Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Niezwykle interesujący weekend na służewieckim torze

21 lipca 2021

Kapitalnie zapowiada się najbliższy weekend na Torze Służewiec. Konie czystej krwi arabskiej, konie pełnej krwi angielskiej, gonitwy płotowe oraz międzynarodowe zawody na parkourze. To wszystko już w najbliższych dniach w Warszawie.

W sobotę pięć imiennych gonitw
Sobotni mityng rozpocznie pierwszogrupowy wyścig o Nagrodę Trafa, rozgrywany w ramach festiwalu Wathba Stallions Cup. Za sprawą patronatu słynnej stadniny ogierów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zwycięzca gonitwy zgarnie dodatkowe 5000 Euro, co zdecydowanie podnosi prestiż tej rywalizacji. Lista kandydatów do wygranej jest bardzo liczna – na starcie zobaczymy aż 14 koni, ale w przeciwieństwie do poprzednich dwóch gonitw pod tym samym patronatem – tym razem w rywalzacji zobaczymy wyłącznie konie polskiej hodowli (wpisane do PASB). Pół godziny później ruszy trzecia odsłona serii Women Power Series. Tym razem amazonki będą walczyły o punkty do rankingu na koniach czystej krwi na dystansie 2000 metrów.

Dekoracja po jednej z gonitw Women Power Series

Ciekawą obsadę będzie miała piąta gonitwa dnia: Nagroda Demon Cluba. Na starcie staną m.in. rywale z najwyżej dotowanych gonitw poprzednich lat: Magnetica i Fabulousa Las Vegas. Oba czeka niełatwa rywalizacja z mającymi za sobą świetną pierwszą część sezonu – Neverlanda, Gancegala, a także niespodziewanego zwycięzcy Nagrody Widzowa – Petita. Dzień zakończą dwie gonitwy płotowe: Nagroda Baracza i Nagroda 1. Dywizji Kawalerii Wojska Polskiego – z udziałem mocnych koni.

Nagroda Syreny i Derby Arabskie

Chociaż w rolach głównych niedzielnych wyścigów zobaczymy konie czystej krwi arabskiej, to fani folblutów znajdą coś dla siebie. Wśród pięciu gonitw dla koni pełnej krwi przewidziane są m.in. wyścig dla debiutujących dwulatków czy Nagroda Syreny (kategoria A) z Umberto Caro i Timemasterem na starcie. Pierwszy z nich wygrywał dwie ostatnie edycje tej gonitwy (seria mogła być dłuższa, ale w 2018 przegrał o szyję z Nikusem), natomiast drugi wygrał w czterech z ostatnich pięciu startów na Służewcu – wszystkie wygrane gonitwy były najwyższej kategorii.

Umberto Caro

Trzyletnie konie czystej krwi zmierzą się w memoriale upamiętniającym Izabellę Pawelec-Zawadzką – postać niesamowicie zasłużonej dla polskiej hodowli koni czystej krwi. Pani Izabella była wielkim autorytetem nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Była sędzią na światowych wystawach, a także członkinią Światowej Organizacji Konia Arabskiego.

Zwieńczeniem wyścigowej dwudniówki będzie gonitwa o błękitną wstęgę dla arabów wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi. Faworytem będzie trenowany przez Macieja Janikowskiego Alsahr hodowli Zbigniewa Górskiego. Rywale jednak nie poddadzą się bez walki. Już w gonitwie o Nagrodę Janowa, ostatnim trialu przed Derby, Alsahr stoczył zacięty pojedynek z trenowanym przez wiceliderkę rankingu trenerów – Cornelię Fraisl, ogierem Kenjiy. Z pewnością potencjał drzemie też w pozostałych uczestnikach gonitwy, m.in. w Echaronie i Hefirze Grand, które miały kapitalny zeszły sezon czy w biegającym na solidnym poziomie Celebryku.

Alsahr i Kenjiy w Nagrodzie Janowa

Warsaw Jumping na Służewcu

Dla fanów koni myting z końmi czystej krwi, pełnej krwi czy gonitwami płotowymi zapowiada się znakomicie, a przecież nadchodzącej dwudniówce będzie towarzyszyło jeszcze jedno wydarzenie – Warsaw Jumping. Rozgrywanie tak dużej imprezy jeździeckiej dosłownie sto metrów od wyścigowej bieżni to ewenement na skalę światową. Warsaw Jumping rozgrywane od czwartku, będzie miało w tym roku wielki finał w niedzielę, kiedy rozegrany zostanie Finał Pucharu Narodów LONGINES EEF SERIES FINAL z pulą nagród 900 tysięcy złotych.

W najbliższy weekend po prostu nie może Państwa zabraknąć na Służewcu! Zapraszamy!