Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Czy „Ta ostatnia niedziela” będzie szczęśliwa dla Konrada Mazura?

12 listopada 2021

Do końca sezonu pozostało do rozegrania 20 gonitw. Odbędą się one w najbliższą sobotę i niedzielę. Wśród nich nagrody imienne pierwszej grupy: Pawimenta, Geparda, Hipokratesa i Wikinga oraz oczywiście Nagroda Zamknięcia Sezonu i Nagroda Zamknięcia Sezonu Kłusaczego. O swoją 100. wygraną i tytuł dżokeja walczy Konrad Mazur.

Do rozstrzygnięcia w sezonie 2021 pozostały już tylko gonitwy grupowe, jednak w ostatniej dwudniówce nie zabraknie gonitw imiennych. W sobotę, rywalizację o Nagrodę Pawimenta rozstrzygną między sobą konie, które stanowiły tegoroczne zaplecze czołówki sprinterskiej. Następnie w gonitwie o Nagrodę Geparda zobaczymy rywalizację pierwszogrupową wśród czteroletnich i starszych arabów.

Niedziela rozpocznie się od ostatniej tegorocznej gonitwy dla francuskich kłusaków. Na starcie zobaczymy niemal całą czołówkę kłusaków z sezonu 2021, z Factorielem, Furniką czy Goteborg na czele. Ciekawą stawkę dwulatków pierwszej grupy zgromadziła na starcie Nagroda Hipokratesa. Z kolei młode araby zmierzą się w pierwszogrupowej Nagrodzie Wikinga. W niedzielę o 14:30 po raz ostatni w tym roku służewiecka bomba pójdzie w górę, zapowiadając start do gonitwy o Nagrodę Zamknięcia Sezonu.

O ile czołówka rankingu jeźdźców wydaje się już rozstrzygnięta, to nadal nie wiadomo jak będzie wyglądało podium w rankingu trenerów. Wiele oczu będzie też spoglądało na poczynania Konrada Mazura, któremu brakuje jednej gonitwy do tytułu dżokeja. Rok temu, w ostatnim dniu wyścigowym, w walce o rankingowe podium Konrad sięgnął po upragnione zwycięstwo na Domitzu. W gonitwie szóstej w niedzielę również na nim pojedzie. Historia lubi się powtarzać. Czy tym razem też tak będzie?

Pierwsze gonitwy zarówno w sobotę jak i w niedzielę rozpoczynają się o godzinie 10:00. Zapraszamy!