Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Almared zdeklasował konkurentów

21 maja 2022

W wielkim stylu gonitwę o Nagrodę Pamira wygrał trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Almared. Ogier nie dał żadnych szans rówieśnikom polskiej hodowli i stał się na ten moment głównym kandydatem do zwycięstwa w Derby dla koni czystej krwi arabskiej. Nieźle zaprezentowały się także Ewest i El Nazir, ale nie były w stanie ani przez moment zagrozić faworytowi.

Mocno tempo na elastycznym torze narzucił Momo, co sprawiło, że stawka na zakręcie zaczęła się rozciągać. W dystansie problemy miał mało doświadczony Sensational, natomiast jeszcze przed wyjściem na prostą odpadły także El Grillo TR, Lafadi Shah oraz, co było dużą niespodzianką, janowskie Sabamira i Wirgilion. Tymczasem do prowadzących Momo i Farhata szybko dołączył galopujący „w ręku” Almared. Wyszedł z koni i odszedł od nich bardzo łatwo. Po zewnętrznej ruszyły Ewest i El Nazir. Po chwili było jasne, że walczą one o drugie miejsce, bowiem Almared galopował jak koń innej klasy, a reszta rywali osłabła. Wydawało się, że El Nazir wyprzedzi rywala, jednak Ewest w końcówce złapał drugi oddech i wyraźnie był lepszy. Niezłe wrażenie sprawiła też Zbrojna Fata, ostatecznie czwarta, natomiast Sensational na prostej liczył słabnących przeciwników i zdołał uplasować się na najniższym płatnym miejscu, pomimo ogromnej straty na początku prostej.

Styl wygranej Almareda zrobił ogromne wrażenie. Podopieczny Krzysztofa Ziemiańskiego zdeklasował dzisiaj większość potencjalnych rywali do błękitnej wstęgi. Za tydzień w akcji zobaczymy jego teoretycznie głównego konkurenta, Hana Rastabana. Za miesiąc wyścig o Nagrodę Janowa, który ostatecznie ustali przedderbową hierarchię. Hodowcą i właścicielem Almareda jest Zbigniew Górski.

Nie zwalnia tempa lider jeździeckiego czempionatu Dastan Sabatbekov. W sobotę wygrał trzy gonitwy z rzędu: najpierw na wyhodowanym w SK Moszna potężnym trzylatku Maggiore, następnie dla Cornelii Fraisl na niemieckim arabie Bashar Ibn Sayf, a następnie na czterolatku Tullamore. Oba folbluty są trenowane przez Macieja Jodłowskiego.

W gonitwach dla debiutantów najskuteczniejszy był Bolot Kalysbek. W pierwszej gonitwie dnia wygrał na młodym arabie Salsabil II ze stajni Macieja Kacprzyka, a w trzeciej na rozpoczynającym karierę folblucie Fuero Royal, przygotowywanym przez Małgorzatę Pilipczuk. Oprócz tego zwycięstwa odniosły jeszcze: brytyjski sześciolatek Emiliano Zapata (dż. Martin Srnec, tr. Emil Zahariev), kolejny wychowane SK Moszna – Big Bang (dż. Alexander Reznikov, tr. Małgorzata Łojek) oraz Sarayn (dż. Anton Turgaev, tr. Wojciech Olkowski), hodowli i własności Beaty Olkowskiej. Dla tego ostatniego był już drugi sukces w tym sezonie w biegu handikapowym.