Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Fabulous Las Vegas czternastym koniem trójkoronowanym na Służewcu!

26 sierpnia 2018

Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego francuskiej hodowli Fabulous Las Vegas postawił w niedzielę kropkę nad „i”. Po wygraniu w maju Nagrody Rulera (1600 m) i na początku lipca Derby (2400 m), zdobył także Nagrodę St. Leger (2800 m) i dołączył jako czternasty do ekskluzywnego grona koni trójkoronowanych w historii toru na Służewcu.

Derbista zdobył trzecią koronę bardzo łatwo. Jeśli utrzyma wysoką formę i wygra także Wielką Warszawską (30 września) uzyska tytuł Konia Roku

Mocne tempo na początku (pierwsza ćwiartka – 30,9 s) podyktował Exciter, a Fabulous Las Vegas był prowadzony przez Szczepana Mazura na końcu stawki. Następnie tempo siadło (34,1-33,1-33,4). Podczas dosyć szybkiej jak na stan toru końcówki (32 s) Fabulous Las Vegas wygrywał jak chciał z sześcioletnią Height of Beauty. Był od niej w celowniku lepszy o 2 długości. Tymczasem niespodziewanie na trzecie miejsce  pewnie wysunął się liczony w ostatniej kolejności Sea The Sky. Stracił on do Height of Beauty 3,5, a wyprzedził czwartą na mecie czeską Raviellę o 1,5 dł. Grubo poniżej oczekiwań wypadły wicederbista Cape Ducato oraz piąty w Derby Gardemarin. Zajęły odpowiednio siódme i szóste miejsce.

Właścicielkami trójkoronowanego Fabulousa Las Vegasa są panie: Joanna, Magdalena i Emilia Traka.

Fabulous Las Vegas to drugi koń trojkoronowany w karierze Krzysztofa Ziemiańskiego. Pierwszym był w 2011 roku Intens, który w St. Leger ustanowił rekord toru: 2’53,8”  (tor lekko elastyczny 2,8).  Czas Fabulousa, uzyskany na torze mocno elastycznym w skali 4,1, był o 11,9 s gorszy!

Gonitwa odbywała się pod patronatem Ambasadorów Krajów Latynoamerykańskich. Konia udekorowali i trofea wręczali ich Ekscelencje: ambasador Republiki Panamy Enrique Antonio Zarak Linares, ambasador Wenezueli Luis Gomez Urdaneta oraz radca Ambasady Kuby David Lołajna Frometa w towarzystwie dyrektor toru Jolanty Górskiej.

Nagroda St.Leger

1. Fabulous Las Vegas (FR) dż. S.Mazur (55.0) nr 6
2. Height of Beauty (GB) dż. T.Lukášek (58.0) 7
3. Sea The Sky dż. M.Abík (54.0) 1
4. Raviella (CZE) dż. M.Srnec (58.0) 8
5. Valley Pride (FR) dż. D.Petryakov (54.0) 5
6. Gardemarin dż. W.Szymczuk (54.0) 4
7. Cape Ducato (IRE) dż. A.Kabardov (54.0) 3
8. Exciter (GB) k.dż. K.Grzybowski (54.5) 2

2800 m: 3’05,7″(21,2-30,9-34,1-33,1-33,4-32,0).
Temperatura: 14.0°C, pochmurno.
Styl: bardzo łatwo.
Odległości: 2 – 3 1/2 – 1 1/2 – 6 – 4 1/2 – 3 1/2 – łeb.

Stan toru: mocno elastyczny (4,1).

Pozostałe rozstrzygnięcia:

I: Do prostej prowadził Dystans. Następnie ostro ruszył do przodu Shalkar, ale tuż przed celownikiem doścignął go dosiadany przez Kamila Grzybowskiego faworyt Tribunal i pokonał o szyję. Trzecia ze stratą 2,5 dł. była Sweet As Sugar, a czwarte miejsce wywalczył Dystans.

Trenowany przez Piotra Piątkowskiego irlandzkiej hodowli Tribunal jest własnością Plavac Sp. z o.o.

II: Tempo dyktowała Markiza MNM. Po wyjściu na prostą przewagę uzyskał faworyt, dosiadany przez S. Mazura niemieckiej hodowli Gabonn, który w końcówce odparł atak Wildara BS i pokonał go o 1.75 dł. Trzecia była Fiktas de Bozouls, a czwarty Madjed du Panjshir.

Gabonna, hodowli oraz własności B. Dorflingera, trenuje Krzysztof Ziemiański.

III: Prowadził, ale tylko do prostej faworyzowany Vi Verdi Caro. Następnie zaczął odpadać i ukończył wyścig dopiero na szóstym miejscu, o prawie 13 dł. za zwycięzcą Pharellem, który pewnie wygrywał pod Tomasem Lukaskiem. Drugi ze startą 2,5 dł. był nieoczekiwanie Chad, który o łeb wyprzedził wrocławskiego Frozena Bronze. Czwarty był Silver Fogg.

Trenowany przez Wojciecha Olkowskiego irlandzkiej hodowli Pharell jest własnością I. D. i M. Jaskólskich.

IV: Tempo do prostej dyktowała Phia. Potem wystrzeliła jak z procy dosiadana przez Aleksandra Reznikova Samima i wygrała łatwo o 4 długości przed Escadą South. Pół długości za nią walkę o trzecie miejsce stoczyły Oktava JR i Porywacz. Lepsza o łeb była klacz. Mocno faworyzowana Wessa, debiutująca córka świetnej Wienervy przeszła bezbarwnie. Zajęła siódme miejsce, tracąc do zwyciężczyni ok. 8 długości.

Trenowana przez Janusza Kozłowskiego Samima została wyhodowana przez Magdalenę Gromalę i jest jej współwłasnością razem z żoną trenera Katarzyną.

VI: Najpierw prowadził Nider, a potem Hot Wing. W połowie prostej nieznaczna przewagę uzyskał Varese, ale nie zdołał jej utrzymać. W końcówce został wyprzedzony Polskiego Lorda z Michalem Abikiem w siodle i Ame Sublime. Czwarta była Showmeyourheaven.

Trenowany przez Adama Wyrzyka Polski Lord został wyhodowany przez JC Concept J. Cukrowski Sp. Komandytowa i jest własnością tej firmy.

VII: Prowadząca od startu Biancavilla jeszcze 150 m przed metą była pierwsza, ale najpierw wyprzedziły ją dwa konie trenowane przez Małgorzatę Łojek, French Flair i Fastwayout, a tuż przed celownikiem jeszcze Tahir i Elusive. Dosiadany przez Sanzhara Abaeva French Flair pokonał po walce Fastwayout o 0,75 dł. Tahir stracił do klaczy 3 i wyprzedził Elusive Star o 1,5 dł.

Francuskiej hodowli zwycięzca jest własnością S. Plavac i M. Łojek.

VIII: Prowadził Grand Amour, a Pio galopował na końcu. W połowie prostej kilka koni toczyło walkę. W pewnej chwili na czele był Dar Duni, ale szybko wyprzedził go finiszujący najbliżej publiczności Guerro, którego zdołał w celowniku pokonać o krótki łeb dosiadany przez Viktora Popova Wilton. W podobny sposób w ostatniej chwili jako trzeci osiągnął metę Pio, wyprzedzając o szyję Grand Amoura.

Janowskiego Wiltona trenuje Seregey Vasyutov.

Info