Aktualności
Opisy gonitw (4 sierpnia)
Wares pokazał zadatki klasy
Wares, syn świetnej Wienervy, w pięknym stylu zwyciężył w swoim pierwszym starcie. Ogier prowadzony był przez Antona Turgaeva na trzeciej pozycji i na prostej atakował polem. Łatwo wyprzedził słabnącego Porannego Blaska i ruszył w pogoń za Amulettim, którego wyprzedził równie łatwo i niezagrożony wygrał. W zaciętej walce o trzecie miejsce minimalnie lepszy od Eqviriusa okazał się Mój Bask.
Trenerem i właścicielem Waresa jest Bartosz Głowacki. Ogier został wyhodowany przez jego ojca Jana Głowackiego.
Zwycięski tercet Krzysztofa Ziemiańskiego
Dobrze ruszyła Sunday (59,5 kg), ale szybko prowadzenie objęła Spiona (50). Ostatni biegł Urwis (58,5). Na prostej Sunday usiłowała atakować przy kanacie, ale po chwili osłabła. Środkiem toru bardzo dobrze galopował Sztucer (50,5), który objął prowadzenie i galopował pod Szczepanem Mazurem po zwycięstwo. Na drugie miejsce w końcówce przesunął się Urwis. Ostatecznie okazał się minimalnie lepszy od Kopala (54,5). Czwarta była Spiona.
Sztucer, Urwis i Kopal są trenowane przez Krzysztofa Ziemiańskiego. Właścicielem Sztucera, wyhodowanego w SK Iwno, jest N. Kosiński.
Nufene A tym razem pierwsza
Nagroda Borka. Wolne tempo narzucił Makdonald, który przyspieszył kilometr przed metą i długo utrzymywał pierwszą pozycję. Na prostej zaatakowały go: galopująca przy kanacie Nufene A, faworyzowany Syrus oraz finiszująca między nimi Migma. W końcówce Makdonald odpadł na czwarte miejsce, tymczasem prowadzącą Nufene mocno naciskała Migma. Nie zdołała jednak pokonać silnie wysyłanej przez Wiaczesława Szymczuka rywalki. Syrus był trzeci.
Hodowcami i właścicielami triumfatorki są państwo J. i U. Appelowie. Klacz trenuje Krzysztof Ziemiański.
Super Morainville nie zawiodła
Poprowadziła Noblesse Buroise przed Roe La Roe, Sire Du Puits, Lerą de Ba. Na prostej kilka koni walczyło o zwycięstwo. Noblesse Buroise długo się broniła, jednak faworyzowana Super Morainville kłusowała zdecydowanie lepiej. Prowadzona przez Wandę Górniak wygrywała lekko. Na drugie miejsce w końcówce przesunęła się Lera de Ba, a trzecie Noblesse Buroise w celowniku odebrała Stockholm d?Oyse.
Super Morainville, własności Alicji Najderskiej, jest trenowana przez Andrzeja Najderskiego.
Egazus zaszokował tor!
Dużo już w pierwszej części dystansu straciły debiutujące Ya Sabah i Jom Gadash. Prowadzący od startu Om Guru w połowie prostej zupełnie osłabł. Na pierwszej pozycji znalazł się Bello, jednak polem doskonale finiszował zupełnie nie liczony Egazus. To właśnie on, silnie wysyłany przez Mirosława Pilicha, zmierzał po zwycięstwo. Trzeci był Neon, a czwarta Moonlight.
Trenerem, hodowcą i właścicielem Egazusa jest Jan Głowacki.
Robinzon startował po przerwie i wygrał
Warunki gonitwy w korzystnej sytuacji stawiały średniego Illinois (49,5), jednak tempo podyktowały Beautyful Pearl (54,5) i Be Best (55,5). W odstępie za stawką biegła Jałta (59). Na prostej Illinois zaatakował przy kanacie i zrównał się z Beautyful Pearl. Odpadły Freya Mary (59,5) i Be Best (55,5). Bardzo dobrze środkiem toru finiszowały Elusive River (59) oraz Robinzon (60,5). Wyraźnie lepszy w końcówce okazał się ogier. Jałta, która na prostej musiała odrabiać stratę kilku długości, ostatecznie wywalczyła trzecie miejsce, natomiast Beautyful Pearl (54,5) w celowniku był minimalnie lepszy od Illinoisa.
Robinzon trenuje na Służewcu pod okiem Doroty Kałuby. Właścicielem amerykańskiej hodowli ogiera jest Vladimir Kazakov.
Ekorix znakomicie finiszował
Poprowadziła Bodi Graciia przed Benefisem. Na zakręcie kontakt ze stawką stracił SM Viper. Tymczasem Bodi Graciię zaatakowały Benefis, Fuzjon, Dicky oraz Ekorix. Przez moment cała piątka walczyła o prowadzenie. Zdecydowanie najlepiej galopował Ekorix. Wygrywał pod Antonem Turgaevem bardzo pewnie. Wydawało się, że Bodi Graciia utrzyma drugie miejsce, jednak w końcówce została pokonana przez Benefisa. Czwarty był Dicky.
Wyhodowany przez spółkę ?Kron? Ekorix jest trenowany przez swojego właściciela Bartosza Głowakiego.
Electro Pop wygrał bez wysiłku
Mocno poprowadziła Indian Efi. Na prostej dobrze się broniła. Mocno zaatakowały ją Electro Pop i Belcanto. Indian Efi w końcu osłabła, natomiast Electro Pop po walce wysunął się na pierwszą pozycję. Wygrał pod Piotrem Piątkowskim łatwo, ponieważ Belcanto w końcówce osłabł i stracił drugie miejsce na rzecz atakującej z dalszej pozycji Martyny. Czwarte miejsce zajęła Konbola.
Trenowany przez Marka Nowakowskiego Electro Pop jest własnością spółki BHT Animal Trade.
Refuse Me Not rozrzucił pole
Bity faworyt Refuse Me Not dobrze przyjął start i był prowadzony przez Piotra Krowickiego tuż za prowadzącą Chinoliną. Na prostej zaatakował i łatwo minął niosącą o sześć kg mniej rywalkę. Wygrywał niezagrożony. Tymczasem Chinolina dobrze się broniła. W pościg za nią w końcówce ruszyła Secretfly, jednak przegrała z uciekającą konkurentką o łeb. Czwarte miejsce zajął Keep The Promise przed Nową Rudą.
Brytyjskiej hodowli Refuse Me Not jest własnością Adama Chodowca, Zbigniewa Górskiego i Kishore Mirpuriego. Trenuje go Wojciech Olkowski.
Info