Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Petit zamknął sezon 2021

14 listopada 2021

W gonitwie Zamknięcia Sezonu, po zaciętej walce, triumfował Petit, natomiast w Zamknięciu Sezonu Kłusaczego wygrał Factoriel notując piąte zwycięstwo w sezonie.

Ostatni dzień sezonu na służewieckim torze, rozpoczęła gonitwa dla kłusaków francuskich. Zgodnie z oczekiwaniami Zamknięcie Sezonu Kłusaczego wygrał pewnie Factoriel potwierdzając swoją dominację w sezonie. Sześciolatek pokazał, że jest niebywale wszechstronny. Tydzień temu triumfował na 1600 metrów, a dzisiaj na 2400. Dzisiejsza wygrana była jego piątą w tym sezonie w dziesięciu startach. W sulce jak zawsze widzieliśmy Tarasa Salivonchyka.

W gonitwie o Nagrodę Hipokratesa bardzo dobrze zaprezentował się Syriusz, który poprowadził w dystansie, po czym na prostej niezagrożony zmierzał do celownika i wygrał łatwo. Styl wygranej podopiecznego trenera Janikowskiego naprawdę mógł się podobać. Urodziwy siwek zakończył sezon ze stu procentową skutecznością.

Drugą gonitwę dla koni dwuletnich wygrał nieliczony Rock Me Amadeus. Niedoceniony przez graczy ogier uciekł pod Stefano Murą na prostej i nie dał się minąć rywalom. Jego wygrana znacznie przyczyniła się do zawężenia ilości zwycięzców septymy, która ostatecznie była tylko jedna!

Stawkę zaledwie czterech koni zgromadziła ostatecznie na starcie Nagroda Wikinga. Bezkonkurencyjny okazał się w niej Ewest, który nie popędzany przez dosiadającego go Kamila Grzybowskiego, wygrał dowolnie.

Dwukrotnie blisko 100. zwycięstwa w karierze był Konrad Mazur, jednak w obu przypadkach zabrakło mu trochę szczęścia i dosiadane przez niego Domitz i Damask Blade ostatecznie kończyły wyścig na drugim miejscu. Na tytuł dżokeja Konrada musimy więc poczekać do rozpoczęcia sezonu 2022.

W ostatniej gonitwie dnia, Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, triumfował Petit przez koleżanką stajenną – Małą Czarną. Podwójne zwycięstwo odniósł Krzysztof Ziemiański, który w tym roku zanotował kapitalny sezon.

W najbliższych dniach, jak co roku, rozpoczniemy publikację podsumowań Sezonu 2021, a już 19. listopada zapraszamy na Galę Zakończenia Sezonu, która odbędzie się w formule on-line.