Aktualności: - wszystkie:

Ciekawe gonitwy o Nagrody Irandy i Skowronka

Po wyścigowych emocjach we Wrocławiu, tylko cztery dni przerwy i wracamy do rywalizacji w Warszawie. W drugi wyścigowy weekend głównym punktem programu będą ciekawie obsadzone gonitwy o Nagrody Irandy i Skowronka. Sezon w Polsce zainaugurują kłusaki francuskie, rozpoczną się również cykle gonitw uczniowskich oraz Al Khalediah Racing Festival.

W programie 3. i 4. dnia nie ma wyścigów pozagrupowych, ale bardzo ciekawie zapowiadają się rywalizacje w dwóch imiennych gonitwach I grupy: o Nagrodę Skowronka, która zgromadziła na starcie liczną i naprawdę ciekawą stawkę, z Darym Al Khalediah, Eldasem i General Lady na czele oraz o Nagrodę Irandy, która rozpoczyna tzw. boczną ścieżkę do Derby. Piątka z siedmiu zapisanych do tej gonitwy koni jest na wstępnej liście uczestników Westminster Derby. Na zdecydowanego faworyta niedzielnego biegu wyrasta irlandzkiej hodowli Gryphon, który w zeszłym roku zaliczał się do czołówki rocznika, a jego rodowód wskazuje na to, że z biegiem czasu i wydłużeniem dystansu powinien zyskiwać. Według większości fachowców może odgrywać ważną rolę w roczniku derbowym.

Stosunkowo mocną stawkę, jak na wyścig III grupy zgromadziła także pierwsza gonitwa z cyklu Al Khalediah Racing Festival 2021. Wszystko za sprawą dodatkowej nagrody dla zwycięskiego konia w wysokości 20 000 zł, fundowanej przez spółkę Polska AKF. Na starcie staną klacze ich własności: Awrad Al Khalediah i Asrar Al Khalediah, czwarty w Derby Musab, majace za sobą solidne przetarcie w ub. weekend Gabonn i Kromvel, a także rozkręcające się Galito de Bozouls, Apollo del Sol oraz utalentowana Djenah.

Od wielu lat na służewieckim torze rozgrywane są gonitwy uczniowskie. Już w sobotę rozpoczną się zmagania tegorocznej edycji. Cieszy szeroki zapis do pierwszej odsłony – zgłoszonych zostało 11 koni. To oznaka zaufania trenerów i właścicieli do młodych adeptów sztuki jeździeckiej, dzięki której wielu mało doświadczonych jeźdźców ma szansę poznać smak rywalizacji na dużym torze. Dodajmy, że w pierwszym biegu cyklu zobaczymy naprawdę dobre konie, jak wyśmienitego pochodzenia Little Lucky Charm, dzielnego Neverlanda, czy konie ścigające się jeszcze nie tak dawno na poziomie pozagrupowym – Ragane, Un Beso i Bint Marshal.

Oliwia Szarłat wygrywa w gonitwie uczniowskiej

Pierwszą gonitwą dwudniówki będzie Nagroda Otwarcia Sezonu Kłusaczego. Konie tej rasy rozpoczynają rywalizację na polskich torach, jednak część z nich prezentowała się już w Berlinie. Na początek mocne starcie doświadczonych i mocnych zaprzęgów. W ostatniej sobotniej gonitwie zobaczymy z kolei młodsze konie: 4- i 5-latki. Niedzielę zainauguruje Wiosenny Sprint, w którym walkę miedzy sobą powinny stoczyć Elka Ludoetka i Furnika, mające za sobą udane występy w Niemczech. Nie można jednak wykluczyć, że niespodziankę sprawi jeden z ich rywali.

Brandy Hornline

Bomba w górę po raz pierwszy w sobotę pójdzie o godz. 15 w sobotę i o 14.30 w niedzielę.

PROSTO ZE STAJNI na www.TRAFNEWS.pl >>>>

TYPY LIGI EKSPERTÓW na www.TRAFNEWS.pl >>>>

WRÓŻENIE Z WYŚCIGOWYCH FUSÓW na www.TRAFNEWS.pl >>>>

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń