Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Warszawskie klimaty Wielkiej Warszawskiej

6 października 2014

Niezwykle piękna w tym roku złota polska jesień przyciągnęła w pierwszą niedzielę października na tor wyścigowy na Służewcu ponad kilkanaście tysięcy widzów spragnionych nie tylko wyścigowych emocji, ale także powodowanych chęcią wzięcia udziału w wydarzeniu mającym również towarzyski i rozrywkowy charakter.
Organizatorzy z Totalizatora Sportowego zadbali o to, żeby nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny.
W przerwach między gonitwami, na bieżni przed Trybuną Główną, publiczność mogła trzykrotnie podziwiać brawurowe popisy 1-Pułku Ułanów Krechowieckich pod dowództwem por. kawalerii ochotniczej Adama Sujeckiego. Natomiast na padoku 26 osób wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gwara Warszawska na najładniejszy, tradycyjny warszawski strój. Nagrody wręczali organizator konkursu – Grzegorz Towalski ze Stowarzyszenia Gwara Warszawska, Daniel Olbrychski oraz Magdalena Babuśka z firmy HEAD FASHION STYLE.

Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski wręcza nagrodę laureatce konkursu na najładniejszy, tradycyjny strój warszawski

Oprócz Olbrychskiego byli też na Wielkiej Warszawskiej inni wielcy aktorzy, legendarna aktorka Danuta Szaflarska, Zofia Kucówna, świetnie wcielający się w role warszawskich cwaniaków Zbigniew Buczkowski, a także reżyser Radosław Piwowarski, który w jednym z odcinków serialu „Jan Serce”  poświęcił sporo miejsca tej kultowej dla warszawiaków gonitwie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się scenki rodzajowe w wykonaniu Grupy Teatralnej Warszawiaki, nawiązujące do tradycyjnych, warszawskich klimatów. Był więc pucybut, a także ostrzący noże i nożyczki ze swą maszynerią, którego opiewał w jednej ze swych piosenek Wojciech Młynarski. Obok nich warszawskie kawałki grała kapela z prześliczną akordeonistką.

Konkurs na strój warszawski
Konkurs na najładniejszy, tradycyjny strój warszawski na padoku

Przed II, odremontowaną trybuną, można było obejrzeć wystawę starych samochodów. Tam też popularne przeboje grało Warszawskie Combo Taneczne.
Przed Trybuną Honorową swoje obrazy prezentowali Zbigniew Kotowski, Krzysztof Jarocki i Katarzyna Stefanowicz, których główną inspiracją i motywem twórczości są konie.
Kręciła się karuzela wenecka i łańcuszkowa, w tłumie przechadzali się barwnie ubrani szczudlarze, non-stop stała kolejka do stoiska, gdzie wybijano pamiątkowe monety, kto chciał mógł sobie sam zrobić zdjęcie w fotobudce lub pomalować twarz.
Nie brakowało oczywiście stoisk promocyjno-sprzedażowych i punktów gastronomicznych. Jednym słowem był to wielki, warszawski piknik rodzinny, dzięki któremu wielu jego uczestników być może pierwszy zobaczyło na własne oczy zabytkowy tor i park wyścigowy, uznawany za perłę architektury hippicznej na skalę światową.

Info