Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

O koniach w Sejmie

10 grudnia 2012

10 grudnia w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się międzynarodowa konferencja „Konie dla polskiej gospodarki, sportu i kultury”. Zorganizował ją Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa przy pomocy Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Polskiego Związku Jeździeckiego, Polskiego Związku Hodowców Koni i Totalizatora Sportowego. Oprócz licznie zebranych przedstawicieli polskich środowisk związanych z końmi, w spotkaniu uczestniczyli goście z Francji, Szwecji, Szwajcarii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obecni byli także reprezentanci rządu i parlamentarzyści.

10 grudnia w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się międzynarodowa konferencja „Konie dla polskiej gospodarki, sportu i kultury”, którą zorganizował Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa przy pomocy Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Polskiego Związku Jeździeckiego, Polskiego Związku Hodowców Koni i Totalizatora Sportowego. Oprócz licznie zebranych przedstawicieli polskich środowisk związanych z końmi, w spotkaniu uczestniczyli goście z Francji, Szwecji, Szwajcarii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obecni byli także reprezentanci rządu i parlamentarzyści.
Zgodnie tytułem konferencji, prezentacje tematyczne, ukazujące różnorodne aspekty polskiego przemysłu konnego: gospodarcze, sportowe i kulturowe, odbywały się w trzech panelach eksperckich.
Podsumowując trzygodzinne obrady, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa poseł Michał Szczerba powiedział m.in., że istnieje potrzeba zawiązania dużej koalicji na rzecz dobrych rozwiązań w polskim przemyśle konnym. – Chyba nastał ten moment, żeby zadania różnych resortów, agencji oraz instytucji skoordynować. Myślę, że Międzyresortowy Zespół ds. Hodowli, Jeździectwa i Wyścigów Konnych, którego powstanie zaproponował na początku tej konferencji wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan, byłby najlepszym forum do rozwiązywania problemów przemysłu konnego, a także partnerem dla parlamentarnego zespołu. Pragnę przypomnieć, że nasz zespół współtworzyło 11 zapaleńców, którzy na różnych etapch życia zetknęli się z końmi, ale obecnie jesteśmy wszyscy świadomi, że takie obiekty, jak tory w Warszawie, we Wrocławiu i w Sopocie powinny być przez państwo chronione. Dlatego też wystąpimy do ministra kultury z prośbą o zgłoszenie wniosku do prezydenta RP, aby te trzy tory wpisać do rejestru pomników historii, bo są one przecież niezbywalną własnością Skarbu Państwa. Będziemy się tego trzymać, będziemy tego pilnować, jak dóbr narodowych, których się nie sprzedaje – zadeklarował przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa.

Info