Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Jak się ubrać na wyścigi

tor służewiec

Czy w Polsce można poczuć się jak w brytyjskim Royal Ascot? Podczas największych dni wyścigowych na Torze Wyścigów Konnych Służewiec – zdecydowanie tak! Zabytkowa Trybuna Honorowa z lat 30. zamienia się wtedy w miejsce spotkań eleganckich kobiet w starannie dobranych stylizacjach (zgodnych z panującymi trendami) i panów w precyzyjnie skrojonych garniturach. Wszyscy obowiązkowo w nakryciach głowy. 

Wyścigi konne od wieków kojarzone są z wydarzeniem elitarnym, a więc bywanie na torze wymaga znajomości obowiązującego dress code’u. Z biegiem lat ulegał on modyfikacjom, jednak pewne zasady pozostają spójne i niezmienne. 

Patrząc na fotografie z lat 20. czy 30. ubiegłego wieku możemy zauważyć, że tor był nie tylko miejscem spotkań pasjonatów wyścigów konnych, ale również swoistą rewią mody. Również współczesny styl oferuje bardzo szeroki wachlarz gustownych kreacji odpowiednich na wyścigi konne. Kobiety odwiedzające tor przede wszystkim muszą zwrócić uwagę na długość sukienki, która nie powinna być krótsza niż przed kolano. Ważnym elementem jest także długość rękawa. Dozwolone są sukienki na ramiączkach (bardzo szerokich), najlepiej jednak, aby zakrywały ramiona. Kobiety niechętnie noszące sukienki lub spódnice mogą zdecydować się na spodnium bądź garnitur. Do stylizacji najlepiej dobrać buty z zakrytymi palcami oraz obowiązkowo kapelusz, toczek lub fascynator. Sportowe sandały czy klapki są niedozwolone. 

Strój panów powinien być przede wszystkim elegancki. Niedozwolone są krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawem czy obuwie sportowe. Szykowny pan, bywalec toru, to mężczyzna w perfekcyjnie skrojonych spodniach dostosowanych do pory roku, w marynarce i eleganckim obuwiu. Kapelusz lub kaszkiet u panów także mile widziany! 

Weekendowa wizyta na służewieckim Torze to możliwość spędzenia wolnego czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a równocześnie doświadczenia niezwykłych, sportowych emocji. Pamiętajmy, że wyjątkowy styl i moda wyścigowa stanowią nieodłączny element Toru Służewiec.

DRESS CODE W POSZCZEGÓLNYCH STREFACH:

Strefa A / strefa b premium:

Do Trybuny Honorowej nie zostaną wpuszczeni goście ubrani w:

 • klapki i sandały dla panów,
 • obuwie sportowe,
 • krótkie szorty,
 • jeansy z dziurami, przetarciami,
 • spodnie typu bojówki,
 • koszulki sportowe/klubowe,
 • koszulki bez kołnierzyków,
 • kurtki typu parka, wiatrówka, żeglarskie, bomberki, jeansowe,
 • dresy,
 • leginsy zamiast spodni,
 • czapki narciarskie i bejsbolówki,
 • koszule flanelowe,
 • kamizelki typu rybackiego.

Panom wybierającym się do Strefy A sugerujemy wybór koszuli z długim rękawem, spodni materiałowych oraz marynarek.

Paniom proponujemy wybór sukienek, długich spodni materiałowych lub spódnic, bluzek.

Zachęcamy również do noszenia przez panów kapeluszy, a przez panie kapeluszy, fascynatorów i toczków.

Powyższe zasady dotyczą również młodzieży.

Inspiracji dostarczyć może Magazyn eleganckiej mody wyścigowej oraz Magazyn eleganckiej mody wyścigowej lata 60.

Strefa B:

W tej strefie nie obowiązuje formalny dress code, zachęcamy jednak, aby ubrać się tak, aby w pełni poczuć atmosferę wyścigów konnych.