Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (2 lipca)

2 lipca 2016

Oceny szans koni na podstawie ich poprzednich startów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I: 3 l., III gr., 1400 m

Biegający na dobrym poziomie Kiaron poniesie korzystną wagę i ma spore szanse w tym biegu. Grupę niżej pobiegną Finalistka i Realy Gold, więc poniosą dodatkowe 3 kg. Klacz w kwietniu wygrała na tym dystansie, następnie była trzecia w wyścigu o Nagrodę Wiosenną i zdecydowanie słabiej wypadła w Soliny. Jeśli nie odczuła trudów gonitw pozagrupowych, na krótkim dystansie powinna rozgrywać bieg. Realy Gold i francuskiej hodowli Helio Bareliere biegają w kratkę, ale wydają się mieć największe szanse zagrozić faworytom. Z dwójki klaczy wystawianych przez Grzegorza Kowalskiego więcej doświadczenia od bardzo dobrego pochodzenia Donny Rou (ma za sobą jeden nieudany start) jest Sarapata. Green Souvenir debiutuje.

II – Nagroda Borka: 3 l. araby, I gr., 1800 m

Dwukrotnie bardzo mocnym tempem poprowadził francuski Zahaab. Za pierwszym razem udało mu się utrzymać przewagę i obronić w końcówce przed ładnie finiszującym Marsatem, ale za drugim zupełnie osłabł i uległ świetnej Shannon Queen oraz Jaserowi, z którym znów będzie musiał rywalizować. Groźny będzie także wspomniany Marsat – w kolejnym starcie wygrał dosyć pewnie. Z pozostałych koni Empresso i Baxter lepsze są od Wedy.

III: 4 l. i st., hcp. II gr., 1600 m

Na rzetelnym poziomie biega trenowana we Wrocławiu Tea (59,5), z którą spróbują powalczyć doświadczony Sambor (59,5), silny Sopran Tamo (62) oraz nieobliczalny Tybet (62,5). Trener Ziemiański przewiduje zdecydowaną poprawę wyników ogiera Party Animal (59,5). Szybka Tankredi (59,5) pobiegnie po raz pierwszy w tym roku, co obniża jej szanse. Na sprawienie niespodzianki zawsze stać ośmioletniego Dakarda (58,5 pod Kamilem Grzybowskim). Mniejsze szanse w tym towarzystwie wydaje się mieć Admiral Quest (59,5).

IV: 3 l., hcp. II gr., 1400 m

Interesująca stawka. Po dwóch tygodniach spotkają się Subiectum (62,5 kg), pokonana przez niego o 1,5 dł. Królowa Grodu (56,5) i kończące 3,75 dł. za nią Infigenia (56) oraz Harpagan (62). Subiectum poniesie tym razem o 2,5 kg więcej, Królowa Grodu o 2 kg mniej, Infigenia o 3, natomiast Harpagan o 0,5, ale w siodle będzie miał tym razem dżokeja. Szanse tej czwórki wydają się więc wyrównane. Kończąca wyścig wówczas między Królowa Grodu a Infigenią Time of Freedom (47,5) prawdopodobnie spróbuje poprowadzić mocnym tempem dla towarzyszki stajennej Choupette (61,5), ale ze względu na niską wagę trzeba na nią uważać.
Choupette w tym roku była 7. w Bratysławie (w odpowiedniku Wiosennej) i ósma w Soliny. Trudno więc ocenić jej szanse, jednak należy pamiętać, że na krótkich dystansach spisywała się znakomicie w wieku dwóch lat. Powrót do sprintu powinien być również korzystny dla Cheri-Cheri (56), która mocno zawodzi w tym roku. Stawkę uzupełnia Butch (53,5). Ogier ma za sobą dwa przekonujące zwycięstwa, odniesione w zdecydowanie słabszych stawkach. Czy pod niską wagą znów zaskoczy?

V: 3 l., wył. III gr., 1200 m

Wycofana została Invisible Sun. Wyścig powinny rozgrywać Igola, Sunbird (pojedzie Wasiutow) i Campeador. Do walki mogą włączyć się My Sweet Baby oraz Nitrolak, którego debiut na 1400 m był niezły, słabiej wypadł w drugim występie na dłuższym dystansie. Słabsza wydaje się Karenina (w siodle Wójcik), a Neggia pozostaje trudna do oceny.

VI: 3 l. klacze arabskie, II gr., 1600 m

W tym towarzystwie wyróżniają się Arwa i pokonana przez nią w debiucie Penny, która poprawiła się w drugim starcie. Postępy zrobiła również Bint Mira Ceti, chociaż rywalizowała w słabszym towarzystwie. Wyśmienitego pochodzenia Zazuzi Zazuza i Parmania mają za sobą po jednym nieudanym starcie, natomiast Alruna już dwukrotnie wypadła słabo. Pozostałe klacze debiutują. Niezłe według oceny trenerów są Esther, Eldora Bey i delikatna Orozona Fata. Zjawa na treningach jest nieco lepsza od Afery. Cepadu otrzymała średnią ocenę (porównywalna z Fazzanem).

VII: 3 l. araby, II gr., 1400 m

Świetnego pochodzenia Hanouh nie poradził sobie w swoim jedynym występie we Francji, w którym był przedostatni i stracił do zwycięzcy aż 29 długości. Miesiąc temu trafił na Służewiec i dobrze radzi sobie na treningach. Udanie karierę rozpoczął Minastirit, zajmując trzecie miejsce w solidnej stawce. 10,75 dł. stracił do niego Farid Talatash, 12,75 Wazir du Panjshir, a niemal 20 Euromexx A. Od tej trójki można oczekiwać poprawy można oczekiwać poprawy, mają bowiem dobre rodowody. Słabo zadebiutowały Abduhl i Sagramor, które trafiły na mocne wyścigi, ale ich strata była naprawdę duża. Nie popisał się także Marakas.

Z grona debiutantów rodowodami wyróżniają się Matar (brat Mufida), Twilight (córka francuskiego Murhiba i wnuczka rosyjskiego Madiara) oraz Wielka Dalena (półsiostra wicederbisty Wielkiego Damatiego). Cała trójka może jednak potrzebować czasu, żeby się rozbiegać. Nieźle oceniany jest El-Vasyl, średnio Abbes, natomiast Willis nie wyróżnia się pochodzeniem.

VIII: 4 l. i st., III gr., 1800 m

Bardzo dobrze od początku sezonu radzi sobie Invicta Varsovia, która wystartuje z pozycji faworytki. Gertsoginya w ub. tygodniu okazała się lepsza od Pretora i może być groźna. Ceylon niedawno rozpoczął sezon i był ósmy w gonitwie III grupy. Za nim ukończyła wyścig Dżenita, która mocno zawodzi. Nie potrafi nawiązać do swoich zeszłorocznych dobrych wyników. O płatne miejsce może powalczyć Monterey. Monte Luppo i Jarmuż (pojedzie Turgaev) lepsze będą jesienią. Sztof wydaje się słabszy.

VIII: 4 l. i st. araby, II gr., 1800 m

Wycofany został Sindjar Al Khalediah. Faworytem będzie Burkan Al Khalediah, któremu zagrozić może chyba przede wszystkim Eastway. Nie należy lekceważyć 12-letniego Dara Duni oraz wicederbisty sprzed dwóch lat, Ceptona, mimo że przeciętnie rozpoczął ten sezon. Eddys niedawno o 4 dł. uległ Eastwayowi i podobnie jak Narcyz nie jest bez szans na płatne miejsce, chociaż trudno się spodziewać, aby mogły one powalczyć z faworytami.

Info