Aktualności
Bush Brave niespodziewanym zimowym faworytem na Derby
Konie trenowane przez Wojciecha Olkowskiego zdominowały rywalizację w roczniku dwulatków. Nagrodę Mokotowską w imponującym stylu wygrał i miano zimowego faworyta na Derby uzyskał Bush Brave, biorąc srogi rewanż na towarzyszu stajennym Jules’s Dreamie, z którym przegrywał w poprzednich występach odpowiednio o 0,75 i 1,75 dł. Mocno elastyczna bieżnia widocznie mu bardzo pasowała, bo finiszował jak uskrzydlony, osiągając w celowniku przewagę aż 13 długości nad rywalem.
Miano najlepszej dwuletniej klaczy łatwo obroniła w biegu o Nagrodę Efforty trenowana przez Olkowskiego Jagienka, która tak jak ostatnio w biegu o Nagrodę Cardei musiała stoczyć walkę tylko z Moną Kerbili.
Nagrodę Porównawczą dla arabów, po zaciętej walce ze zwycięzcą Scandinavian Arabian Derby Gazello i rewelacyjnym trzylatkiem z Wrocławia Eladerem, zdobyła trzyletnia podopieczna trenera Janusza Kozłowskiego Shannon Queen. Jest ona obecnie jedynym koniem na torze niepokonanym już w sześciu startach!
W biegu o Nagrodę Porównawczą dopiero czwarty był dotychczasowy arabski „król toru” Alladyn, który ukończył wyścig w odstępie aż sześciu długości za Eladerem. Sprawdziły się obawy trenera Andrzeja Laskowskiego, że na bieżni mocno elastycznej może on nie dać rady młodszym koniom, korzystającym ze znacznej ulgi wagi.
W dekoracji zimowego faworyta na Derby Busha Brave uczestniczyli: patronujący gonitwie burmistrz Dzielnicy Mokotów Bogdan Olesiński, senator Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej, oraz radna Dzielnicy Mokotów Joanna Szymańska w towarzystwie prezesa PKWK Tomasza Chalimoniuka i dyrektora toru Włodzimierza Bąkowskiego.
Nagroda Mokotowska
1. Bush Brave dż. M.Srnec (57.0) nr. 5
2. Jules’s Dream dż. T.Lukášek (57.0) 3
3. Velnelis dż. M.Abík (57.0) 4
4. Blue Connoisseur dż. S.Vasyutov (57.0) 1
5. Tudemon dż. V.Popov (57.0) 2
1600 m: 1’41.7”(7,7-30,2-32,3-31,5).
Temperatura: 6.0°C, pochmurno z przejaśnieniami.
Styl: dowolnie.
Odległości: 13 – 8 – 2 – 7.
Stan toru: mocno elastyczny (4,9).
Nagroda Efforty
1. Jagienka dż. T.Lukášek (57.0) 3
2. Mona Kerbili dż. M.Abík (57.0) 2
3. Great Chance dż. M.Březina (57.0) 4
4. Greshnitsia dż. V.Popov (57.0) 1
5. Promenada dż. P.Krowicki (57.0) 6
6. Tebira dż. M.Srnec (57.0) 5
7. Razyana dż. S.Vasyutov (57.0) 7
1400 m: 1’29.9”(26,8-31,1-32,0).
Styl: łatwo.
Odległości: 3 1/2 – 4 1/2 – 1 – 3/4 – 1 1/4 – 9.
Nagroda Porównawcza
1. Shannon Queen dż. V.Popov (54.0) 3
2. Gazello dż. S.Vasyutov (60.0) 8
3. Elader dż. W.Szymczuk (55.0) 9
4. Alladyn dż. A.Turgaev (63.0) 7
5. Mogadiusz dż. M.Abík (60.0) 5
6. Arash dż. T.Lukášek (63.0) 10
7. Fahad pr.dż. I.Wójcik (56.0) 2
8. PourVous Kossack dż. P.Krowicki (58.0) 1
9. Magoun dż. M.Srnec (63.0) 12
10. Muhfuza Fata dż. M.Březina (58.0) 13
11. Tristail pr.dż. D.Pantchev (60.0) 6
12. Empresso dż. A.Kabardov (55.0) 4
13. Om Darshaana pr.dż. K.Kamińska (61.0) 11
2400 m; 2’55.2”(30,6-36,0-37,4-35,6-35,6).
Styl: po walce.
Odległości: 1 – szyja – 6 – 5 1/2 – łeb – szyja – 1/2 – 5 1/2 – łeb – 10 – 9 – 4.
Info