Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Nania powetuje sobie przegraną w Derby?

28 lipca 2021

Po świetnym występie w Westminster Derby zdecydowaną faworytką Oaks wydaje się Nania. Rywalizować z nią będzie dziewiątka klaczy trenowanych w Polsce. Oprócz gonitwy Westminster Liry (Oaks), w weekend rozegrane zostaną jeszcze trzy wyścigi pozagrupowe, o Nagrody: Kozienic, Europejczyka i Figaro.

Najwięcej emocji w nadchodzącej dwudniówce budzić będzie z pewnością najważniejsza gonitwa dla trzyletnich klaczy – Oaks. Naturalną faworytką po drugim miejscu zajętym w Westminster Derby wydaje się być trenowana w Niemczech Nania. Jeśli klaczy udało się zregenerować po walce z Guitar Manem, rozegranej w bardzo wymagających warunkach atmosferycznych, może być w Oaks trudna do pokonania. Pozostałe klacze startujące w biegu o błękitną wstęgę, Paradise Hill oraz Lady Joanna, straciły do niej dużo dystansu. Mimo odległych miejsc tym razem mogą okazać się groźniejsze. Kolejną grupę uczestniczek stanowi czwórka mająca za sobą start w Novary – niespodziewana wówczas zwyciężczyni Gabriella Essence, kończąca tuż za nią Nayefa, niosąca wówczas najwyższą wagę Lady Gabi i chyba wciąż posiadająca rezerwy Harley Wings. Bardzo ciekawi występ zwyciężczyni Nagrody Westminster Wiosennej – Wedding Ring, która w czerwcu zajęła premiowaną lokatę w Niemczech w gonitwie Listed. Do tej pory ścigała się na krótkich dystansach, dlatego ciężko powiedzieć, czego można się po niej spodziewać na 2400 m. Stawkę uzupełniają rozkręcająca się Virago Westminster oraz jedyna klacz polskiej hodowli Tres Amour. Patronem Nagrody Liry (Oaks) jest Partner Sezonu 2021 na Służewcu – Westminster Unternehmensgruppe, która ufundowała nagrodę dodatkową 20 000 zł dla zwycięzców.
Start gonitwy w niedzielę o godzinie 16.00

Nania (4) w walce o zwycięstwo w Westminster Derby

W drugiej pozagrupowej gonitwie dla koni pełnej krwi angielskiej – Nagrodzie Kozienic – pobiegnie piątka koni. Najwyżej klasyfikowanym z koni trenowanych w Polsce jest zeszłoroczny Derbista – Night Thunder, które będzie miał do pomocy pięcioletnią klacz Devilinthedetail. Z dobrej strony w Memoriale Fryderyka Jurjewicza pokazała się Colonelle. Zobaczymy czy będzie w stanie powalczyć w tak mocnej stawce na dłuższym dystansie 2000 metrów. Mimo porażki w Westminster Derby, trzyletni Young Thomas nadal zachowuje świetny bilans trzech wygranych w pięciu startach i będzie wymagającym rywalem. Gwiazdą gonitwy będzie jednak gość z Niemiec – klacz Stex, która miała fantastyczny sezon 2020. Ścigała się w Niemczech i we Włoszech wyłącznie na poziomie Patten i wygrała aż 4-krotnie (2x Listed, G3 i G2), zarabiając dla swoich właścicieli ponad pół miliona złotych! W tym roku klacz w ostatnich trzech występach zajmowała płatne miejsca – pod koniec czerwca była trzecia w Premio del Giubileo (G3) w Mediolanie, który wygrała przed rokiem. Na Służewcu dosiądzie jej doskonale znany warszawskiej publiczności Michal Abik. To on w ub. roku poprowadził klacz do trzech wygranych, a w bieżącym jechał na niej we wszystkich startach.
Start do Nagrody Kozienic w sobotę o godzinie 14.30

Nagroda Skowronka: Wasma Al Khalediah (6) niespodziewanie pokonała Dary Al Khalediah (9), jednak ogier potem biegał fantastycznie

W weekend dwukrotnie w gonitwach kategorii B zobaczymy też na starcie konie czystej krwi arabskiej. Świetną obsadę będzie miała Nagroda Figaro, w której wystąpią: zwycięzca Tiwaiq Central European Arabian Derby i czwarty w Qatar Derby (G1 PA) w Chantilly Dary Al Khalediah, jego pogromczyni z pierwszego tegorocznego startu na Służewcu Wasma Al Khalediah, derbiści z poprzednich lat Wielki Dakris i Dragon, zdobywca Nagrody Kurozwęk Samonlau ‚OA’, coraz lepszy Apollo des Sol oraz niepokonany, choć ścigający się póki co na poziomie grupowym, Nrgizing. Z kolei w rywalizacji o Nagrodę Europejczyka zmierzy się szóstka mało doświadczonych, ale kapitalnie zapowiadających się trzylatków. Wśród nich niespodziewany triumfator Nagrody Borka, przedstawiciel polskiej hodowli – El Nazir, zwycięzca Nagrody Errlisa Suny du Loup oraz posiadające olbrzymi potencjał Al Ghabraa, Al Jassim i Love Awam.
Start do Nagrody Figaro w sobotę o godzinie 16.00
Start do Nagrody Europejczyka w niedzielę o godzinie 14.30