Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Gonitwy płotowe wracają na Służewiec!

16 czerwca 2021

Po pięciu sezonach bez gonitw płotowych Warszawie, w najbliższy weekend konie wrócą do rywalizacji na wewnętrznej bieżni. W biegach płaskich rywalizować będą folbluty o Nagrody Green Maestro i Aschabada (obie I gr.), natomiast araby zmierzą się w Nagrodzie Kurozwęk (kat. B). Na starcie staną też kłusaki francuskie.

Zaplanowane na niedzielę: Memoriał dr. Aleksandra Falewicza i Nagroda Bojgarda, będą pierwszymi gonitwami płotowymi rozgrywanymi na warszawskim torze od sezonu 2015. W latach 2016-2020 w tej dyscyplinie konie ścigały się w Polsce wyłącznie na Partynicach. W obu niedzielnych płotowych gonitwach rywalizacja będzie przebiegała na dystansie 3000 metrów. Ciekawostką jest fakt, że zmierzą się w nich tylko konie przygotowywane tylko przez trójkę trenerów: Janusza Kozłowskiego, Tomasza Pastuszkę oraz Kazimierza Rogowskiego. Wyjątkiem będzie gość z Włoch – Top Tango – w treningu Raffaela Romano.

Gonitwy płotowe otworzą i zamkną niedzielny dzień wyścigowy. Pomiędzy nimi rozegrana zostanie czwarta odsłona gonitw uczniowskich oraz Nagroda Aschabada, która nazywana jest kuchennymi schodami do Derby. W tegorocznej stawce, z grona koni pozostających w zapisie do Westminster Derby, na starcie zobaczymy tylko Krokana, ale jego start w biegu o błękitną wstęgę wydaje się mało prawdopodobny.

Wasma Al Khalediah (6) w tegorocznym debiucie sensacyjnie pokonała Dary’ego Al Khalediah, który ma wystąpić w niedzielnym Derby na Chantilly.

Z kolei w sobotę rozegrana zostanie jedyna pozagrupowa gonitwa weekendu, o Nagrodę Kurozwęk dla koni czystej krwi arabskiej. Na starcie zobaczymy zwyciężczynię Nagrody Skowronka – Wasmę Al Khalediah, mającego za sobą znakomity ostatni występ Purhiba, utalentowanego Samonlau 'OA’ oraz trzeciego w ubiegłorocznym Derby Alnnajma. Można się spodziewać, że zapisana pod wagą 66,5 kg Amwaj Al Khalediah zostanie wycofana. W gonitwie upamiętniającej wybitnego sprintera – Nagrodzie Green Maestro – w roli faworytów wystąpią Zireael i Makhalan.

Start gonitw w sobotę i niedzielę o godzinie 14:30.

W nadchodzący weekend czekają nas również sporo emocji związanych ze startami na zagranicznych torach koni trenowanych w Polsce. W zapisie do Qatar Derby des Pur-Sang Arabes de 4 ans (francuskie Derby dla arabów) pozostaje 5 koni ścigający sie na Służewcu: Mayar Al Khalediah (tr Michał Borkowski), Dary Al Khalediah (Bartosz Głowacki) i Rasmy Al Khalediah (Janusz Kozłowski), a także No Neveur Saularie i Al Ban ze stajni Emila Zaharieva. Ponadto w niemieckim Hannoverze ma wystartować triumfatorka Wiosennej Wedding Ring (Adam Wyrzyk), która w gonitwie Hannoverscher Sprint Stutenpreis (1400 m, Listed) zmierzy się z trzy- i czteroletnimi rywalkami. W poniedziałek we francuskim Compiegne, w stiplowej gonitwie Prix Revenge (3900 m) stanie One Way Ticket (Michał Borkowski).