Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Konrad Mazur praktykantem dżokejskim

29 czerwca 2019

Młodszy brat najlepszego od kilku lat polskiego dżokeja Szczepana Mazura wygrał w sobotę na trenowanym przez Macieja Kacprzyka Atmanie 25 gonitwę i przeszedł do kategorii praktykantów dżokejskich. Serdecznie gratulujemy!

Gran Emperor i Anton Turgaev

W sobotę rozgrywane były tylko gonitwy grupowe. W biegu dla debiutujących dwulatków imponujące rozmiarami zwycięstwo: daleko (22 dł.) odniósł trenowany przez Macieja Jodłowskiego Gran Emperor z Antonem Turgaevem w siodle. Druga była nieoczekiwanie najmniej liczona z trzech koni trenera Adama Wyrzyka Sunmoonstar, trzeci drugi koń Jodłowskiego Commander Force, a czwarty Petit (tr. Wyrzyk), który tylko łeb wyprzedził jedynego polskiego konia w stawce, klacz Neonirę (tr. Kazimierz Rogowski).

Liczony przez publiczność w drugiej kolejności trzeci z koni Wyrzyka, Proletarius, ruszył z opóźnieniem i przygalopował do mety w dużym odstępie (23 dł za przedostatnim koniem).

Czas wyścigu, biorąc pod uwagę stan toru (2,7), był słaby: 1’23,7”(21,4-32,0-30,3). Inna sprawa, że zwycięzca nie musiał się w ogóle wysilać.

Irlandzkiej hodowli Gran Emperor jest własnością Czesława Witko.

Pozostałe rozstrzgnięcia.

Vrom Kossack wygrał pewnie

I – Początkowo wolne tempo w dystansie dyktowała Nesma Al Mels. Po 500 mocno je podkręciła, ale po wyjściu na prostą uległa najpierw galopującej „w ręku” 'Special 'OA’, którą w końcówce pewnie o 2 dł. wyprzedził dosiadny przez Ireneusza Wójcika Vrom Kossack. Czwarty był Tjafeer.

Holenderskiej własności Vroma Kossacka, własności Ofera Braza, trenuje Janusz Kozłowski.

II – Tempo w dystansie dyktował początkowo Monte Alban. Na prostej prowadzenie objęła Devilinthedetail, którą zaatakował Bad Steely Eyed, ale dosiadana przez Michala Abika klacz pewnie ten atak odparła, wygrywając łatwo o 4 długości. Trzecia była Country Girl, a czwarty Hamis.

Dosiadający siódmego na mecie War Commanda Aleksander Reznikov źle się poczuł po tym biegu (skoczyło mu ciśnienie) i już nie jeździł do końca dnia.

Francuskiej hodowli zwyciężczyni, własności Forward Group E. Binkowska-Błaszczak, jest trenowana przez Adama Wyrzyka.

W celowniku  Atilla przed Shamilą

IV – Dobrze ruszyła Atilla, natomiast z opóźnieniem wystartowały debiutantki Furiada i Cedu. Na prostej dosiadana przez Abika Atilla walczyła z Orlicą, a polem z dalszej pozycji rozpoczęła finisz mocno faworyzowna przez publiczność Shamila. Ostatecznie podczas szybkiej końcówki (33,7) Atilla utrzymała w celowniku przewagę szyi nad Shamilą, która okazała się lepsza o 0,5 dł. od Orlicy. Czwarta, już ze stratą 7 dł., przygalopowała debiutująca Helia.

Wyhodowaną przez J. Enga Atilla, własności  SK Ostrobrzeg Sp. z o.o., trenuje Adam Wyrzyk.

V – Poprowadził Sorglos von Sudbaden,  a z opóźnieniem ruszył Velt Tersk, który do prostej galopował w odstępie. Przy bandzie bardzo dobrze finiszował Dodge, którego zaatakował i wyprzedził w celowniku o 0,5 dł. silnie wysyłany przez Martina Srneca Rajwan Al Khalediah. W końcówce nie trzymał się on przez moment linii prostej i niemal wpadł na niego rozpędzający się Arash, którego zamiast Reznikova dosiadał Aleksander Kabardov.  Arash był trzeci o 1 dł. za Dodge. Czwarte miejsce zajął Sorglos von Sudbaden.

Kabaradov nie złożył protestu przeciwko Srnecowi, uczynił to natomiast trener Maciej Janikowski, ale już po zważeniu jeźdźców, więc zgodnie z regulaminem ten protest nie był rozpatrywany. Komisja Techniczna wezwała natomiast  Srneca i za niebezpieczną oraz niedbała jazdę ukarała go grzywną w wysokości 200 zł.

Rajwana Al Khalediah, francuskiej hodowli Khalida B.S.B Abdula Aziz Al Sauda oraz własności Polska AKF, trenuje Bartosz Głowacki.

VI – Poprowadziła i dzielnie poczynała sobie na prostej przy bandzie Phoenix, ale nie zdołała odeprzeć ataku dosiadanego przez Ireneusza Wójcika Blizbora. Przegrała o 1,25 dł. W końcówce zdołała jednak utrzymać jeszcze przewagę nosa nad bitym faworytem gonitwy Worth Choice. Czwarta była Lady Laila.

Irlandzkiej hodowli Blizbora, własności Forward Group E. Binkowska-Błaszczak, trenuje Adam Wyrzyk.

VII – Mocne tempo dyktował niosący niską wagę Ilay Fleur de Lys (46 kg), ale od połowy prostej pewnie wygrywała już faworytka, dosiadana przez Sanzhara Abaeva Alkora (58,5). O 2,5 długości wyprzedziła ona Freda (64,5), który okazał się lepszy o łeb od Namony MK (57,5). Czwarty ze stratą 0,75 dł. był Revenge (58,5).

Alkorę, hodowli oraz własności Zbigniewa Górskiego, trenuje Małgorzata Łojek.

Konrad Mazur wygrał na Atmanie  25. wyścig w karierze i został praktykantem dżokejskim

VIII – Podczas forkentru z Jan’s Joya spadł Michal Abik. Po tym upadku miał krwiaka na nodze. Nie wiadomo, czy w niedzielę będzie jeździł.

Poprowadził Lord Speaker, a w odstępie ruszył liczony w trzeciej kolejności Sileroy, który ukończył wyścig daleko za stawką.

W połowie prostej nieoczekiwanie łatwo wyprzedził Lorda Speakera dosiadany przez Konrada Mazura Atman i wygrał o 3 dł. Lord Speaker z trudem (o łeb) obronił się przed atakiem Freddyisready. Czwarty był French Flair, a dopiero piąta minęła metę faworytka Pipasol.

Irlandzkiej hodowli Atmana, własności A. Brzostek, Mateusza Błaszczaka, Agnieszki Kacprzyk i R. Piszczatowskiego, trenuje Maciej Kacprzyk.

IX: Prowadzącą od startu Magical Path dopadła w celowniku i ograła o łeb dosiadana przez Martina Srneca Mazovia Queen. Trzecia była Sinfonia Varsovia, a czwarta Theksyisnolimit.

Było to czwarte zwycięstwo konia ze stajni Adama Wyrzyka w sobotę!

Irlandzkiej hodowli Mazovia Queen jest własnością Anny Kovcin.

W niedzielę zostanie rozegrana główna próba przed Derby dla koni arabskich (28.07, kat. A, 3000 m) – Nagroda Janowa (Przychówku) – (kat. A, 2600 m). 

Info