Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Wróżenie z wyscigowych fusów (dzień 32.)

12 września 2020

Analiza niedzielnych gonitw.

I: 3 l. i st. kłusaki francuskie, 2400 m

Wycofane zostały Fortuna Buroise i Fend d’Ukraine. W formie są Factoriel, Elka Ludoetka oraz For Ever Cool, która w sprincie nieoczekiwanie pokonała o wiele wyżej notowanych rywali. Zwycięstwo żadnego z nich nie będzie niespodzianką. Mocne są Furnika i Fulham, jednak oba konie mają tendencję do galopowania. Jeśli mają swój dzień, ciężko je pokonać. Nie wypada lekceważyć Full Trota, który ostatnim występem zasygnalizował, że też posiada duże możliwości.

Pozostałe zaprzęgi wydają się mieć mniejsze szanse na udział w rozgrywce. Spośród nich o płatne miejsce z pewnością powalczy Eternity de Ginai. Buzyrys zdecydowanie lepiej czuje się na miękkiej bieżni, więc nie można wykluczyć z jego strony jakiejś mniejszej niespodzianki. Fleur des Sables biega w tym roku bez błysku.

II: 2-latki, II gr., 1000 m

Widoczny w obu dotychczasowych startach był Krokan, który w debiucie wyraźnie (o 8 dł.) pokonał Centa, a w drugim starcie miał podobną przewagę nad Tymoliną. Cent w kolejnym występie się poprawił, natomiast Tymolina lepiej zaprezentowała się w debiucie niż za drugim razem. Z dwójki irlandzkich koni zdecydowanie lepiej karierę rozpoczął Romantino, ale Sunwest powinna zyskać na skróceniu dystansu.

Dosiadany przez Szczepana Mazura Aidan ma najwięcej doświadczenia w stawce i nie można wykluczyć, że wywalczy płatne miejsce. Z kolei Cyclone Life rozpoczynała karierę w bardzo szybkim wyścigu i trudno ją ocenić na podstawie tamtego występu.

III – Nagroda Piechura: 3-letnie araby, I gr., 1800 m

Stawka wydaje się wyrównana. Hadjar mocno rozczarowała w ostatnim starcie, jednak wpływ na to mogła mieć bardzo ofensywna taktyka, przez co klacz opadła z sił na prostej. Jeśli się zregenerowała, to powinna się liczyć w tym biegu. W połowie lipca klacz wyraźnie pokonała Hudoę de Bozouls. Zwycięstwa w ostatnich występach odniosły Kromvel, Hardoka de Bozouls oraz Moudjar. Wydają się poprawiać, dlatego nie można wykluczyć ich udziału w rozgrywce. Z kolei Pianessa, El Nasira i Tirex (pojedzie Konrad Mazur) osiągnęły zbliżony wynik w biegu o Nagrodę Emaela.

IV: 2-latki polskiej hodowli (PSB), II gr., 1300 m

Mogła podobać się w debiucie Inthia, która bezskutecznie ścigała późniejszą zwyciężczynię, ale obroniła drugą lokatę. Na niezłym poziomie biega Razza, która podobnie jak posiadające raczej późniejsze, dystansowe rodowody Nickle i Tres Amour ma za sobą już dwa starty. Tyche straciła do niej w lipcu 4 dł., ale można od niej oczekiwań poprawy, podobnie jak od niedawnej debiutantki – Czargi. Niemal dwa miesiące pauzowała Dekarta – rodzeństwo klaczy było zdecydowanie późno dojrzewające, więc należy ostrożnie oceniać jej szanse. Stawkę uzupełnia Irresistable, córka oaksistki Irkucji, która jednak dotąd w stadzie nie dała wyróżniającego się konia.

V: 3-latki, wył. IV gr., 1800 m

Wycofana została Jolly. Na bardzo rzetelnym poziomie biega Soracaba, która może wygrać po raz pierwszy w karierze. Najgroźniejszymi jej konkurentami wydają się dość mało doświadczona Alva oraz niezły Slimek. Chyba lepsza niż wskazują tegoroczne wyniki jest Cayenne.

Niższe płatne miejsca są w zasięgu Iali, Surprise Spirita, Amazing i Himrona. Mniejsze szanse mają Tryps, Be My Friend oraz późno debiutująca Simonablanca.

