Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Emocji ciąg dalszy. Kłusaki na starcie.

27 kwietnia 2023

Po bardzo udanej inauguracji sezonu, czas na pierwszy pełny wyścigowy weekend na warszawskim Torze Służewiec. Łącznie rozegranych zostanie 15 gonitw (7 w sobotę i 8 w niedzielę), w trakcie których z pewnością nie zabraknie emocji. Szczególnie ciekawie zapowiadają się wyścigi o Nagrody Irandy i Cometa oraz gonitwa uczniowska. Po raz pierwszy w tym roku na służewieckiej bieżni zobaczymy również kłusaki francuskie. 

Piękna pogoda przywitała publiczność przybyłą na Tor Wyścigów Konnych Służewiec w ubiegłą sobotę. Entuzjastyczne reakcje i wspaniała atmosfera były niezbitym dowodem na to, że poziom sportowy widowiska dorównał wiosennej aurze. Prawdopodobnie nikogo z przybyłych nie trzeba będzie namawiać do kolejnej wizyty na Służewcu, natomiast nieobecni już w najbliższy weekend będą mogli nadrobić zaległości. Sezon rusza pełną parą i tym razem w programie mamy pełną dwudniówkę – gonitwy będą rozgrywane zarówno w sobotę (29 kwietnia), jak i niedzielę (30 kwietnia). 

Na bieżni zobaczymy konie aż trzech ras. W tym tygodniu rozpoczyna się bowiem rywalizacja kłusaków francuskich. Już na samym początku, o godzinie 15.00 w sobotę, na starcie staną absolutne gwiazdy: fenomenalny Factoriel, poprawiający się z każdym rokiem Gobs, czy mocne klacze Goteborg, Furnika i Elka Ludoetka. Zapowiada się fantastyczna rozgrywka i zapewne wszyscy zadają sobie pytanie, czy Factoriel podtrzyma swoją serię zwycięstw. 

Niedziela przyniesie nam inaugurację innego cyklu – gonitw uczniowskich. To niezwykle ciekawy rodzaj wyścigów, w których koni dosiadają wyłącznie jeźdźcy z kategorią ucznia lub starszego ucznia, a zatem mający na swoim koncie maksymalnie 9 wygranych. Jest to dla nich fantastyczna szansa rywalizacji we własnym gronie. Pierwsza odsłona zapowiada się świetnie – zapisano do niej aż 11 koni. 

Bardzo ważnym punktem programu jest, zaplanowany na godzinę 17.00, bieg o Nagrodę Irandy. Jest to początek tzw. bocznej ścieżki do Derby, zatem na starcie stają trzyletnie folbluty, z którymi wiązane są duże nadzieje. Warto uważnie obejrzeć tę rywalizację, ponieważ nie można wykluczyć, że wezmą w niej udział przyszłe wielkie gwiazdy polskich wyścigów. 

Gonitwą najwyższej rangi podczas nadchodzącego weekendu będzie ta o Nagrodę Cometa, przeznaczona dla 4-letnich i starszych arabów. Zapis do tego biegu jest naprawdę mocny. W roli faworyta wystąpi kapitalny Rasmy Al Khalediah, który wygrał 6 z ostatnich 8 startów, wliczając w to triumfy w Szwecji. Będzie bronił tytułu sprzed roku, gdy o nos pokonał derbistę Dragona. Rywali ma godnych. Bieshan i Sharm El Sheikh już pokazywały duże możliwości, ale w tym roku mogą być jeszcze lepsze. Czteroletnie Ocean Al Maury oraz Storm ‘OA’ to absolutna czołówka swojego rocznika. Możliwe, że postawią bardzo twarde warunki „starszyźnie”. Teoretycznie niższe notowania ma polskiej hodowli Almared, jednak pięciolatek pokazał, że ma prawdziwy talent do rywalizacji na krótkich i średnich dystansach. Czy okaże się czarnym koniem wyścigu? 

Reasumując, warto przybyć w najbliższy weekend na Tor Służewiec. Początek rywalizacji o godz. 15.00 w sobotę i niedzielę. 

Nie przegap tego wydarzenia! Kup bilet na eBilet.pl