MENU

Aktualności: - wszystkie:

CAVALIADA wyścigowo po raz drugi!

W tamtym tygodniu królowali w studio Toru Służewiec na CAVALIADA Winter Tour właściciele koni wyścigowych oraz osoby, które wzięły udział w eksperymencie zamiany ról podczas WARSAW JUMPING biorąc udział w gonitwie pokazowej oraz Jockey Jumping Challange. W najbliższą sobotę będzie trochę inaczej, ale także wyścigowo!

W tym tygodniu w programie 4 moduły tematyczne. A wśród nich:

Polacy za granicą

Najbliższa sobota to wyjątkowy dzień dla świata wyścigów konnych. W Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej odbędzie się najwyżej gotowana gonitwa świata – Saudi Cup – z zawrotną pulą nagród 2 000 000 $! Przedstawicielki Toru Służewiec zrelacjonują specjalnie dla widzów naszej transmisji ten dzień wyścigowy. Ponadto, co jest wielkim wyróżnieniem dla polskich wyścigów, do jednego z wyścigów podczas tego prestiżowego dnia został zaproszony koń trenowany w Polsce przez Macieja Kacprzyka – Salam Al Khalediah, który pobiegnie w wyścigu The Obaiya Arabian Classic. O formie i szansach swojego podopiecznego odpowie trener z MK Racing oraz opiekun konia i jeździec treningowy – Konrad Mazur.

Będzie nas czekać także nie lada gratka – wywiad ze Szczepanem Mazurem – od wielu lat nr 1 wśród polskich dżokejów, który aktualnie startuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wywalczył sobie 7. pozycję w rankingu najlepszych jeźdźców tamtejszego sezonu. Spotkamy się także z Joanną Patejuk, która swoją przygodę z końmi rozpoczęła trenując WKKW w Białym Borze i zdobywając złoty medal MP jako juniorka, a potem przemierzyła cały świat w poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń wyścigowych. Aktualnie jest jeźdźcem i asystentem trenera, a także managerem dżokejów w Dubaju.

ABC wyścigowe

Wyścigi konne w pigułce – tak można nazwać kolejną część programu. Na początek Tomasz Chalimoniuk Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych opowie o założeniach i celach wyścigów konnych jako próby dzielności koni. Następnie Marek Szewczyk i Hubert Szaszkiewicz odkryją wspólnie podobieństwa i różnice między jeździectwem, a wyścigami, a potem trener koni wyścigowych z wrocławskich Partynic – Michał Borkowski – opowie o treningu i karierze koni na torze. W „drogę do Derby” zabierze nas Tomasz Chmurzyński, znany komentator z Toru Służewiec, który rozwieje zawiłości wyścigowej nomenklatury i opowie o najważniejszych wyścigach dla 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej.

Właściciele koni wyścigowych

W tamtym tygodniu mieliśmy okazję poznać między innymi Jerzego Engela, Andrzeja i Ryszarda Zielińskich, Mariannę Surtel, Agnieszkę Prytulczyk, Kishore Mirpuri, Agnieszkę Kacprzyk – właścicieli koni wyścigowych, którzy opowiedzieli nam o swojej przygodzie na wyścigach, o jej początkach,

największych triumfach swoich podopiecznych i oczekiwaniach na przyszły sezon. Tym razem o swoich stawkach opowiedzą Mariusz Olesiński oraz Monika Krzyśków.

Świat wyścigów i jeździectwa

Kwintesencją obecności Toru Służewiec na CAVALIADA Winter Tour jest wzajemne integrowanie i pobudzanie do rozwoju dwóch światów – wyścigów konnych i jeździectwa. W tej części programu studia CAVALIADA TV o swoim spotkaniu opowiedzą Hubert Kierznowski i jeden z najlepszych polskich dżokejów – Kamil Grzybowski. Jako nagrodę w Jockey Jumping Challange Kamil zdobył pobyt w stajni w Kietlowie i treningi u Huberta. Panowie mieli okazję do wymiana doświadczeń i wspólnej nauki.

Z kolei w dyskusji o podobieństwach i różnicach między konkurencją powożenia zaprzęgami, a wyścigami w sulkach spotkają się Bartłomiej Kwiatek oraz Witold Sudoł – ekspert Służewiec iTV oraz wieloletni trener kłusaków.

#womenpower na torach wyścigowych oraz arenach jeździeckich coraz bardziej rośnie w siłę. O trudach codziennie pracy z końmi, wielkich emocjach towarzyszących zwycięstwom i kobiecej stronie ich profesji opowiedzą dżokej Natalia Hendzel oraz uczeń Oliwia Szarłat, a także amazonki startujące w konkurencji skoków przez przeszkody.

Na koniec spotkania tych dwóch światów podczas CAVALIADY w studio zagoszczą specjaliści związani z gonitwami skokowymi – Daria Kobiernik oraz Jarek Zalewski, przedstawiciel Toru Partynice. Opowiedzą o wyścigach płotowych i przeszkodowych jako metodzie selekcji koni do sportu.

Zanurzcie się w świat wyścigów konnych i bądźcie z nami w sobotę 20 lutego!

– Facebook Toru Służewiec (www.facebook.com/TorWyscigowKonnychSluzewiec) i YouTube Toru Służewiec (www.youtube.com/user/torsluzewiec1939)

– transmisja z zawodów CAVALIADA Winter Tour (www.cavaliada.pl) i Facebook CAVALIADA (www.facebook.com/Cavaliada­)

– serwis Świat Koni (www.swiatkoni.pl) i Facebook Świat Koni (www.facebook.com/SwiatKoni)

Również w tym tygodniu marka TRAF zapewni dodatkowe emocje podczas CAVALIADA Winter Tour. Została stworzona możliwość trafienia swojego faworyta na trafonline.pl w ramach wybranych konkursów!

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń