Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (23 czerwca)

22 czerwca 2012

Sobota

I: (3-latki, hcp. III gr., 1400 m)

Licznie obsadzony handicap, w którym konie poniosą zróżnicowane wagi. Najbardziej obciążony (60,5 kg) będzie Test, który po dwóch nieudanych występach, ostatnio pobiegł zdecydowanie lepiej. Na tym samym dystansie uciekł rywalom po starcie i był drugi. Także Beautyful Pearl (59,5) poprawił się w ub. tygodniu. Może i tym razem, pod Piątkowskim, włączy się do rozgrywki? Na równym poziomie biegają Biacesa (58) i o 1,5 długości gorsza od niej ostatnio, ale tym razem dosiadana przez Turgaeva Maybe Baby (59,5). Po dwa niezłe występy mają za sobą Benijo (57) i lepiej spisująca się na jeszcze krótszych dystansach ostra Advija (58). Bez większych sukcesów ścigają się Astehja (54), Benio SQ (55,5) oraz Kerma (50), natomiast Brylant (45) w dwóch dotychczasowych występach pobiegł bardzo słabo. Zagadkę stanowi Ivo (55), który po przyzwoitych wynikach w znacznie dłuższych biegach, dostał szansę na sprincie.

II: (3-letnie klacze arabskie, II gr., 2000 m)

Poprawiła się znakomitego pochodzenia Wilga Fata. Jeśli zrobiła dalsze postępy, to powinna liczyć się w rozgrywce. Osiem długości straciła do niej Princessa Di, która z kolei zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w swoim debiucie. Groźna może okazać się Nebos, chociaż w biegu rozegranym w przeciętnym czasie zajęła trzecie miejsce. Słabo wypadły pierwsze starty Sahar Al Khalediah, a zwłaszcza Cemidy.

Stawkę uzupełnia trójka debiutantek: nie wyróżniające się pochodzeniem Salamanca i Pietra oraz półsiostra wicederbisty Achillesa Akbaretka.

III: (2-latki, II gr., 1000 m)

Wycofana została Musical Parade. Zwykle w rywalizacji debiutujących dwulatków główne role odgrywają folbluty wychodowane w Irlandii oraz USA. Wysoko szanse Star Pokera ocenia jego trener Wojciech Olkowski. Jeśli ogier wygra, to jego właściciele zdobędą dodatkową premię Racing Post Yearling Bonus 2012 w wysokości 5 tys. funtów. Drugi z koni urodzonych w Irlandii, Pankracy, nie jest zgłoszony do bonusowej rywalizacji. Świetnie w pierwszych startach spisują się zazwyczaj amerykańskiej hodowli konie Vladimira Kazakova. Tym razem jego stajnię będzie reprezentował Yes or No.

Zdaniem Andrzeja Walickiego, dobrze przygotowana do debiutu jest szybka J?Aime La Vie, więc być może zagrozi wymienionej trójce? Kore i Strictus nie wyróżniają się pochodzeniem.

IV: (4-letnie i starsze araby, hcp. II gr., 1800 m)

Wycofany został Winder. Biegający na solidnym poziomie Furiant (60,5) ostatnio o 3,5 długości pokonał rozpoczynającego wówczas sezon Maradonnę (58,5). Oba ogiery mają szansę liczyć  się w rozgrywce tego wyścigu i nie wykluczone, że tym razem kolejność będzie odwrotna. Bardzo dobrze radzi sobie Benefis (64) i z pewnością będzie jednym z faworytów biegu. Dwa tygodnie temu formą błysnął także jego towarzysz stajenny Fuzjon (61,5). Kasnarra Kaleelah (56,5) odniosła zwycięstwo w licznie obsadzonym wyścigu dla klaczy. Jest bardzo solidna, rzadko wypada z pierwszej trójki. Bardziej doświadczony od niej Hefajstos (59,5) z powodu urazu późno rozpoczyna sezon. Piatros (56) w tym roku radzi sobie przeciętnie, ale należy pamiętać, że ścigał się w bardzo mocnych stawkach.

V: (3-latki, III gr., 1600 m)

Wycofane zostały Tyberiusz i Starazevsky. Pochodzeniem i osiągnięciami wyróżnia się Elusive River, której najgroźniejszym rywalem powinien być średni Leading Light. Słaby jest Triple Crown, natomiast poprawy można oczekiwać od niedawnej debiutantki ? Czarnej Perły. Bajtar ma za sobą jeden nieudany start w wieku dwóch lat. Długo dochodził do siebie po zimie, dlatego wychodzi do startu dopiero pod koniec czerwca. Debiutuje Sztorm.

VI ? Nagroda Arry: (3-letnie araby, I gr., 1800 m)

Wysoko oceniany jest Perfektor, brat bardzo dobrej Piawelli. W pierwszym starcie doznał pechowej porażki, ale w kolejnym sprostał roli faworyta. Być może pójdzie za ciosem i wygra także bieg I grupy. Groźnymi rywalami będą rosyjskie Mangobei i Naida oraz niemiecka Nufene A. Mangobei i Nufene A spotkały się ze sobą na początku maja. Nieznacznie lepszy (o szyję) okazał się wówczas ogier. Naida w pierwszym starcie trafiła na znakomitą rywalkę, ale w drugim odniosła pewne zwycięstwo. Donner po sukcesie w debiucie, słabo wypadł w pierwszej grupie. Niespodziankę sprawił ostatnio Wextern, który podczas szybkiej końcówki atakował z końca stawki i wygrał. Fira DR jako jedyna nie odniosła jeszcze zwycięstwa.

VII: (4-letnie i starsze, III gr., 1400 m)

Wycofany został Tangerine. Najlepszy w stawce Asiatic Fly poniesie 63 kg, ale ta waga nie powinna mu zbytnio przeszkodzić. Dobrze radzi sobie w tym sezonie Lorenc, który powinien być najgroźniejszym rywalem faworyta. Sztucer, Indian Efi i Charisma spisywały się dotąd bardzo przeciętnie, natomiast debiutująca Jotta nie wyróżnia się pochodzeniem.

VIII: (3-latki, II gr., 1300 m)

Wycofana została Smart Strike. Ścigający się wcześniej w mocnych stawkach Sopran Sorriso dość niespodziewanie przegrał ostatnio o 2,25 dł. ze swoim towarzyszem stajennym Sopranem Best. Tym razem ten drugi poniesie mniej korzystną wagę. Bardzo dobra w wieku dwóch lat Better Than All trochę zawiodła w pierwszych tegorocznych startach, ale trafiła na mocnych rywali. Może na krótszym dystansie i w nieco słabszej stawce podejmie walkę o zwycięstwo.

W bardzo dobrym czasie na dystansie o 100 m krótszym wygrał Arental. Konkurentów miał wówczas słabszych, ale niewykluczone, że pójdzie za ciosem. Jałta pod koniec maja o 3 dł. przegrała z Sopranem Sorriso, natomiast Chinolina (tym razem poniesie korzystniejszą wagę) kilka tygodni temu uległa temu samemu rywalowi o 8,25 dł.