MENU

Aktualności: - wszystkie:

Dzień niespodzianek na Służewcu. Niespodziewany triumf Echarona

Tylko dwa konie wymieniane w gronie faworytów zwyciężały dzisiaj na Służewcu – w większości gonitw byliśmy świadkami mniejszych i większych niespodzianek. Do tych ostatnich można śmiało zaliczyć zwycięstwo Echarona w biegu o Nagrodę Sambora.

Ten najbardziej prestiżowy wyścig dnia miał dwóch zdecydowanych faworytów, Sjabahara ‚OA’ i Samonlau ‚OA’, reprezentujących silną stajnię zmierzającej po tytuł wiceczempionki trenerów Cornelii Fraisl. Gonitwa okazała się jednak teatrem jednego, ale zupełnie innego, aktora. Już w poprzednim starcie (Nagroda Amuratha) michałowski ogier dał sygnał, że jest w stanie nawiązać walkę z wyhodowanymi na zachodzie arabami, kończąc bieg niedaleko Samonlau. Mimo wszystko, wydawało się nieprawdopodobne, żeby już teraz „skoczył” on do holenderskich ogierów, tym bardziej, że lepszy od Samonlau jest w tym roku Sjabahar. Tymczasem przeprowadzony przez Małgorzatę Kryszyłowicz w dystansie na końcu stawki Echaron, na prostej wyglądał jakby był z innej ligi: bez problemu minął rywali i wygrał łatwo o 4 długości. Sjabahar, który na prostej zaatakował i nawet przez chwilę prowadził, galopował bardzo ciężko i w końcówce łatwo wyprzedził go również Dary Al Khalediah.

Zwycięstwo wyhodowanego w SK Michałów Echarona musi cieszyć miłośników polskiej hodowli. Jest to wyraźny sygnał, że można w kraju wyhodować konia, który z powodzeniem będzie ścigał się z końmi importowanymi, posiadającymi niekiedy teoretycznie rodowody z innej bajki. Warto podkreślić, że Echaron wywodzi się z niezłej wyścigowo linii żeńskiej – jego dziadkiem jest błyskotliwy derbista Wiliam, a pradziadkiem legendarny Druid. Z kolei ojciec dzisiejszego triumfatora to Ontario HF, który również w ostatnich latach dał sporo dzielnych koni.

Echaron i Małgorzata Kryszyłowicz

Echarona trenuje we Wrocławiu dla SK Michałów Małgorzata Kryszyłowicz, stale dosiadająca ogiera w wyscigach.

Warto podkreślić udany wyścig wyrośniętego Dary Al Khalediah. Był to dopiero drugi start w jego karierze i widać było oznaki braku doświadczenia. Już na zakręcie Martin Srnec musiał mu mocno pomagać ale, koniec końców, gniadosz naprawdę ładnie się rozpędził, chociaż grząska bieżnia chyba nie jest dla niego idealna (z racji wymiarów). Ogier ma wyśmienity rodowód i raczej na pewno w przyszłości zobaczymy go w największych wyścigach na Służewcu, a być może także w prestiżowych zagranicznych biegach.

Więcej zaskakujących rozstrzygnięć

W pozostałych gonitwach byliśmy świadkami mnóstwa niespodzianek. Być może faworytom dały się we znaki trudy sezonu lub ciężkie warunki pogodowe. A może połączenie obu czynników – wszak mówi się, nie bez powodu, że o tej porze „forma bije klasę”. Faktem jest, że tylko dwóch gonitwach zwyciężały liczone mocno konie: w gonitwie szóstej wygrał Snow Storm, a w rywalizacji półkrewków Wanessa AA. Wszystkie septymy „padły” już po pierwszych trzech gonitwach, a rozpoczynająca się od trzeciej gonitwy kwinta nie wytrzymała o wiele dłużej.

Na ciężkiej bieżni dobrze poradziły sobie konie Adama Wyrzyka. Oprócz wspomnianego Snow Storma, który zdobył Nagrodę Dżudo, zwycięstwa dla lidera czempionatu trenerów odniosły Tawernada i Majkel. Tego ostatniego, podobnie jak Snow Storma, dosiadał starszy uczeń Dastan Sabaetkow, który sobotę zakończył z trzema zwycięstwami i podtrzymuje dobrą skuteczność z poprzednich dni.

W gonitwie pod patronatem Uniwersytetów Trzeciego Wieku, dla koni dwuletnich, triumfował trenowany przez Marka Brezinę i dosiadany przez Antona Turgaeva Juraszek. Bieg ten był jednak nieprawdopodobnie pasjonujący, bo do celownika o zwycięstwo walczyły aż cztery konie. Juraszek tuż przed metą minimalnie pokonał Ouzo i Prince of Polo, ostatecznie trzeciego łeb w łeb z mocniej liczonym Air Chief Dancerem. Do walki nie zdołał się włączyć najmocniej liczony Indian Galeste.


Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń