Aktualności
Opisy gonitw (22 października)
Fioretta zrewanżowała się Kasnarze Kaleelah.
Dwa tygodnie temu Kasnarra Kaleelah o długość pokonała Fiorettę, jednak tym razem różnice w wagach zmieniły się na korzyść tej drugiej. Dosyć mocne tempo narzuciła faworyzowana Passionaria (59 kg) przed Fiorettą (54), a na końcu stawki galopowały El Besta (58,5) i El Sara (59,5). Na prostej silnie wysyłana przez Wiaczesława Szymczuka Fioretta objęła prowadzenie. Jeszcze przez chwilę nie poddawała się Passionaria. W połowie prostej do walki włączyła się również atakująca z dalszej pozycji Kasnarra Kaleelah (55,5), która w końcówce mocno, ale bezskutecznie naciskała Fiorettę. Trzecie i czwarte miejsca zajęły finiszujące z ostatnich pozycji El Sara i El Besta.
Hodowcą i właścicielem trenowanej przez Michała Romanowskiego triumfatorki jest M. Stelmaszczyk.
Niespodziewana wygrana Nonito
Nagroda Wilanowska. Dobrze ruszył Nonito. Prowadził wolnym tempem, ale mimo to uzyskał kilka długości przewagi nad resztą stawki, która galopowała zgrupowana za Tarantullą. Wiaczesław Szymczuk dosiadający Nonito przyspieszył na zakręcie i na prostej utrzymywał przewagę. W pełni kontrolował sytuację i ogier wygrywał pod nim łatwo. W zaciętej walce o drugie miejsce Socorino okazał się o łeb lepszy od Kairosa, a czwarte miejsce zajął Tudul.
Wyhodowanego w Golejewku Nonito trenuje Emil Zahariev. Właścicielami 3-latka są W. i J. Sito.
Acceleration odpadł atak Sundari
Źle ruszył Really Fast, a poprowadził Acceleration przed Samborem i Go Double. Na zakręcie zatrzymany został Osasun (doznał kontuzji). Tymczasem Acceleration utrzymywał pierwsze miejsce. Sambor nie był w stanie się do niego zbliżyć. Finisz rozpoczęła Sundari. Wydawało się, że rozpędzona klacz łatwo wyprzedzi Aceeleration, ale ten pobudzony przez Piotra Piątkowskiego stanął do walki i ostatecznie wpadł na celownik z minimalną przewagą. Trzecie miejsce zajął Sambor, a czwarte debiutująca Nominacja.
Właścicielem wyhodowanego przez spółkę POL-KAUFING zwycięzcy jest firma Fortum Michał Romanowski.
Krew odezwała się w Zwiastunie
Świetnie ruszyła Reseda (61,5) i prowadziła przed Panią Ewą (53) i Chinowcem (59,5). Na prostej Reseda osłabła, a Chinowiec utrzymywał nieznaczną przewagę nad Panią Ewą. W końcówce rozpędził się finiszujący polem Zwiastun (57,5) pod Markiem Breziną i tuż przed metą wyprzedził Chinowca. Trzecie miejsce Pani Ewie odebrał Daisy Clipper (60).
Trenowany przez Macieja Janikowskiego irlandzkiej hodowli Zwiastun jest własnością J. P. Zienkiewicza i K. Głowickiej.
Tija ograła klacze importowane z USA
Nagroda Efforty. Mocno poprowadziła Princess of London przed Tiją, Nadirą i Bissectrisą. Na prostej Tija mocno zaatakowała Princess of London i objęła prowadzenie. Długo nie mogła rozpędzić się Bissectrisa. Gdy w końcu przyspieszyła, szybko zbliżyła się do Tiji, jednak ta silnie wysyłana przez Aleksandra Reznikova odparła jej atak. Wygrała o łeb. Trzecie miejsce zajęła Princess of London przed Better Than All i Never Refuse.
Hodowcami i właścicielami trenowanej przez Małgorzatę Łojek Tiji są państwo Gabriela i Robert Gorczycowie.
Perla wygrała w przeciętnej stawce
Stawka galopowała mocno zgrupowana za Esmą i Budaną. Na zakręcie kontakt z nią zaczęła tracić Entakada, trochę została również Ganima. Na prostej prowadzenie objęła mocno faworyzowana Perla. Galopowała po łatwe zwycięstwo pod Siergiejem Wasiutowem. O drugie miejsce walczyły Budana i Freda, ale w końcówce pokonała je atakująca polem Ganima.
Perla jest trenowana w Janowie Podlaskim przez Darię Gutowską.
Servela wygrała z miejsca do miejsca
Dobrze ruszyła Servela i wyprowadziła na prostą przed Astehją i Imolą SQ. Odskoczyła konkurentkom na kilka długości i łatwo wygrywała pod Aleksandrem Reznikovem. Drugie miejsce finiszującej Iwetty było niezagrożone, a trzecie utrzymała Imola SQ przed Astehją.
Servela jest współwłasnością swojego hodowcy Bogdana Tomaszewskiego oraz trenera Andrzeja Walickiego.
Niespodziewane zwycięstwo Nerony
Mocno ruszyły Dekada i Orbita. Na prostej Dekada samodzielnie prowadziła, ale przy kanacie świetnie finiszowała Nerona pod Szczepanem Mazurem. Polem rozpędzały się najmocniej liczone Dardara i Enigma Estela. Do walki ruszyła także Alglax. Jednak Nerona galopowała bardzo dobrze i nie dała się pokonać ponownie poprawiającej Dekady. Trzecie miejsce wywalczyła Enigma Estela, a w walce o czwarte Dardara okazała się nieznacznie lepsza od Alglax.
Właścicielami przygotowywanej przez Małgorzatę Łojek Nerony są K. Szymański, J. Orłowski oraz SK Golejewko
Info