Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Nagroda Przedświta. Incepcja lepsza od faworyta Umberto Caro!

8 września 2018

Trenowana przez Krzysztofa Ziemiańskiego czteroletnia Incepcja już w swym pierwszym występie w gonitwie pozagrupowej (Nagroda Przedświta, kat. B, 1600 m) odniosła piękne zwycięstwo, bijąc pod Szczepanem Mazurem po walce również czteroletniego faworyta Umberto Caro, szybkiego trzylatka Silvera Bee oraz najbardziej utytułowanego na dystansach do 1600 m sześciolatka Kokshe. W kolejnym biegu kategorii B dla trzyletnich arabów niespodziewanie triumfował trenowany przez Michała Borkowskiego Sahm Al Khalediah.

Incepcja na finiszu

Nie darmo bywalcy wyścigów często powtarzają, że jesienią forma bije klasę. W ostatnich tygodniach do wysokiej formy doszła 4-letnia Incepcja, córka derbistki Infamii. Krzysztof Ziemiański wierzył, że jest ona w stanie, także dzięki sporej uldze wagi (niosła 7 kg mniej od Umberto Caro), nawiązać walkę z czołowymi milerami. I się nie pomylił, bo po mocnym wyścigu w dystansie (29,0-29,8 – takie tempo dyktowały Magical Path i Urugwajka) Incepcja objęła prowadzenie w połowie prostej finiszowej i nie oddała go do mety, choć najpierw musiała walczyć z Urugwajką, a później mocno ją naciskał Silver Bee, któremu drugie miejsce w samym celowniku odebrał Umberto Caro.

Zwyciężczyni Nagrody Przedświta została wyhodowana przez Joannę Trakę i jest jej współwłasnością razem z Magdaleną i Emilią Traka.

Nagroda Przedświta

1. Incepcja dż. S.Mazur (55.0) 8
2. Umberto Caro (FR) dż. W.Szymczuk (62.0) 6
3. Silver Bee (FR) dż. A.Kabardov (53.0) 7
4. Kokshe (IRE) dż. A.Reznikov (60.0) 10
5. Urugwajka st.u. S.Abaev (54.0) 9
6. Exciter (GB) dż. A.Turgaev (53.0) 1
7. Polski Lord dż. M.Abík (53.0) 5
8. Rakija st.u. J.Grzybowska (53.0) 3
9. Blue Connoisseur (IRE) k.dż. K.Grzybowski (56.0) 2
10. Dazeekha (GB) dż. D.Petryakov (54.5) 4
11. Magical Path (IRE) st.u. A.Gil (54.0) 11

1600 m: 1’37,0″(7,8-29,0-29,8-30,4).
Temperatura 24.0°C, Pochmurno z przejaśnieniami
Styl: silnie wysyłany
Odległości: 3/4 – kr. łeb – 1/2 – 4 1/2 – 1 1/2 – nos – 3 1/2 – 1/2 – 4 – 3 1/2
Stan toru: elastyczny (3,3)

Co Al Khalediah, to Al Khalediah!

Sahm Al Khalediah ucieka rywalom

W gronie faworytów Nagrody Amuratha dla trzyletnich arabów nie było trenowanego we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego Shama Al Khalediah (uwzględniamy uwagę pani Moniki Luft, redaktorki prowadzącej portal www.polskiearaby.com i nazwy Al Khalediah od tej pory nie będziemy odmieniać). Wygrał on co prawda wcześniej dwukrotnie, najpierw w Sopocie, potem we Wrocławiu, ale pokonał przeciętnych rywali. W pierwszym występie na Służewcu przed czterema tygodniami był ostatni, jednak wtedy liderował wyżej ocenianej Awasef Al Khalediah.

Tym razem Sham był prowadzony przez Wiaczesława Szymczuka „w koniach” i na prostej pewnie pokonał Hana Bersaela, którego nie zdążyła doścignąć finiszująca z końca stawki Faysalanne de Bozouls, a jako czwarty zameldował się w celowniku aktywny do prostej Victory Kossack.

Sham, tak jak większość „alkhalediahów”, na czele z Fazzą, które zdominowały otwarte wyścigi arabów na polskich torach, został wyhodowany we Francji w Al Khalediah Stables i jest własnością Polska AKF Sp. z o.o.

Nagroda Amuratha

1. Sahm Al Khalediah (FR) dż. W.Szymczuk (58.0) 6
2. Han Bersael k.dż. K.Grzybowski (58.0) 1
3. Faysalanne de Bozouls (FR) dż. C.Fraisl (56.0) 4
4. Victory Kossack (NL) dż. S.Mazur (58.0) 2
5. Akwantario dż. M.Abík (58.0) 5
6. Hockey Tersk (RU) dż. A.Reznikov (58.0) 3
7. Sorglos von Südbaden (DE) dż. M.Srnec (58.0) 7

2000 m: 2’21,1″(36,0-35,6-35,1-34,4).
Styl: pewnie.
Odległości: 1 3/4 – 1/2 – 5 – 1 1/2 – 1 3/4 – daleko (26).

