Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Który koń z którym i o ile (22-23 października)

21 października 2011

Sobota
 
I: (4-letnie i starsze klacze arabskie, hcp. III gr., 1800 m)
 
Kasnarra Kaleelah (55,5 kg) pokonała ostatnio Fiorettę o długość, ale tym razem poniesie o 2,5 kg więcej, jeśli patrzeć na różnicę w niesionych wówczas wagach. Ellua (57) sprawiła sporą niespodziankę ogrywając Passionarię (59) i El Sarę (59,5) o 1,25 dł. Biorąc pod uwagę zmiany w obciążeniu, rywalki mogą się jej zrewanżować. El Besta (58,5) straciła jeszcze 2,5 dł. w tym samym biegu. Trudno ocenić szanse Arminy (49) ? w poprzednim starcie zeszło z niej siodło, a wcześniej pełniła rolę liderki dla Elgany.

II ? Nagroda Wilanowska: (3-letnie i starsze folbluty, I gr., 2800 m)

Wyrośnięty Tudul jest w dobrej formie i będzie jednym z głównych faworytów gonitwy. Jako jedyny w tym towarzystwie startował już na tak długim dystansie. Dobrze dysponowane są również Hinton i Socorino, z kolei atutem Nonito i Tarantulli będą niskie wagi. Scaloni najlepsze wyniki osiągał na dystansie 1600 m.

III: (2-letnie folbluty, II gr., 1200 m)
 
Wycofany został Trener. Na równym poziomie biega Go Double, która czterokrotnie zajmowała 3. miejsce. Ostatnio została o 2,5 długości pokonana przez Sundari. Nieźle rozpoczęły karierę Acceleration i Sambor, który o 10,25 dł. wyprzedził Osasuna. Delicjusz, Młody Corleone i Doriatan spisywały się przeciętnie. Sibirsky Sobol, Nominacja, Really Fast oraz Kadet zadebiutują.

IV: (3-letnie i starsze folbluty, hcp. IV gr., 1300 m)
 
Wycofany został Developer. 18 września 6. miejsce zajął Hectoris (58,5 kg). Wyprzedził wówczas Inkrecję (60,5) i Zwiastuna (57,5) o 0,75 dł., Hertę (53) o 2, Panią Ewę (53) o 3,75. W odstępie za nimi wyścig ukończyła Donna Justyna (53,5). Od tej pory ponownie startowały Pani Ewa i Inkrecja. Pierwsza z nich pozytywnie zaskoczyła i wywalczyła 3. miejsce, natomiast Inkrecja mocno zawiodła zajmując odległą lokatę w tym samym biegu. Nordea (47) i Dżerano (49) poniosą bardzo niskie wagi, ale to ich jedyny atut. Dobrze w gonitwach płotowych radził sobie Daisy Clipper (60), ale na dystansie sprinterskim może mu by ciężko. Całkiem nieźle na tle rywali wypada Chinowiec (59,5), natomiast Kassala (58,5) i Mariola (56,5) mocno rozczarowują. Najwyższą wagę w polu poniesie średnia Reseda (61,5), która jako jedyna z tej stawki wygrała wyścig w tym roku.

V ? Nagroda Efforty: (2-letnie klacze, kat. A, 1400 m)
 

Princess of London w dobrym stylu wygrała wyścig o Nagrodę Cardei, zostawiając w pokonanym polu: Tiję (o 1 dł.), Better Than All (2) i Nadirę (7). Never Refuse w sierpniu wygrała w słabszej stawce, ale w biegu o Nagrodę Brochwicza zaprezentowała się całkiem nieźle. Duże wrażenie wywarł styl zwycięstwa Bissectrisy w debiucie. Galiba, na której ostatecznie pojedzie Shcherbakov, zaczęła karierę od drugiego miejsca.

VI: (3-letnie araby, II gr., 2000 m)

Wynikami w tej słabej stawce zdecydowanie wyróżnia się Perla. W sierpniu o 12,25 dł. pokonała Budanę, która o kolejne 4 wyprzedziła Ganimę. Słabo spisuje się Emiramida. Na początku października straciła do Perli aż 27,5 dł. Wyniki Esmy nie wyglądają lepiej, a Entakada we wrześniu wyraźnie z nią przegrała.

