gdy ostatnio tam byłem, bardzo mi się podobała, jednak jej pierwszy występ na Służewcu jest zagadką, bo trafiła m.in. na dwa silne konie Michała Romanowskiego Esteema i Celiusa.

Chara Naenz – Ta rosła kobyła również jest przygotowywana w Lutku. W wieku trzech lat nie zdążyła się pokazać z lepszej strony. Liczymy, że jako czterolatka poprawi wyniki.

Iron Dancer – To jeden z dwóch naszych trzyletnich folblutów. Biegał w ub. sezonie tylko raz. Być może na wyrost, ale został zgłoszony do Derby. Jest drobny, jak to my mówimy, mało w nim konia, lecz mamy nadzieję, że będzie sobie radził na dłuższych dystansach.

Marmaris – Przyszedł do naszej stajni jesienią po kontuzji. Dobrze przezimował, ale w pierwszym wyścigu może jeszcze nie pokazać możliwości, które, mamy taka nadzieję, posiada.

Germanio – Trenowany jest na Służewcu. Został zgłoszony do Derby, więc liczymy, że sobie zasłuży na występ w tym prestiżowym biegu. Dobrze przezimował, jest na chodzie, jednak w uzyskaniu dobrych wyników może mu przeszkodzić trudny charakter. W ubiegłym roku podczas wyścigów bywały z nim problemy, bo bał się koni.

Winder – „Zagrał się” w ub. roku we Wrocławiu, odnosząc zwycięstwa w pierwszych dwóch startach. Przez zimę trochę się poprawił, ale mimo dużej ulgi wagi  trudno mu wróżyć jakiś sukces w tej stawce.

Dżerano – Jeśli się zmienił, to mam nadzieję, że na lepsze. Pobiegnie w słabej stawce, z niską wagą, więc może uda mu się powalczyć o dobre miejsce.

Przy okazji pragnę poinformować, że przez kilka dni pofolgowałem trochę w pracy stajennej dżokejowi Piątkowskiemu, którego podczas inauguracji sezonu, już podczas rozsiodływania po IV biegu, koń  kopnął w udo. Uraz okazał się bardzo bolesny. Do końca dnia już nie jeździł. Do niczego go nie przymuszam, sam podejmie decyzję. Jednak jak go znam, najprawdopodobniej w sobotę i niedzielę będzie się ścigał.

Adam Wyrzyk

King Jape ? Wystartuje po dłuższej przerwie. Bardzo trudno przewidzieć, jak będzie zachowywał się w wyścigu, ponieważ nie jest to szczery koń.

Apex ? Chimeryczny. Już w ub. sezonie biegał nierówno. Pod tak niską wagą, na elastycznym torze i po wydłużeniu dystansu może liczyć się w rozgrywce, ale równie dobrze może zawieść na całej linii.

Instytucja ? Zadebiutuje dopiero w wieku 3 lat, ponieważ długo się rozwijała. Nie miała problemów zdrowotnych. Nie może jednak wystartować w gonitwie dla debiutantek, bo już wyszła do startu, chociaż ostatecznie nie chciała wejść do maszyny w Berlinie. Raczej będzie jej trudno podjąć rywalizację, z końmi, które już się ścigały.

Brylant ? W pierwszym starcie na obcym terenie nie będzie mu łatwo. Musi się rozbiegać.

Cool Diamond ? Urósł i zmężniał przez zimę. Jest zgłoszony do Derby, dlatego muszę sprawdzić, jak poradzi sobie w gonitwie rozgrywanej na dłuższym dystansie. Mam nadzieję, że nie zawiedzie.

Maciej Jodłowski

Dżulietta ? Pobiegnie po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Super wygląda i świetnie się czuje. Poniesie korzystną wagę, więc wierzę, że będzie reprezentować moją stajnią z dobrym skutkiem.

umena i Persei ? Szykowane do gonitw płotowych. W maju czekają je starty już na wewnętrznej bieżni. Klacz poniesie wysoką wagę, jednak jest silna i powinna sobie nieźle poradzić. Jestem zadowolony z tego, jak Persei prezentuje się na treningach, ale nie wiem czy przełoży się to na wyścig.

Małgorzata Łojek

Tejita – W wieku dwóch lat niczego szczególnego nie pokazała. Wygląda dobrze po zimie, ale  raczej trudno oczekiwać od niej jakiejś metamorfozy.

Addis – To rzetelny koń arabski, oczywiście na tle krajowej konkurencji. W tym wyścigu wydaje się mieć duże szanse, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że poniesie najwyższą wagę w stawce, co może mu utrudnić zadanie.

Sariah Alkhaladiah – Uważam, że jest słabszy od Addisa. Poniesie jednak od niego 4,5 kg mniej, co na mocno elastycznej bieżni może mieć znaczenie, choć nie musi.

Kasir Al Khalediah – Możliwości ma spore, jednak trafił na bardzo mocnych rywali. Po raz pierwszy postanowiliśmy sprawdzić, jak spisze się w okularach.

Rock’n’roll – W ubiegłym roku jeździli na nim dżokeje. Generalnie sprawił duży zawód. W niedzielę będzie miał szanse wykazać się pod uczennicą. Może się okaże, że bardziej pasuje mu „lżejsza ręka”?

Andrzej Walicki

Black Troy – Pobiegnie grupę niżej, bo II grupa to raczej dla niego za wysokie progi. W związku z tym poniesie 2 kg nadwagi, dlatego może mu być trudno zagrozić rywalom biegnącym z niższą wagą.

Dagger –  Mocno poprawił się w ciągu ostatnich miesięcy. Mam nadzieję, że będzie rozgrywał ten wyścig również z powodu istotnej ulgi wagi.

