Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (30 września)

29 września 2018

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych osiągnięć oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 12.30.

I:3 l., IV gr. Gonitwa o Puchar Kancelarii Prawnej Skarbiec

Mocnym faworytem będzie The Auld Hoose. Do wyższych płatnych miejsc kandydują Salinger i Tartaria. Elusive wydaje się od nich trochę słabsza. Z pozostałych koni trudno któregokolwiek wyróżnić.

II: Nagroda Cardei (kat. B). 2 l. klacze, 1200 m

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie aż pięciu francuskich klaczy. Największe doświadczenie ma Raising Diva, która po zwycięstwie w debiucie była dwukrotnie druga w wyścigach pozagrupowych.

W drugim starcie Plejada pokonała efektownym finiszu La Belle de Mai (pojedzie Kabardov) i Planteę, które w swych drugich występach też odniosły zwycięstwa. Duże wrażenie sprawił zwłaszcza styl wygranej Plantei. Trenowana we Wrocławiu Haveyoueeverseen nieźle wypadła w swym pierwszym starcie na Służewcu, więc również nie można przekreślać jej szans.

Trochę słabsza od wymienionych wyżej wydaje się irlandzka Imsexyandiknowit, która pobiegnie już po dwóch tygodniach od zwycięskiego debiutu.

III: Hcp. III Gr., 3 l. i st., 1800 m. Gonitwa o Puchar Marki Apart Natural

Trudno w tym składzie wskazać choćby umiarkowanego faworyta. Zwycięstwa ostatnio odniosły Tahir (55,5 kg) oraz Miss Kossakówna (pojedzie Lukàšek, 56). Pewne nadzieje są ciągle wiązane z Mosanto (58,5), Clouds Blue (58,5), Sweet City (58), Clasiccal Intikhabem (54,5) oraz Montero (Kabardov, 55), który pobiegnie po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Słabszy wydaje się Big Red (52), a jedynym atutem Syberii (47) jest niska waga.

IV: Nagroda Mosznej – L (kat. A), 1600 m

Zebrała się doborowa stawka, w której tylko Urugwajka i będący chyba w słabszej formie niż latem wicederbista Cape Ducato wydają mieć raczej mniejsze szanse. Faworytami będą specjalizujące się na dystansach od 1300 do 1600 m Nikus i Umberto Caro, ale też wygrana któregoś z pozostałych koni: Xawerego, Incepcji (ostatnio pokazała błysk formy), Silvera Bee czy Kokshe nikogo z bywalców toru nie zdziwi. Dużo może zależeć od stanu toru, ułożenia się wyścigu i jazdy dżokejów.

V: Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Przychówku) – L (kat. A). 2 l., 1400 m

Wycofane zostały Bobesh (nr 2) I Fangio (nr 5). Rola faworytki przypadnie kupionej za 60 tys. funtów brytyjskiej klaczy Nathan MNM. Jedyną zagwozdką, jeśli o nią chodzi, jest prawie trzymiesięczna przerwa po zwycięskim debiucie. Wedle informacji przekazanej przez trenera Sergiusza Zawgorodnego nic złego się jej nie przydarzyło, trenowała normalnie. Po prostu właściciel zażyczył sobie, żeby była oszczędzana w wieku 2 lat, bo wiąże z nią duże nadzieje na przyszłość.

Gdyby się okazało, że brak doświadczenia i nie pozwoliłby jej tym razem rozwinąć skrzydeł, mogłyby na tym przede wszystkim skorzystać irlandzki Ophelia’s Aidan, który w imponującym stylu wygrał Nagrodę Skarba (kat. B, 1300 m), oraz francuska klacz Sixte, mająca za sobą dwa łatwe zwycięstwa na 1200 m w dobrych czasach: 1’13,4 i 1’13,2. Mocnymi końmi są także pokonane przez nią irlandzki Worth Choice, francuski Grossier oraz irlandzki Arkano.

W kratkę biegał Salasman. Po niezłym debiucie (blisko trzeci), następnie był ostatni ze sporą stratą, ale za trzecim razem wygrał łatwo, jednak raczej w słabszej stawce.

Jednak największą zagadką tego wyścigu będzie postawa trenowanego na Węgrzech brytyjskiego Dante’s Peaka, który po zwycięstwie w debiucie na 1100 m (1’06,6) w drugim starcie był drugi o łeb w wyścigu na 1200 m, rozegranym w czasie 1’11,3, od kilku lat nienotowanym na Służewcu.

VI: 2 l., II gr. 1600 m

Trzykrotnie faworytem był francuski Un Beso i za każdym razem zajmował drugie miejsca. Czy uda mu się wreszcie wygrać na najdłuższym dla dwulatków dystansie, trudno powiedzieć, bo w ma w tej licznej stawce przynajmniej czterech rywali, mających za sobą niezłe debiuty: ogiery – brytyjskiego Mukhadara i irlandzkiego Durhama (Kabardov) oraz irlandzkie klacze -Amazing Nalah i Nurbanu Sihirli. Dłuższy dystans powinien też sprzyjać Toretcie. Słabsze wydają się Country Girl, Syron i Neapol.

Debiutują polski Tebb (zdaniem trenera, jak na syna Rutena jest szybki i sprytny) i francuska klacz mająca intrygujące imię Devilinthedetail (Diabeł tkwi w szczegółach). Zdaniem trenera, ta duża klacz musi się rozbiegać.

VII: Wielka Warszawska – Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy – G1 POL (kat. A), 3 l. i st., 2600 m.

Wycofane zostały Autor (nr 3) i Dark King (nr 4). Szczegółowo przedstawiliśmy szanse  siedmiu koni uczestniczących w WW 2018 we wcześniejszych materiałach. Trudno będzie przedzielić parę faworytów: trzyletniego, niepokonanego w czterech ostatnich występach, trójkoronowanego derbistę Fabulousa Las Vegasa i najlepszego starszego konia, czteroletniego Magnetika, także zwycięzcę czterech kolejnych prestiżowych wyścigów.

Najprawdopodobniej mocne tempo podyktuje dzielny czterolatek Largo Forte. Kandydatką do wyższego płatnego miejsca będzie też sześcioletnia klacz Height of Beauty. Nie można wykluczyć jakiejś niespodzianki ze strony trzyletnich klaczy: Santy Klary, Rain and Sun i Akademii, które poniosą tylko po 53 kg.

VIII: 2 l., II gr., 1000 m

W roli umiarkowanego faworyta wystąpi In Time, który ostatnio był drugi o ponad trzy długości przed czwartą wtedy Karyntią. Kandydatem do wyższego płatnego miejsca jest także drugi w debiucie i następnie piąty Kukulkan. Może się poprawić nieco Rebel. Ponieważ stawka jest słaba, nie bez szans są konie debiutujące: trenowana we Wrocławiu i chwalona przez trenera Borkowskiego Silba oraz dwulatki z importu, irlandzki Vnet d’Est i francuska Silver Grey (Krowicki).

IX: 4 l. i st. wyłącznie IV gr., 2000 m

Na zakończenie swych świetnych występów na Służewcu w tym sezonie Szczepan Mazur pojedzie na faworycie Novitorze. Jego główni rywale to Monte Luppo (Kabardov), Rakisz i Golden Gilder, który nie startował od 12 maja. Targa do tej pory biegała na krótkich dystansach. Dla sześcioletniego, raczej bardzo przeciętnego Rexa będzie to dopiero czwarty start w karierze, a Speedy Szumawa i Tuogh Szumawa ani razu nie zaprezentowały w tym sezonie przyzwoitej formy.

Info