Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Gloria Gentis „złapała” Espresso

7 listopada 2022

W najważniejszej gonitwie dnia, o Nagrodę Nemana, z roli faworytki wywiązała się Gloria Gentis, choć jej kibice w połowie prostej mieli na pewno poważne obawy, czy tak się stanie. Miłym wydarzeniem były dwie wygrane uczniów, odniesione po zaciętej rywalizacji z bardziej doświadczonymi jeźdźcami.

Espresso postraszył Glorię Gentis

Zgodnie z oczekiwaniami tegoroczną edycję Nagrody Nemana rozgrywała dwójka koni zagranicznej hodowli. Już w poprzednich startach pokazały one spory talent do ścigania: Espresso triumfował w Memoriale Bogdana Tomaszewskiego, natomiast Gloria Gentis w kapitalnym stylu wygrała pierwszogrupową Nagrodę Jaguara. To właśnie ostatni wyczyn klaczy sprawił, że tym razem występowała w roli zdecydowanej faworytki.

Dosiadana przez Temura Kumarbeka Uulu podopieczna trenera Wyrzyka, nie miała jednak łatwej przeprawy. Po wyjściu na prostą dżokej miał problem. żeby ją „rozruszać”. Klacz nie potrafiła tak przyspieszyć, jak atakujący po zewnętrznej Espresso. Jeszcze na 300 metrów przed celownikiem dosiadający ogiera Sanzhar Abaev powiększał przewagę, która wynosiła już 3-4 długości, i wydawało się, że zmierza po wygraną. Jednak czym bliżej celownika tym bardziej rozpędzała się klacz, natomiast ogierowi w końcówce trochę zabrakło sił. Ostatecznie więc Temur Kumarbek mógł cieszyć się z prestiżowej wygranej, już trzeciej na poziomie kategorii B w ciągu dwóch tygodni! Trzecie miejsce, ale z dużą stratą do wspomnianej dwójki, skończył polskiej hodowli Maestral ze stajni Saliha Plavaca.

Właścicielami Glorii Gentis są Patryk Gorczyca i trener Adam Wyrzyk.

W niedzielę bardzo dobrze prezentowali się jeźdźcy z kategorią uczniowską. Dwójka z nich odniosła zwycięstwa, a inni byli bliscy sukcesów. Co więcej, Klaudia Zwolińska oraz Sanzhar Altynbekov wyszli zwycięsko z zaciętej walki z dużo bardziej doświadczonymi i utytułowanymi dżokejami. Amazonka na Machirze JR ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego przez pół prostej toczyła bój z Konradem Mazurem (ZF Gawharat Oman), natomiast Sanzhar Altynbekov (na Permedii) skutecznym i niespodziewanym finiszem pokonał Kumushbeka Dogdurbeka oraz Kamila Grzybowskiego, jadących na mocniej liczonych klaczach arabskich.

Wartościowe drugie miejsca zajmowali też inni mało doświadczeni jeźdźcy – Kinga Lewandowska na Ehssanie, której wygraną w końcówce odebrał Galito de Bozouls pod zmierzającym po tytuł czempiona Dastanem Sabatbekovem oraz Agata Góral, pod którą Arkano przegrał tylko z Harlemem, dosiadany przez Sanzhara Abaeva. Ambitnie walczył także Oskar Nowak na niedocenianym So Good Malpic. Ten duet był bliski sprawienia sensacji, ale tuż przed metą doścignął ich faworyzowany Przystojnykaźmierz (Kumushbek Dogdurbek).