Dancing Splendid – Podczas treningów dobrze galopuje, ale w ub. roku, gdy był u Olkowskiego, też podobno pracował jak należy, lecz wyniki uzyskiwał przeciętne. Klasy w nim nie widzę, jednak uważam, że może mu pomóc spora ulga wagi.

Secret Fly – Jeśli nie zostaną dostarczone na czas jej „papiery” eksportowe z Czeskiego Jockey Clubu, zostanie wycofana. Galopuje nieźle.

Intacto – Nie mogę powiedzieć, że jest słaby, ale osiągane czasy przez niego czasy (w granicach 53 s na torze roboczym), tak na dobrą sprawę niewiele mówią. Poza tym nie mam zbytniego zaufania do koni po Aramusie, ale chciałbym oczywiście się mylić.

Emil Zahariev

Secret Gold – Nie ma dla niej obecnie obecnie w programie krótszego biegu, dlatego musi wystąpić na 1800 m. Poniesie najwyższą wagę w polu, ale to dobra kobyła, więc sądzę, że może być w końcowej rozgrywce.

Dominikana – Będę zadowolony, jeśli zajmie płatne miejsce.

Czakor – Będzie wycofany. Doznał kontuzji, która na półtora miesiąca wyłączy go z treningów. O starcie w Derby nie ma już mowy. Wróci na tor najwcześniej w sierpniu.

Sundari – To będzie dla niej przetarcie przed występem w odpowiedniku Nagrody Wiosennej w Wiedniu 28 maja. Uważam, że płatne miejsce jest w jej zasięgu.

Wojciech Olkowski

Jansen – Ostatnio zrobił obiecujący galop. Bardziej mu odpowiada miękki tor. Trafił na wymagających rywali, ale myślę, że nie jest bez szans.

Diaxena – To średnia kobyłka. wygląda dobrze, jednak trudno przewidzieć, jak spisze się w tym zagadkowym handikapie III grupy.

Karoll – To również chyba tylko średni koń, ale trafił na słabszą stawkę, więc może sobie poradzi.

Nadira – Ma mocnych rywali. Galopuje, jak na mój gust, zbyt tępo.

Józef Siwonia

Dryblerka ? Pod koniec ubiegłego sezonu wygrała dwie gonitwy, ale z rywalami średniej klasy. Będzie to dla niej najpoważniejszy sprawdzian w dotychczasowej karierze. Liczę, że pokaże na co ją stać.

Serrano ? Zadebiutuje w stawce koni, które pobiegną po raz pierwszy. To lekki konik. Dużo będzie zależało od tego, jaki poziom zaprezentują rywale.

Sambor ? Zgłoszony do Derby, więc musi się sprawdzić. Trafił na solidnych konkurentów i dopiero po tym starcie będzie można lepiej ocenić jego potencjał.

Summer Lane ? W Anglii spisywała się średnio, ale to nie znaczy, że w Warszawie będzie tak samo. Jest dla mnie trochę zagadką, jednak mam nadzieję, że będzie widoczna.

Krzysztof Ziemiański

Benijo ? Niepewnie się czuje na miękkim torze, jego szanse rosną na suchym. Liczę, że może osiągnąć dobry wynik.

Walentino ? Powinien pokazać się z dobrej strony.

El Weiron ? Ma większe szanse niż Walentino z racji doświadczenia. Mam nadzieję, że będzie w rogrywce.

Urwis ? Trening płotowy powinien korzystnie na niego wpłynąć, dlatego wierzę, że nieźle się zaprezentuje.

Mister Great ? Pogoda trochę pokrzyżowała przygotowania do tego startu. Uważam go za bardzo dobrego konia, ale chyba jeszcze nie jest w szczytowej formie.

Easy Go ? Też jeszcze nie jest gotowy w 100 procentach, ale ma zadanie o tyle łatwiejsze, że startuje z końmi, które tak jak on nie mają jeszcze doświadczenia.

Mieczysław Mełnicki

Barq ? Nie startował od 1,5 roku. To dobry koń, ale po tak długiej przerwie nie będzie mu łatwo, tym bardziej, że rywale prezentują się całkiem nieźle.

Eris Al Nath ? Uważam, że ma spore możliwości, jednak trafił na silną stawkę. Mam nadzieję, że tanio skóry nie sprzeda.

Tomasz Kluczyński

The Blue – Pobiegnie grupę niżej, ponieważ nie było innego odpowiedniego biegu, a handicap ma wysoki. Sądzę, że będzie prezentował się na podobnym poziomie, jak w ub. roku i powalczy o miejsce w czołówce.

Really Fast ? Poniesie najwyższą wagę w polu, ale myślę, że jest na tyle dobry, że i tak będzie rozgrywał wyścig.

Galiba ? Jest w formie. Uważam, że na dłuższych dystansach może być w pierwszej trójce najlepszych klaczy rocznika.

Patryk Wróblewski

Igo ? Najlepszy koń w stajni. Pracuje świetnie. Gdyby dystans gonitwy był dłuższy, to wierzyłbym mocno, że znajdzie się w końcowej rozgrywce. Jednak na 1800 m może mu zabraknąć szybkości, by podjąć walkę.

Bonzo ? Bardzo wysoki. Możliwości ma raczej przeciętne, jednak trafił na rywali, z którymi może chyba powalczyć o miejsce w trójce.

Nanula ? Szykowana pod kątem gonitw płotowych. Dobrze pracuje na treningach, ale w pierwszym starcie może być jej ciężko powalczy o dobry wynik. Chciałbym, żeby zajęła płatną pozycję.

Janusz Kozłowski

Bonsai?s Blade ? Będzie wycofany.