Aktualności
Chłodnym okiem (sobota, 13 października)
I: (3-letnie i starsze folbluty, IV gr., 1400 m).
Niezłe w pierwszej części sezonu Illicz i Really Fast w lecie pauzowały z powodu kontuzji i po powrocie na tor wypadły poniżej oczekiwań. Jeśli ich forma wzrosła, mogą liczyć się w końcowej rozgrywce, ale niewykluczone, że będący w dobrej dyspozycji rywale włączą się do walki o zwycięstwo. Dwukrotnie spotkały się ostatnio Hope Dream i Spectacor. Za pierwszym razem klacz okazała się lepsza o 0,5 dł., jednak w ub. tygodniu Spectacor pokonał rywalkę o 2,25 dł. Hope Dream uległa także nieznacznie (0,5 dł.) Secretfly. Podobny poziom prezentują także Sundari, Nick of the Star oraz Be In Touch, które ostatnio dzieliła na celowniku zaledwie długość. Niemal jednocześnie wyścig ukończyły pod koniec września Martyna i Intruz. Z tej dwójki zdecydowanie równiejszą formę prezentuje ogier. Z pozostałej dwójki Beautyful Pearl wydaje się mieć większe szanse niż Stasiu.
II: (3-letnie araby, II gr., 1800 m)
Bliska sukcesu była niedawno Eora, ale po proteście straciła zwycięstwo. O 2,75 dł. przegrała z nią Berenika. Miesiąc temu Mustang uzyskał wynik, który stawia go tym razem w roli umiarkowanego faworyta, należy jednak pamiętać, że dość często zdarzają mu się wpadki. Mimo to wydaje się zdecydowanie lepszy niż Neon oraz kończące ostatnio gonitwy w dużych odstępach za stawką: Karlito, Fortes i Ganas Al Khalediah. Późno debiutujące Peggy Sue oraz Cedur, zdaniem trenerów, mają zaległości treningowe z powodu problemów zdrowotnych.
III ? Nagroda Zenda: (2-latki, I gr., 1200 m)
Najbardziej doświadczony w rywalizacji na wysokim poziomie jest Admiral Quest, który nie sprostał najlepszym dwulatkom w biegach o Nagrody Skarba oraz Dakoty. Bardzo udane debiuty maja za sobą Hurricane Sever oraz Tymon Zawiódł we wrześniu Duszan, więc może jego towarzyszka stajenna, dawno nieoglądana Raaga Jam okaże się lepsza? Rozkręcający się Jager może okazać się czarnym koniem tego biegu, ponieważ wygrał niedawno w bardzo dobrym stylu.
IV: (4-letnie i starsze kłusaki francuskie, 2200 m)
Wycofana została Rive de Clerlande. Niezła Super Morainville pogubiła się ostatnio podczas startu i straciła szanse na zwycięstwo. W formie jest solidna Noblesse Buroise, która będzie kandydatką do zajęcia miejsca w czołówce, podobnie jak biegające w kratkę Sire du Puits i Lera de Ba. Słabo w Warszawie radzą sobie Samba de l?Etang i Obsess Oaks, natomiast przeciętnie spisujące się w lecie Source du Tremblay i Tribal Dance uzyskały ostatnio najlepsze wyniki w drugiej części sezonu.
V: (4-letnie i starsze araby, III gr., 2000 m)
Germanio poniesie tym razem tylko jeden kg więcej niż dwa tygodnie temu w wyścigu, w którym pokonał Bodi Graciię o 2,5 dł. W tym samym biegu słabiej wypadł Ekorix. Pod wysoką wagą musi rywalizować niezły Celtik. W połowie września pod uczniem Giedykiem wyraźnie przegrał z Fassanem. Tym razem Celtika dosiądzie Krowicki. Po kilku rozczarowujących występach lepiej zaprezentował się ostatnio Walentino. Najsłabsza w tym towarzystwie jest Bordjiia.
VI ? Nagroda Sambora: (3-letnie araby wpisane do PASB, kat. A, 2200 m)
Rola zdecydowanego faworyta przypadnie Master Barsowi, który pod koniec lipca okazał się zdecydowanie lepszy od solidnego Perfektora. Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły niedawno Netka i Wares. Klacz o łeb pokonała mniej doświadczonego ogiera. Do walki o miejsca w czołówce mogą włączyć się także nieobliczalny Neworld oraz bardzo solidna Migma, natomiast trudny do jazdy Poranny Blask oraz średni Carski Kurier mają mniejsze szanse.
VII: (2-latki, II gr., 1300 m)
Na przyzwoitym poziomie biega Ricordami, która stanie przed dużą szansą odniesienia zwycięstwa, chyba że wśród koni debiutujących jest się jakiś orzeł. Podobne możliwości mają Go Best i Dekret, natomiast Drinking Lady wyjątkowo słabo rozpoczęła karierę. Z trójki koni debiutujących, z racji irlandzkiego pochodzenia, najgroźniejsza wydaje Old Man Song, ale być może także Toma Speeda oraz Jeffersona stać na sprawienie niespodzianki.
VIII: (4-letnie i starsze kłusaki francuskie, 2200 m)
Świetna Nitisa Josselyn zrewanżowała się ostatnio Qualminie za niespodziewaną porażkę z 22 września. W sobotę obie klacze powinny należeć do grona faworytek, choć oczywiście pierwszeństwo wypada przyznać Nitisie. Trochę zawiodła ostatnio ostra, potrafiąca dyktować surowe warunki Quana de Bourgogne, ale mimo to nie można jej lekceważyć. Niespodziankę sprawiła Tequila Dance ? długim finiszem pokonała w końcówce Quanę de Bourgogne. W wysokiej formie jest jej towarzyszka stajenna Thetis des Neuzy, która ma za sobą dwa łatwe zwycięstwa w nieco słabszych stawkach. W kratkę biega silna Qualida Pat, natomiast znakomita wiosną Siblis d?Alci jest zupełnie bez formy i czeka ją niezwykle trudne zadanie.
IX: (4-letnie i starsze klacze arabskie, hcp. II gr., 1800 m)
Aż 64 kg poniesie najlepsza w tym towarzystwie Amarantka, co oznacza, że rosną szanse dwukrotnie przez nią pokonanej w ostatnim czasie Mangi (59,5) oraz dawno nieoglądanej Kasnarry El Amarny (60,5). Z pozostałej czwórki najlepiej prezentuje się Ganima (56). Czy zdoła ulgę wagi (51,5) wykorzystć Evilla. Fira Akba (51,5) i Egava (50) spisywały sie ostatnio słabo.
X: (3-letnie i starsze folbluty, hcp. II gr., 2000 m)
Wycofany został Avatar. Na najrówniejszym poziomie biega Scaloni (61,5), którego tym razem dosiądzie praktykant dżokejski Marcin Włostowski. Dobre występy słabymi przeplata Simka (58,5). Ostatnio o długość była lepsza od niosącej tym razem korzystniejszą wagę Belmondiny (56). W formie jest Imola SQ (59,5). Jak pokazał ostatni start, dystans 2000 m jej nie straszny. Z wysoką wagą na podobnym dystansie nie poradziła sobie ostatnio Sekwanka (57), natomiast Instytucja (51) biega bardzo słabo. Czy pod najniższą wagą w polu zaskoczy konkurentów?
Info