Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (16 września)

15 września 2017

Oceny szans koni na podstawie ich poprzednich startów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 13.

I: 3-letnie araby polskiej hodowli (PASB), II gr., 1800 m

Faworytką będzie prawdopodobnie półsiostra znakomitej Shannon Queen – Sekretarka, która nieźle zaprezentowała się w dwóch dotychczasowych występach. Solidnie radzi sobie Elazer, jednak dotąd ścigał się w gonitwach dla koni eksterierowych. Zbliżoną notę należy wystawić pozytywnie ocenianym w swoich stajniach Pesarii i Bint Mari, a niższą pokonanej przez drugą z nich o 5 dł. Harendzie (pojedzie I. Wójcik). Elkazar TR ma za sobą średnio udany debiut w dość mocnej stawce, więc nie można wykluczyć, że się poprawi, jednak trenerka Małgorzata Łojek uważa, iż jest jeszcze niedojrzały. Debiutujący Hadir ma dobry rodowód, ale zdaniem trenera Janusza Kozłowskiego trudny charakter może mu utrudnić zaprezentowanie pełni możliwości.

II – Nagroda Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich: 3-letnie klacze arabskie, kat. B, 2000 m

Wydaje się, że największe możliwości mają Mina Maia i pokonana przez nią w sierpniu o 0,75 dł. Nesma Al Mels. W tym samym biegu aż 13 dł. straciła do nich Brasilia, natomiast Prada du Panjshir uległa Nesmie Al Mels dwa tygodnie później o 9 dł. Świetnie radzi sobie niepokonana w dwóch startach Adelita i być może po raz kolejny sprawi niespodziankę. Jej atutem jest szybkość na finiszu. Dobrego pochodzenia Amifa wydaje się na razie słabsza, podobnie jak poprawiająca się ze startu na start Ferbista.

III: 3-latki, hcp. IV gr., 2200 m

Zwycięstwa w tym sezonie odniosły Speedy Szumawa (61 kg), Tuogh Szumawa (61,5) na Służewcu oraz Kolada (59,5) we Wrocławiu, jednak ostatnie występy miały mniej udane. Z tej grupy jedynie Tuogh będzie dosiadana tym razem przez dżokeja. Nieźle spisuje się mało doświadczona Minija (58,5), która wydaje się lepsza od towarzyszki stajennej Vivace (57). Zawodzi z kolei świetnego pochodzenia Incepcja (56,5), jednak trener liczy, że w końcu się przebudzi. Średnio spisuje się również reprezentujące te same barwy Omer (60). Biorąc pod uwagę rodowody, dla obu tych koni długi dystans powinien być korzystny. Głównym atutem biegnącej po tygodniu, przeciętnej Kirowej (55) będzie najniższa waga w polu.

IV: debiutujące 2-latki, II gr., 1300 m

Z czwórki koni zagranicznej hodowli dobrą notę od trenera Wojciecha Olkowskiego otrzymała francuska Dione. Francuska Ame Sublime jest nieco słabsza od Silvera de Cerisy, który w debiucie był drugi. Z kolei irlandzki Big Bad Black to raczej koń na przyszły rok. Długo dojrzewał również ciekawego pochodzenia Lanaphor (FR), dlatego debiutuje dopiero teraz – zdaniem trenera Krzysztofa Ziemiańskiego ciągle jest trudny do oceny. Z grupy polskich dwulatków pozytywne oceny uzyskały Time of Dream (jest lepsza od Biga Bada Blacka), Pantalia (nieco słabsza od niezłej Wild Lily) oraz Illusion (podoba się trenerce na galopach, ale nie wiadomo, jak poradzi sobie na tle teoretycznie szybszych zagranicznych przeciwników). Vologda ma średnią notę, a Dance With Molly (córka dzielnej Drahmy) jest zagadkowa.

V: 3-letnie i st., II gr., 1400 m

Faworytem będzie zapewne zaliczany do zaplecza czołówki sprinterów i startujący grupę niżej Calmir (63 kg). Groźnymi przeciwnikami mogą być dobrze dysponowane Baahy, Subiectum i Gared, ale nie można wykluczyć, że po słabszych startach przypomną o sobie Tebira, Party Animal lub Jam Duke. Niezły jest Tribunal, który ma chyba większe szanse niż Sumidero. Bardzo korzystną wagę (prawdopodobnie 55 kg) poniesie mało doświadczona Black Beauty – trudno powiedzieć, czy zdoła nawiązać walkę ze znacznie bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

VI – Nagroda El Ghazi: 4-letnie i starsze araby, hcp. I gr., 1400 m

Wycofana została Lady Dahess MNM. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że największe szanse mają konie zgłoszone do tego wyścigu pod najwyższymi wagami: Ouzbeks du Panjshir (64 kg), Fateh (62,5), Bariq Dazzelour (63) oraz Zahaab (62). Nie można jednak wykluczyć niespodzianek ze strony pozostałych koni: lepszego na suchym torze Horacego (58,5) oraz startujących pod korzystniejszymi wagami: Aljasry (56,5), Guerro (56,5) i Awity (56), Nachshona (57), Addisa (53,5) i wysoko sklasyfikowanej Miss Dahess MNM (w siodle H. Mammadov, 61,5).

VII: 4-letnie i starsze araby, III gr., 1800 m

Z grupy starszych koni wyróżniają się mające za sobą udane ostatnie występy: L’Eau du Gange, Euro Dahess MNM, Inextremo i weteran Daru Duni. Spośród czterolatków w rozgrywce mogą liczyć się Ernest i Minastirit, który niedawno wypadł zaskakująco blado. Spore możliwości mają Wadi Kahil i LB Naj, które po dość udanym wejściu w sezon obniżyły loty. Wicederbista z 2014 r. Cepton słabo zaprezentował się po 9-miesięcznej przerwie w startach i tym razem może pobiec lepiej. Trudno będzie zaistnieć w tym biegu średniej Riad Hibah, słabej Nagrodzie i wychodzącego do startu po raz pierwszy w tym roku Dekadensowi.

VIII: 3-letnie, III gr., 1600 m

Najwyżej powinny stać notowania rozkręcającego się Bromsky’ego, solidnego Blue Connoisseura (niedawno przeniesiono go od Janusza Kozłowskiego do stajni Piotra Piątkowskiego) oraz dzielnego Spasskiego. Namieszać w czołówce mogą szybkie Akiria i Theskyisnolimit. Great Chance i Dazzler prezentowały się ostatnio poniżej oczekiwań – trener Maciej Janikowski mocniej wierzy w przebudzenie się klaczy. Zagadkowa Melodine (ma tego samego ojca co Va Bank) w tym roku ścigała się w Anglii, jednak bez sukcesów. Trudno powiedzieć, jak poradzi sobie na Służewcu. Niezła w wieku dwóch lat Razyana zmieniła właściciela, trenera i pobiegnie po raz pierwszy w sezonie 2017. Raczej trudno będzie się jej włączyć do rozgrywki.

IX: 4-letnie i st., IV gr., 1800 m

Wycofany został Lascadell. Przeciętna stawka, w której można wyróżnić osiągające solidne wyniki na poziomie najniższych grup Just Gold i Bogini oraz Kinder Jape’a, który ostatnio tylko o długość uległ Just Goldowi. Nie bez szans wydaje sie również niezły Kiaron. Trudniej ocenić biegająca w kratkę Temaxę, ale z pewnością stać ją na sprawienie niespodzianki. Najsłabszy wydaje się Turin.
    
Info