Aktualności

Tor Służewiec

Nagroda Widzowa. Camerun bezkonkurencyjny!

8 czerwca 2013

Naruszona w biegu o Nagrodę Golejewka hierarchia w gronie koni 4-letnich i starszych, przygotowujących się do wyścigu o Nagrodę Prezesa TS, została szybko przywrócona.

Nagrodę Widzowa w świetnym stylu wygrał Koń Roku 2012 Camerun (na zdjęciu), trenowany przez Marka Nowakowskiego i dosiadany przez Piotra Piątkowskiego. Drugie miejsce zajął Young Boy, a trzecie Lucky Peter. Czwarty po walce z Toogrisem był Daredevil, który prowadził w dystansie.

Zwycięzcę udekorowali na padoku właścicielka SK Widzów Anna Tyszko wraz z synem Mateuszem. Puchary z jej rąk odebrali poza trenerem i dżokejem także właściciele Cameruna, państwo Elżbieta i Zygmunt Sobolewscy.

8    NATALIE OF BUDYSIN     k.dż.S.Mazur 59    7

2400 m: 2’36,3″(30,8-34,1-31,4-30,5-29,5). Tor elastyczny 3,3.

Styl: łatwo.

Odległości: 3 1/2-szyja-1/2-kr.łeb-2-5-kr. łeb.

Memoriał Jerzego Jednaszewskiego

Aż sześć ogierów zgłoszonych do Derby ścigało się w Memoriale Jerzego Jednaszewskiego na dystansie 2200 m. Najszybszym na finiszu okazał się irlandzkiej hodowli Espadon, trenowany przez Wojciecha Olkowskiego i będący własnością jego żony Beaty. Drugie miejsce zajął golejewski Jovell, a trzeci był Patronus, który niósł o cztery kg więcej od zwycięzcy i o trzy kg od pozostałych uczestników wyścigu.

Espadona do zwycięstwa poprowadził Szczepan Mazur.