Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Neverland bezkonkurencyjny w Sac-a-Papier

6 listopada 2021

Gonitwę o prestiżową Nagrodę Sac-a-Papier w świetnym stylu wygrał Neverland. Kasztana dosiadał Bolot Kalysbek, dla którego była to 50. wygrana w karierze, dzięki czemu dołączył do grona kandydatów dżokejskich. W innym biegu, dla dwuletnich klaczy I grupy, nie zawiodła faworytka – Jenny of Success.

W gronie faworytów do triumfu, na nietypowym dystansie aż 3200 metrów, wymieniany był przede wszystkim zeszłoroczny triumfator Nagrody Sac-a-Papier – Hipop de Loire. Jednak kiedy prowadzący przez cały dystans Sea of Silence słabł przed wyjściem na ostatnią prostą, na czoło wyścigu przesunęły się Smashing oraz Neverland, i to ta dwójka miała rozgrywać wyścig. Na prostej długo na prowadzeniu utrzymywał się Smashing, jednak kiedy Neverland rozpędził się na dobre, trenowanemu przez Piotra Piątkowskiego wałachowi, zabrakło szybkości, żeby się obronić. Trzecie miejsce, ze sporą stratą, zajął kolega stajenny Smashinga – Luaithrion, a dopiero czwarty był Hipop de Loire.

Przygotowywany przez Andrzeja Laskowskiego Neverland odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie. Dla Bolota Kalysbeka wygrana na Neverlandzie była drugą tego dnia, a zarazem 50. w karierze. Młody Kirgiz może z pewnością zaliczyć obecny sezon do udanych – triumfował w tym roku już 32 razy i zajmuje piąte miejsce w rankingu jeźdzców.

W kontekście przyszłorocznych zmagań na najwyższym poziomie, warto odnotować pewne zwycięstwo Jenny of Success w gonitwie o Nagrodę Upsali. Klacz trenowana i dosiadana przez Wiaczesława Szymczuka bez żadnego problemu uporała się z rywalkami i można spodziewać się, że będzie widoczna w przyszłorocznej rywalizacji trzylatków. Duży progres poczyniła także córka znanej służewieckim bywalcom Infamii – Iva Grey. Chociaż klacz zwyciężyła w gonitwie II grupy, to styl w jakim to zrobiła może budzić respekt. Gonitwę dla kłusaków francuskich wygrał Gobs, którego forma zdecydowanie wzrosła w końcówce sezonu. Pięciolatek wygrał drugą gonitwę z rzędu.