Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Wielka Warszawska

9 grudnia 2013

Niewidziane dawno na Służewcu tłumy widzów przybyły na Jesienną Galę, której głównym wydarzeniem była 100. Wielka Warszawska.

 

Tor Służewiec to miejsce kultowe na mapie Warszawy. A odczuć to można szczególnie kiedy jest się gościem toru podczas tak wielkich dni gonitw jak Dzień Gonitwy Wielka Warszawska. Rok 2013 był rokiem szczególnym. Był to rok 100 jubileuszu Wielkiej Warszawskiej.

Goście odwiedzający Służewiec  w tym dniu przeniesieni zostali w czasy dawnej stolicy, jej zwyczajów i niepowtarzalnego klimatu. Można było spróbować tradycyjnych polskich potraw, wsiąść do zabytkowego już samochodu „Warszawa” czy też zobaczyć jak wybijało się kiedyś monety. Do zabawy i wspólnego kibicowania zachęcała grupa teatralna „Warszawiaki”. Tradycyjnie już odbył się konkurs na Najpiękniejszy Strój  w Stylu Starej Stolicy.

100. edycję Wielkiej Warszawskiej wygrał Patronus, koń dosiadany przez Szczepana Mazura. Patronus zainkasował dla swojego właściciela 150 tyś. zł.

To było piękne sportowe i kulturalne święto na Służewcu                                                                          z frekwencją liczącą ponad 15 000 gości.