Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Niedziela na Służewcu pełna szlagierów

20 października 2022

Aż cztery gonitwy najwyższej kategorii zostaną rozegrane w niedzielę na warszawskim torze. Rywalizacja wśród czołowych koni arabskich będzie toczyła się o Nagrodę Porównawczą, natomiast folbluty powalczą o Nagrody: Criterium, Efforty i Mokotowską, wyłaniającą tzw. „zimowego faworyta” na przyszłoroczne Derby.

Chociaż większość rozstrzygnięć sezonu 2022 już za nami, to w niedzielę, w pięknej jesiennej aurze czeka nas mnóstwo ciekawych wyścigów.

Gonitwy porównawcze bez przedstawicieli najmłodszych roczników
Criterium (dla folblutów) i Porównawcza (dla arabów), to gonitwy, w których po raz pierwszy reprezentanci najmłodszych roczników mogą skonfrontować się z czołówką koni starszych. W tym roku nie zobaczymy jednak na starcie w żadnym z tych biegów tej wyścigowej młodzieży. W Criterium dojdzie zatem do kolejnej rywalizacji tercetu, który zdominował tegoroczne zmagania na najkrótszych dystansach. Mowa o mających już po trzy wygrane w tym sezonie doświadczonych ogierach Timemaster i Emiliano Zapata oraz dwukrotnie pierwszej na poziomie kategorii A, utalentowanej trzyletniej klaczy Jenny of Success.

Po trzech tygodniach od kapitalnego występu w biegu o Nagrodę Michałowa, zobaczymy Amwaj Al Khalediah, która wystartuje z pozycji mocnej faworytki do zdobycia Nagrody Porównawczej. Podopieczna trenera Kacprzyka w aktualnej formie wydaje się trudna do pokonania, chociaż, jak zwykle, silną reprezentację wystawiają Cornelia Fraisl (rozkręcający się Kenjiy oraz zagadkowa, niepokonana dotąd w trzech startach Medan oraz mający na swoim koncie międzynarodowy sukces Bieshan), a także Maciej Janikowski (duet Apollo del Sol i Sharm El Sheikh). Nie bez szans na dobry wynik będą też szybki Almared i silny Ewest. Czy ktoś zagrozi Amwaj Al Khalediah, biegającej w tym roku nieco „w kratkę”?

Najlepsze dwulatki na start
W niedzielę na torze nie zabraknie zmagań czołówki dwulatków. Oba wyścigi najwyższej kategorii dla tego rocznika, o Nagrody Efforty oraz Mokotowską, będą miały swoich zdecydowanych faworytów. Wśród klaczy dominację postara się podtrzymać Marigold Blossom, która w czterech startach musiała uznać wyższość przeciwnika tylko raz, ale nie przegrała jeszcze z żadną rówieśniczką. Główną rywalką trenowanej przez Macieja Jodłowskiego klaczy wydaje się być biegająca dla tych samych właścicieli Migliore Speranza, ze stajni Janusza Kozłowskiego. Liczniejszą stawkę zgromadziła Nagroda Mokotowska, w której zobaczymy ósemkę ogierów, z przygotowywanym przez Krzysztofa Ziemiańskiego Clydem na czele. Bilans tego ostatniego jest zresztą dokładnie taki sam jak wspomnianej wcześniej Marigold Blossom: trzy zwycięstwa w czterech startach i wygląda na to, że jego szanse na kolejną wygraną są bardzo duże. Z dobrej strony pokazały się dotychczas mniej doświadczony Senlis oraz polskiej hodowli Tarik i External Power. Szybko poprawiają się Joe Black i The Clash, więc może w niedzielę pokuszą się o sprawienie niespodzianki?   

Start do pierwszej gonitwy o godzinie 12:00.

Nagroda Mokotowska 12:30

Nagroda Criterium 14:30

Nagroda Porównawcza 15:00

Nagroda Efforty 15:30

Zapraszamy!