VII: (2-letnie klacze, II gr., 1000 m)

Najlepsze wyniki osiągała Servela, której sprzyja sprinterski dystans. Groźną rywalką może okazać się dwukrotnie piąta Iwetta. Słabo w pierwszych dwóch występach spisała się Imola SQ, ale tym razem jej trenerka liczy na poprawę. Wyniki Koronacji są jeszcze gorsze. Nieźle w debiucie spisała się Astehja, a Dolente i Niezawodna wypadły bardzo słabo. Zadebiutują Belmondina, Novaleza, Bregelia oraz Ubeda.

VIII: (3-letnie i starsze klacze, III gr., 1600 m)
 
Utalentowana Dardara odniosła ostatnio pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, o 3 długości pokonując progresującą Dekadę. Wysoka forma będzie również atutem Enigmy Esteli, która ostatnio była druga w mocnej stawce. Przeciętnie radzi sobie Nerona, ale w połowie września o 1,25 dł. ograła Dekadę. Solidna Alglax i pokonana przez nią ostatnio o krótki łeb Orbita mogą okazać się groźnymi rywalkami, podobnie jak powoli wracająca do wysokiej dyspozycji Hossa. W mocnych stawkach nie mogła odnaleźć się Nagonka, natomiast Muszelka i Księżna Sussex wygrywały ze słabszymi konkurentami.

Niedziela

I: (3-letnie araby, II gr., 1800 m)

Najprawdopodobniej wycofany zostanie Kardamon. Zdecydowanie najlepszymi wynikami legitymuje się Sudan. Pokonał on w sierpniu Dicky’ego  o 0,5 i Fukarusa o 7 dł, a na początku października wygrał z Eukarią o 6,75 długości. Al- Ar w lipcu przegrał z Sagatem o 3,5, natomiast we wrześniu najpierw był gorszy od Fukarusa o 7, a następnie wyprzedził go o 8,5 długości.

II: Wielkiej Pardubickiej i miasta Pardubice (3-latki, wyłacznie IV gr., 1600 m)

Nie udał się debiut Dryblerce. Została zwolniona z dyspozycji startera. W formie jest Donna Zara, która była ostatnio dwa razy druga. Z biegnących tu koni pokonała Softenera o 3,75. Ten z kolei wyprzedził 25 września Deniro o 2,5 i Eklipsę o ponad 3 długości. W ostatnią niedzielę był ómsy na 2000 m. Po przewrwie dobrze wypadł Despinado, który zajął drugie na 1400 m. W tym biegu też powinien się liczyć. W lepszych stawkach ścigał się Czarniż, ale prezentuje on zmienną formę. Nieźle przebiegła 1 października Dangaria, która była lepsza od Diaspiny o 2,5 dł. W tym samym biegu Nikotyna uległa Diaspinie o 8,75 dł. Mający na koncie trzy drugie miejsca Medryk nie ścigał się z żadnym z biegnących tu koni. Indian Efi zadebiutowała 8 października. Była ostatnia, ale nie straciła zbyt wiele dystansu i tylko o łeb była gorsza od niezłej Ewronki.

III: Gonitwa pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Czeskiej w Polsce (2-latki, II gr., 1600 m)

Najlepszy dorobek, trzy trzecie miejsca w dobrych stawkach, ma Narkoza. Mocno poprawił w drugim starcie Dangerous Ivan. Nieźle zadebiutował Polish Movie, który był trzeci za niezłymi końmi, mającymi już debiut za sobą. Poprawiła się wyraźnie w drugim starcie Gaviate. Tarnopol w debiutanckim występie ruszył z opóźnieniem, ale przybiegł przedostatni ze stratą ok. 10 długości do zwycięzcy. Słabo wypadły w swych debiutach Keep the Promise i Lascadell, aczkolwiek ten pierwszy nie stracił zbyt wiele dystansu. Mukat zanotował niewielką poprawę. Najpierw był dwukrotnie piąty, a ostatnio czwarty. Wszystkie konie biorące udział w tej gonitwie będą rywalizować ze sobą po raz pierwszy.

IV: (4-letnie i st. araby, II gr., 1800 m)

Faworytem będzie zapewne szybki Eris Al Nath, który ścigał się w lepszych stawkach. Mogą mu zagrozić jedynie Sadiq i King Ute. W bezpośredniej konfrontacji tych koni lepszy był ogier o 1,25 dł. King Ute wygrała przed dwoma tygodniami z Firą Akbą o 8,75 dł. Poniżej oczekiwań biegają Al-Am i Fuzjon, które jakby straciły ochotę do rywalizacji. W formie jest natomiast Zaklinacz, który w 10 września wygrał z Zejmanem o 5, Al-Amem o 6,5 i Fuzjonem o ok. 35 długości. Jednak dwa tygodnie później Zejman był lepszy od Zaklinacza  o 5,5 i od Al-Ama o ponad 25 dł.

