Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Nagrody Sambora i Michałowa: ważne sprawdziany dla koni czystej krwi

30 września 2021

Po emocjach związanych z Wielką Warszawską, w najbliższy weekend, w dwóch gonitwach rozgrywanych na poziomie kategorii A wystąpią konie czystej krwi arabskiej. Z kolei w Nagrodzie Intensa zobaczymy najlepsze obecnie dwulatki polskiej hodowli.

Gonitwy o Nagrody Sambora i Michałowa, tradycyjnie rozegrane zostaną w jeden weekend. W pierwszej z nich zobaczymy najlepsze w Polsce konie trzyletnie czystej krwi. Obsady tej gonitwy w ostatnich latach są kapitalne i tym razem jest podobnie. Faworytem będzie z pewnością niepokonany dotychczas Al Faisal, który ma na koncie już trzy zwycięstwa, w tym w gonitwie o Nagrodę Amuratha. W sierpniu ogier trenowany przez Macieja Kacprzyka sięgnął po Nagrodę Emaela, po wyrównanej walce z Han Rastabanem. Podopieczny trenera Laskowskiego wyrasta na głównego rywala Al Faisala. Duży progres widać ze strony Bayareq. Klacz w imponującym stylu rozprawiła się z rywalami w gonitwie o Nagrodę Piechura i kto wie czy nie nawiąże walki z silnymi ogierami. Na niższą notę zasłużył póki co Indurain de Faust, trenowany we Wrocławiu. Trudne zadanie czeka też El Nazira, który po dwóch wygranych musi rywalizować z najlepszymi.

Al Faisal

W Nagrodzie Michałowa niewdzięczna rola faworytki przypadnie Wasmie Al Khalediah, której służą długie dystanse. W tym roku reprezentantka Polska AKF Sp. z o.o. biega bardzo równo i nie wypadła jeszcze z „porządku”. Kibice na Służewcu będą z pewnością bacznie obserwować biegającego w tych samych barwach co klacz, powracającego po przerwie Salama Al Khalediah. Ośmiolatek ostatni raz na bieżni pojawił się w lutym i jego aktualna dyspozycja stoi pod znakiem zapytania. Inny czołowy arab poprzednich sezonów – Dragon, od lipca zanotował dwa dalsze miejsca, co było pewnym zaskoczeniem patrząc na jego wyniki w poprzednich sezonach. Tym razem stawka wydaje się być w jego zasięgu i jeśli nawiążę do formy sprzed roku powinien być widoczny w wyścigu. W dalszej kolejności liczone będą Gatsby de Bozouls, Got de Lagarde czy General Lady, choć nie można z ich strony wykluczyć niespodzianki.

Wasma Al Khalediah

W niedzielę zobaczymy rywalizację dwulatków polskiej hodowli w Nagrodzie Intensa (kat B). Stawka jest jeszcze mało doświadczona i trudno z pewnością ocenić jej możliwości, ale wynikami wyróżnia się Dacinni – zwycięzca dwóch gonitw, w tym pierwszogrupowej Nagrody Kadyksa. Z całej piątki zwycięstwem może pochwalić się jeszcze Przystojnykaźmierz, który wygrał w swoim debiucie.

Dacinni

Oprócz gonitw pozagrupowych, podczas dwudniówki rozegrane zostaną także gonitwy I grupy: Nagroda Demony, Dżudo i Czubaryka dla koni pełnej krwi angielskiej oraz Bandoli i Druida dla koni czystej krwi arabskiej.

Start gonitw w sobotę o godzinie 12:30 i w niedzielę o 13:00.