Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Gonitwy Gali Derby

1 lipca 2021

Oprócz najważniejszej gonitwy dnia – Westminster Derby, podczas niedzielnej Gali Derby rozegranych zostanie jeszcze osiem wyścigów, w tym Memoriał Fryderyka Jurjewicza, Prezesa Totalizatora Sportowego i Nagroda Novary. Dzień wcześniej konia czystej krwi arabskiej rywalizować będą w Nagrodach Ofira i Borka.

Memoriał Fryderyka Jurjewicza to najważniejsza w pierwszej części sezonu gonitwa milerska, Na starcie zobaczymy grupę koni, które w większości ścigały się już w tym roku wyścigach sprinterskich, w tym zwycięzców tych biegów: Snow Storma (Jaroszówki, 1300 m) i Umberto Caro (Haracza, 1400 m). Nie zabraknie także drugiego w tych gonitwach Crazy Bulla, do końca niesprawdzonego Comin’Through oraz błyskotliwego w przeszłości Xawery’ego, czy rzetelnego Caressera. Ponadto na starcie stanie jeszcze kilka wysokiej klasy koni, m.in. zeszłoroczny triumfator Memoriału Emiliano Zapata oraz koń roku 2020 Timemaster, który przed miesiącem zwyciężył w Bratysławie w gonitwie cena Scottish Rifla. Jeśli dodamy do tego start niezłej Colonelle, wysoko ocenianego przez trenera Mukhadara i trzeciego za Timemasterem w Bratysławie wicederbisty Ophelia’s Aidana, możemy spodziewać się tego, co najlepiej charakteryzuje gonitwy sprinterskie i milerskie – walki do samego celownika i emocjonujących rozstrzygnięć!
Start Memoriału Fryderyka Jurjewicza w niedzielę o 15:30.

Jedną z najważniejszych gonitw sezonu dla starszych koni pełnej krwi angielskiej, jest rozgrywana w dniu Gali Derby Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego. W poprzedzającym ją sprawdzianie (Nagroda Widzowa), niespodziewane zwycięstwo odniósł Petit, o krótki łeb pokonując zeszłorocznego derbistę – Night Thundera. W odstępie kilku długości kończyły za tą parą klacze: derbistka z 2019 r. Nemezis oraz wiceoaksistka Mary Elizabeth. Na starcie niedzielnej gonitwy z tej czwórki zabraknie Petita, jednak do walki stanie jego towarzysz stajenny, podopieczny trenera Ziemiańskiego – Night Tornado. Czołowy koń zeszłego sezonu (zwycięstwo w St. Leger, drugie miejsce w Wielkiej Warszawskiej) zaczął ten rok od łatwej wygranej w gonitwie o Nagrodę Golejewka, a przed miesiącem wystartował na Słowacji w gonitwie Velka cena Slovenska (G3) z pulą 26 000 euro, w której przegrał zaledwie o nos z czeskim derbistą Opasanem. Na starcie Nagrody Prezesa TS stanie także Markoni LP – ogier trenowany przez Vaclava Lukę, który w Bratysławie finiszował półtorej długości za Night Tornado (na trzeci miejscu). Zapowiada się arcyciekawa rywalizacja pomiędzy najlepszymi starszymi foblutami trenowanymi w Polsce i gościem z Czech.
Start do gonitwy Prezesa Totalizatora Sportowego w niedzielę o godzinie 16:30

Dla trzyletnich klaczy pełnej krwi, obok gonitwy Derby, najważniejszą gonitwą sezonu jest Oaks. Potencjalne uczestniczki tej gonitwy, których trenerzy i właściciele nie zdecydowali się zapisać do Derby, często spotykają się na starcie rozgrywanego tego samego dnia wyścigu o Nagrody Novary. Dedykowana tylko trzyletnim klaczom gonitwa jest teoretycznie lżejszą ścieżką przygotowawczą do Oaks i nie raz zdarza się, że dzięki temu okazują się później lepsze od zmeczonych rywalizacją z ogierami uczestniczek biegu o błękitną wstęgę. W tegorocznej edycji Nagrody Novary zobaczymy zapisane wcześniej do Westminster Derby: Storradę, Kurierkę czy Noble Claudine. Do grona faworytek należeć będą także druga w Soliny Lady Gabi oraz wysoko oceniana w stajni Fast Skarmish.
Nagrod Novary wysrtuje bezpośrednio po Westminster Derby, o godzinie 18.30

Aż pięć gonitw dla koni czystej krwi zobaczymy podczas sobotniego mytingu. Najważniejszymi spośród nich będą Nagroda Borka (grupa I) rozgrywana w ramach Wathba Stallions Cup oraz Nagroda Ofira (kategoria A) z czołówką koni arabskich na starcie – w tym trójką derbistów: Dragonem, Wielkim Dakrisem, Seifulem Muliukiem, klaczami reprezentującymi mocną stajnię Polska AKF: Amwaj Al Khalediah i Wasmą Al Khalediah, a także Hakeemat Muscat – sześciolatką mającą na swoim koncie zwycięstwa w gonitwach Pattern w ZEA.
Nagroda Borka wystartuje w sobotę o 15:30, a Nagroda Ofira o 16:30