V: Nagroda Mokotowska (2-letnie ogiery, LR, kat. A, 1600 m)

Wielki faworyt tego wyścigu Prince of Ecoose z biegnących tu koni rywalizował tylko z Hard Workiem i Donem Cezarem. Pierwszego pokonał go 11,75, a drugiego  o ponad 9 długości. Z tego porównania nie można wyciągać wniosku, że Don Cezar ma szanse w tym biegu z Hard Workiem. Startujący już po raz 7. Don Cezar będzie najprawdopodobniej zaliczał się wraz All About Cossio do outsiderów w tym wyścigu, a Hard Work, jeśli zgodnie z oczekiwanimi będzie wygrywał Prince of Ecosse, ma duże szanse na drugie miejsce. Po zwycięstwie w debiucie (26 czerwca), w którym pokonał Hard Worka o 2 długości, obniżył nieco loty Indian General. Na początku września był on lepszy od Dona Cezara o 3,5 dł. Trochę zagadkowe są dwa amerykańskie dwulatki, Substantialcontact i At One Blow, które wyraźnie poprawiły się w swych drugich występach.

VI: Nagroda ośmiokrotnego zwycięzcy Wielkiej Pardubickiej – Josefa Vani (3-letnie i st., hcp. III pr., 2000 m)

Jansen (60 kg) ścigał się lepszych stawkach, ale jego forma jest zagadką. Na początku września był ostatni na 2400 m (Nagroda Łeb w Łeb, I grupa) pod wagą 54 kg. Z kolei Flying Color (56) odniósł zwycięstwo, ale w IV grupie. Dżumena (57,5) wygrała w sierpniu IV grupę, by następnie zająć pierwsze i trzecie na płotach. Generalnie ścigała się jednak ze słabszymi końmi. San Jose (61,5) natomiast rywalizował w II grupie, ale bez większego powodzenia. Obniżył nieco loty Volans (56,5), który w ub. niedzielę był dopiero ósmy. Także Elza (61,5) po zwycięstwie 20 sierpnia, w następnym biegu już się nie liczyła. W tak tajemniczym handicapie nie można lekceważyć raczej słabego, ale obciążonego bardzo niską wagą Jam takiego (46,5), który ostatnio po ładnym finiszu wygrał bieg płotowy.

VII (4-letnie i st. araby, wyłącznie IV gr., 1800 m)

Zdecydowanym faworytem tego wyścigu będzie rosyjski Neidjel, który w debiucie na Służewcu zajął pewnie drugie miejsce, bijąc Per Makhida o 3,5, Al Rischę o 8,5, Szamira o 18,5 i Elvigo z Reguła o 51 długości. Laazim 21 sierpnia wyprzedził Szamira o 3,5,  Khatulee o 5, Fryganę o 5,5, Espandolę o 6 i Al Rischę 6,25 dł. Następnie 4 września był gorszy od Khatulee o szyję, a dwa tygodnie później wygrał z nim o 10,5 dł. Ponadto Laazim 17 września był gorszy od Frygany o 1,5, 1 października lepszy od Szamira o 0,5, a od Espandoli o jedną długość.

VIII: (3-letnie i st. II gr., 1800 m)

30 lipca Green Dust przygalopowała daleko za Khiloną, która przed niespełna miesiącem zajęła drugie miejsce w Oaks w Austrii. Dan Jazz wygrał z Nepurem o 0,75 dł, ale w czerwcu. W następnych startach zajmował ostatnie miejsca. Wystąpi po prawie dwumiesięcznej przerwie. W formie są Black Troy i Myth of Malham, które spotkają się ze sobą po raz pierwszy. Black Troy pokonał 3 lipca Temidę o 1,75. Klacz zrewanżowała mu się 24 lipca. Była lepsza wtedy o ponad 1,5, a także od Dan Jazza o 4,5 dł. 27 sierpnia Nepur wygrał z Temidą o 5 długości. Od tamtej pory ta klacz nie startowała. Tampa Bay wygrał bieg, ale w słabej stawce.

Info