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I: Na prostą wyprowadziła Kenyatta (59,5 kg), ale osłabła. Na czele znalazła się Izis (56,5), próbował też włączyć się do walki Sileroy (60), jednak najlepiej finiszowała polem dosiadana przez Aleksandra Kabardova Pianissima (55). Wyszła ona zwycięsko (o 0,5 dł.) z walki z Dargo (55,5), z którym o szyję przegrała trzecia na mecie Zawieja (53). Czwarta o 1,5 dł. była Izis.

Francuskiej hodowli Pianissimę trenuje Maciej Janikowski dla Volteo Horse Service.

II: Wygrała jak chciała faworytka, trenowana przez Andrzeja Walickiego Plantea (dowolnie o 7 dł.), tym razem ze Szczepanem Mazurem w siodle. W połowie prostej na drugie miejsce wysunęła się River Cash, której nie zdążył doścignąć finiszujący z dalszej pozycji debiutujący Interwiew (przegrał o krótki łeb). Czwarty ze stratą 3,5 dł. przygalopował Olympic Express.

Francuska Plantea jest współwłasnością Volteo Horse Service oraz K. Miondlikowskiego.

IV: Gonitwa uczniowska. Prowadził niosący się Tudemon, który nie liczył się na prostej. Łatwo o 1,5 dł. wygrywał wyścig dosiadany przez Sanzhara Altynbekova Shalkar, a drugie miejsce tuż przed celownikiem odebrał Lion Cut Dacosse (był lepszy o łeb). 4 dł. do tej pary straciła czwarta na mecie Dunayka.

Irlandzkiej hodowli Shalkara, własności Balabeka Abdrakhmanova, trenuje Maciej Janikowski.

VI: Prowadząca w dystansie Oktava JR osłabła na prostej. Walkę o zwycięstwo stoczyły galopujące od pola Hydra i Stacatto oraz finiszujący przy bandzie Om Marakesz. Ostatecznie wygrała dosiadana przez Szymczuka Hydra (Reznikov nie wyważył się na 56 kg), która o szyję wyprzedziła Om Marakesza, a ten tylko on nos był lepszy od Staccato. Czwarta ze stratą 5 dł. była Oktava JR.

Hydrę, hodowli i własności Nessa Arabians Sp. z o.o., trenuje Janusz Kozłowski.

VII: Surowe warunki podyktował w dystansie i na prostej nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa (wygrał o 1,5 dł.) dosiadany przez Szymczuka Salam Al Khalediah. Po wyjściu na prostą próbował go ścigać Ussam de Carrere i w efekcie szybko zaczął odpadać. Tymczasem finiszujący polem Aktyw pewnie wysunął się na drugie miejsce. Dwie i pół długości za nim przygalopował Ouzbeks du Panjshir, który o 0,75 dł wyprzedził Adasha.

Salama Al Khalediah dla Polska AKF Sp. z o.o. trenuje Maciej Kacprzyk.

VIII: Prowadziły wyścig Wallenrod z Black Sail. Na prostej wysforował się Muminek, którego w końcówce zaatakował i pokonał o 0,5 dł. dosiadany przez Kamila Grzybowskiego Sicario. Trzeci ze stratą 3 długości był najmocniej faworyzowany Majkel, który wyprzedził czwartego Moderato o 5 dł.

Niemieckiej hodowli Sicario trenuje Andrzej Walicki dla AMP Invest Sp. z o.o.

IX: Na prostą wyprowadził Krystian przed Nuweliyą, która w połowie prostej osłabła. Prowadzenie objął Octobermen, ale nieoczekiwanie pewnie został pokonany o 0,5 dł. przez biegnącą dopiero po raz trzeci w karierze, dosiadaną przez Joannę Wyrzyk Sinfonię Varsovię. Trzecia była Vologda, a czwarta Nuweliya.

Irlandzką Sinfonię Varsovię, własności M. Białego, trenuje Adam Wyrzyk.

Po 34. dniach wyścigowych Szczepan Mazur już praktycznie zapewnił sobie tytuł czempiona w sezonie 2018. Ma na koncie  52 zwycięstwa, drugie miejsce zajmuje Kamil Grzybowski – 21, trzecie Aleksander Reznikov – 19.

W czempionacie trenerów prowadzi Krzysztof Ziemiański – 33 przed Adamem Wyrzykiem 29 i Maciejem Janikowskim – 28 zwycięstw.

Info