VI: 3-letnie i starsze, hcp. III, 1800 m

Wycofany został Crazy Bull (nie spełnia warunków gonitwy). Grupę niżej wystartują Blizbor, Emperrato, Sugar Coating oraz Miss Kossakówna. Prawdopodobnie z tego grona wyłoni się zwycięzca, ponieważ wyróżniające się z pozostałych koni Pipasol oraz Dystans ostatnio nie zachwyciły. Ich atutem będą jednak korzystne wagi. W zasięgu Rebela jest raczej tylko niższe płatne miejsce, natomiast dla Strong Lady (w siodle Joanna Grzybowska) pokonanie kilku rywali byłoby sukcesem. Stawkę uzupełnia zagadkowa Eller Brook, która w wieku trzech lat ścigała się w Grecji.

VII – St. Leger: 3-letnie i st., kat. A, 2800 m

Wiele wskazuje na to, że bieg wygra jeden z trzylatków, które w tym biegu poniosą o 5 kg mniej od dwójki starszych ogierów, Pileckiego (60 kg) i Delosa. Pierwszy z nich będzie uznawany za outsidera, natomiast drugiemu odpowiada długi dystans i trener Andrzej Walicki uważa, że sprawa czołowych miejsc jest otwarta.

Najwięcej przemawia za derbistą Night Thunderem. Ogier nie powinien mieć problemów z dystansem, a ponadto miał sporo czasu na regenerację sił po biegu o błękitną wstęgę. W międzyczasie jego najgroźniejsi rywale – Night Tornado i Petit, wygrali gonitwy imienne. W Derby minęły celownik blisko siebie, a i za kolejne starty wypada przyznać im zbliżoną notę. Ciągle zagadką jest Hipop de Loire. Wydaje się mieć duże możliwości, ale nie do końca jest w stanie pobiec na ich miarę – przeszkadza mu albo zbyt impulsywny charakter, albo pech. Spośród trzylatków na najniższą notę za tegoroczne osiągnięcia zasłużyła I Belive in Angels.

Z tego grona w zapisie do Wielkiej Warszawskiej nie znalazły się jedynie I Belive in Angels oraz Pilecki.

VIII: 3-letnie araby polskiej hodowli (PASB), 2000 m

Zdecydowanym faworytem powinien być Alsahr, który, mimo braku doświadczenia, z dobrej strony pokazał się w dotychczasowych występach. Najgroźniejszymi rywalami podopiecznego trenera Janikowskiego wydają się: najbardziej doświadczony w tym towarzystwie Eksuperans TR oraz janowski duet Bravos – Wiwat. Na zbliżoną notę zasłużyły Warszawianka i Werba, ale ścigały się dotąd wyłącznie w gronie klaczy. Nie zachwyca dobrego pochodzenia Mutar JR. Efate musi powtórnie „zadebiutować”, bo ostatnio nie udało jej się ruszyć z maszyny razem z końmi.

IX: 3 l. i st., hcp. III gr., 2000 m

Ponownie spotykają się Philbert (57 kg) i Proletarius (59). Ostatnio, w wyścigu na końcówkę, wyraźnie lepszy był Philbert. Tym razem rozgrywka będzie prawdopodobnie inna, wiec nie można wykluczyć, że dojdzie do rewanżu, chociaż dosiad starszego ucznia daje ówczesnemu zwycięzcy handikap w postaci korzystniejszej wagi. Zwycięskie występy mają za sobą Travna (55) i Akcent Caro (55). Przeciwko nim przemawia silniejsza, niż poprzednio, stawka, natomiast za – umiarkowane wagi. Podobną poniesie Scuti (54,5), która na dystansie 1600 m wypadła trochę bezbarwnie. Nie wypada jej jednak lekceważyć. Na pierwszy sukces w karierze czeka Bullet Boy (57). Być może dosiad Szczepana Mazura mu pomoże. Trochę mniejsze szanse wydaje się mieć dosiadana przez uczennicę Devilinthedetail (58,5).

X: 4 l. i st., III gr., 1400 m

Wycofany został Forget de Bozouls. Wśród faworytów z pewnością znajdą się szybka Aliat Al Khalediah oraz doświadczony Mohacz. W czołówce mogą znaleźć się Elwino i Galito de Bozouls, które miały udany ostatni start. Niespodziankę może sprawić Orkis JR – ewidentnie pasują mu krótsze dystanse. Chyba niżej trzeba ocenić szanse Wundera.