Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (7 października)

6 października 2017

Oceny szans koni na podstawie ich poprzednich startów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 13.

I: 3-letnie araby eksterierowe, II gr., 1800 m

Fokstrot i dosiadany tym razem przez uczennicę Fornax w ostatnich występach wyraźnie się poprawiły, więc wyrastają faworytów gonitwy. Cenobia była już dwukrotnie druga (na Służewcu i w Sopocie), jednak we wrześniu spisała się słabo, wyraźnie przegrywając z Fokstrotem (14,25 dł.), a także dwoma innymi startującymi tu końmi: Echo Bey Ellorą JR (5,75) i Perkunem (3,25). Niełatwo ją ocenić. Średni Woj w sierpniu ukończył wyścig tylko o nos za Echo Bey Ellorą JR i podobnie jak klacz pobiegnie z szansami wywalczenia płatnego miejsca. Enej do tej pory spisywał się słabo.

II – Nagroda Sambora: 3-letnie ogiery i klacze arabskie, kat. A, 2200 m

Trenowany we Wrocławiu Fazza Al Khalediah dwukrotnie na Służewcu wyprzedzał  dobrego MonMurhiba Kossacka i ma duże szanse podtrzymać miano niepokonanego. W Warszawie błysnął niedawno także drugi z przygotowywanych na Partynicach „alkhalediahów” – Saudi, który bez kłopotów pokonał Severusa i słabiej tego dnia dysponowanego Mediuma. Jedyna klacz w stawce, dzielna Nesma Al Mels, w sierpniu uległa jedynie dwójce faworytów – Fazzie (o 11,5 dł.) i MonMurhibowi Kossackowi (o 5,5), a następnie wygrała wyścig pozagrupowy dla klaczy. I tym razem powinna wywalczyć płatne miejsce.

III: 3-letni i starsze, hcp. II gr., 1300 m

Konie poniosą zbliżone wagi, najwyższą waleczny weteran Calmir (63,5. Pokonany przez niego ostatnio tylko o szyję Sumidero wyniesie 3,5 kg mniej. We wspomnianym wyścigu, rozgrywanym na dystansie o 100 m dłuższym, Sumidero niósł o 6 kg mniej od rywala.
Dalsze miejsca, ale z niewielka stratą, zajęły wówczas Gared (61), Party Animal (60) oraz Subiectum (61,5. Trudno przewidzieć, jaki będzie wynik rywalizacji pomiędzy wymienioną piątką, choć w najkorzystniejszej sytuacji wydaje się być Calmir. Co więcej, pozostała dwójka: szybka Finalistka (62,5) oraz solidny Dystans (62,5), nie jest bez szans na włączenie się do rozgrywki.

IV: 3-letnie araby eksterierowe, II gr., 1800 m

Rola umiarkowanego faworyta powinna przypaść Foremanowi, który w pięciu dotychczasowych biegach zawsze meldował w pierwszej piątce. Równą formę utrzymuje także Zorman Bad, czterokrotnie trzeci w pięciu występach. W dwóch bezpośrednich pojedynkach z Foremanem jego bilans wynosi 1:1 (najpierw przegrał o 8 dł., a następnie był lepszy o 0,75). Przyzwoity występ w sierpniu zaliczył Arion, nieco słabiej wypadł we wrześniu, jednak wydaje się kolejnym kandydatem do zajęcia miejsca w czołówce.

Ermader i Lorens po niezłym rozpoczęciu kariery obniżyły loty, więc groźniejsze mogą się okazać wrocławski Karim Al Khalediah oraz Wieża Nimf, których forma wzrosła w ostatnim czasie. Arcus JR do tej pory radził sobie słabo.

V – Memoriał Bogdana Tomaszewskiego: 2-latki, II gr., 1400 m

Piątka spośród ósemki koni ma za sobą jedynie debiut. Najlepiej wypadła wysoko oceniana w stajni francuska Dione, ale tylko o 0,5 dł. przegrała z nią ciekawego pochodzenia polska Dance With Molly. Ponad 10 dł. za nimi wyscig ukończyła Vologda. Nieźle karierę rozpoczął drugi z francuskich dwulatków – Varese, który nie był w stanie nawiązać walki z dwójką faworytów, ale wywalczył trzecie miejsce w starciu z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Posiadający ciekawy rodowód Dominer miał niezłe notowania w stajni, jednak w debiucie wypadł bezbarwnie. Jego strata nie była jednak duża, więc można liczyć, że się poprawi. Lepszy od niego wówczas towarzysz stajenny Sea The Sky, w drugim występie wypadł przeciętnie. W trzech startach również nie liczył się Król Dżungli. Tartaria ma z kolei za sobą dwa udane biegi, w których zajmowała drugie miejsca, więc i tym razem trzeba się z nią liczyć.

VI – Nagroda Druida: 4-letnie i starsze araby., hcp. I gr., 2000 m

Wycofana została Miss Dahess MNM. Trzecia w Oaks Twilight, dzięki dosiadowi uczennicy poniesie 58,5 kg. Ma za sobą kilka wyczerpujących biegów, ale jeśli zbytnio ich nie odczuła, powinna liczyć się w rozgrywce. W formie jest Awita (58), która niosąc ostatnio korzystniejszą wagę (na dystansie o 600 m krótszym) nieznacznie pokonała mocniej liczonego wówczas Zahaaba (62) oraz o 3,75 dł. solidnego Bariqa Dazzeloura (62,5). Z niewielką stratą do tego ostatniego przybiegł chyba lepszy na dłuższych dystansach, eksterierowy Guerro (55,5, obecnie w stajnie Zaharieva, poprzednio Wyrzyka), a z nieco większą źle czujący się na grząskiej bieżni Horacy (57,5). Trudne zadanie czeka rzadko oglądanego w tym sezonie eksterierowego Piageta (58,5), którego atutem może okazać się świeżość.

VII – gonitwa uczniowska: 3-latki, wył. IV gr., 1600 m

Udane ostatnie występy miały Ukraina (na dłuższym dystansie pod niską wagą) oraz Karen (na 1400 m). Klacze powinny liczyć się w tej przeciętnej stawce. Z pozostałych nieco wyróżniają się Baby You Think i Teteria. Delikatne postępy widać w wynikach Zaraz Wracam i Samby Pa Ti. Pozostałe biegają na bardzo słabym poziomie.

VIII: 4-letnie i starsze araby, III gr., 1600 m

Faworytem będzie dzielny Ouzbeks du Panjshir, który na krótkich dystansach radzi sobie dobrze, a ostatnio rywalizował w mocniejszych stawkach. Nieudany sezon ma Mufid, jednak ostatnio sprawił niespodziankę, zajmując drugie miejsce na dystansie 2000 m. Niezły Etorio stracił do niego wówczas 7,5 dł. W kratkę biega L’Eua du Gange, ale jego szanse należy ocenić wyżej niż rozczarowującego od dłuższego czasu Marsata, ścigającej się w słabszych stawkach Danaidy i dosiadanej przez uczennicę Lady Dahess MNM.

Info